פייסבוק מאפשרת לכם סוף סוף לפרסם גיפים על הפיד

אחרי שנים ארוכות בהן נמנעה מהעניין בלי שום סיבה מוצדקת נראית לעין, בפייסבוק החליטו סוף כל סוף לפנק את הגולשים ולאפשר להם לשתף גם סרטוני גיף (גיפים) על הפיד שלהם.

עד היום, ניתן היה לשתף גיפים על הפיד רק באמצעות אתר Giphy, מאגר גיפים לא רע בכלל, אלא שהגיפים היו מתפרסמים על הפיד בתצורה של סרטונים רגילים, וההעלאה שלהם הייתה מסורבלת ומרגיזה, כך שמרבית הגולשים לא השתמשו בה. כעת, כל העסק הזה הופך לפשוט וקל, ומאפשר לכם לפרסם גיפים מכל אתר שתבחרו, בלחיצת כפתור.

לרגל ההשקה של הפיצ’ר החדש והמרגש הזה, אנחנו מאתגרים אתכם לפרסם בתגובות לפוסט את הגיף הכי מטופש/מצחיק/הורס שאתם מכירים, לטובת כולנו. בהצלחה!

אז זה איך עובד?

החל מהיום, העלאת גיפים לפייסבוק היא פשוטה מתמיד. אתרו את הגיף אותו אתם רוצים לשתף והעתיקו את כתובת ה-URL שלו, ממש כפי שנהגתם לעשות עם סרטוני יוטיוב, כתבות מאתרים שונים וכדומה. את כתובת הגיף הדביקו בשורת הסטטוס שלכם והמתינו שיפתח. כעת, כל שעליכם לעשות הוא למחוק את כתובת הלינק (אפשר להשאיר אותה, אבל זה סתם מכוער), ולפרסם את הסטטוס שלכם. הגיף עצמו ייראה כמו סרטון על הפיד, אלא שבמקום כפתור ה-play המוכר במרכזו יופיע עיגול ובתוכו המילה Gif. מתקשים? הנה מדריך בתמונות.

מדריך בתמונות

נניח ומצאתם את הגיף הזה של ביונסה עושה חביתה באתר כלשהו ואתם מתים לשתף אותו עם החברים.

לחצו כפתור ימני על התמונה, ובחרו באפשרות “העתק כתובת אתר של תמונה”.

פתחו את פייסבוק, הדביקו את הכתובת שהעתקתם בשורת הסטטוס שלכם והמתינו כמה רגעים שהגיף ייטען.

אחרי שהגיף נטען, מחקו את שורת ה-URL שהדבקתם, וכתבו במקומה את הטקסט הנלווה שלכם. כשסיימתם, לחצו על POST.

זהו! הגיף שלכם מופיע על הפיד ונראה ממש ככה. בקרוב, המראה הזה (לא ביונסה, גיפים) יהיה מאוד שכיח על הפיד שלכם, אז כדאי שתתחילו להתרגל.

כמובן, את הגיפים שלכם תוכלו להטמיע לא רק בסטטוסים, אלא גם בתגובות, או בתיבת הצ’אט בשיחה עם חברים, אבל יש גם כמה מגבלות. נכון לכתיבת שורות אלו, האפשרות להטמיע ולפרסם גיפים על הפיד שמורה רק לפרופילים פרטיים ואינה מתאפשרת בקבוצות ועמודים עסקיים. בנוסף, אם תנסו להעלות גיף כמו שאתם מפרסמים תמונה, העסק לא יעבוד והגיף שלכם יתפרסם כמו תמונה סטטית רגילה. כלומר, הדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות לינק (קישור).

אנחנו מניחים שבעתיד הקרוב גם האופציות החסומות שתארנו לעיל יתאפשרו, אבל כרגע, תוכלו להשתולל עם הגיפים האהובים עליכם רק בתור פרופילים פרטיים. בהצלחה!

לייק לפטריה בפייסבוק