פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

7 דרכים מבאסות להרוס את הקעקוע החדש שלכם

ברכות. סוף סוף אזרתם אומץ, הצלחתם לבחור ציור או כיתוב שאתם ממש אוהבים ורוצים שילווה אתכם להמשך חייכם, פיניתם לעצמכם זמן בלו”ז העמוס שלכם והלכתם לסטודיו כדי להוציא אל הפועל את הקעקוע שתמיד חלמתם עליו. אתם מאושרים, מלאי התלהבות ומתים לרוץ ולהראות אותו לחברים והמשפחה, אבל לפני זה, עליכם לזכור שעומדת בפניכם משימה חשובה: לשמור עליו ולדאוג שלא ייפגע בתקופת ההחלמה הראשונית.

תתפלאו, אבל קיימות לא מעט דרכים בהם תוכלו להחריב את הקעקוע שלכם עוד לפני שהספקתם ליהנות ממנו, ולהפוך את יצירת האמנות המרגשת שלכם לבלגן אחד גדול ומאכזב. השבוע הראשון לחייו של הקעקוע שלכם הוא קריטי ביותר כדי לקבוע כיצד הוא יראה בהמשך החיים שלכם, לכן, הנה כמה פעולות שלגמרי כדאי לכם להימנע מהם אחרי שהתחדשתם בקעקוע.

טיפול מוגזם/לקוי בקעקוע שלכם

לפעמים, ממש כמו במקרה של קעקועים, הגבול בין דאגת יתר לחוסר אכפתיות הוא מאוד מאוד דק. אחרי שהורדתם את התחבושת מעל הקעקוע החדש שלכם, עליכם לשטוף את האזור בעדינות עם חומר אנטי בקטריאלי ובאמצעות סבון ללא בישום ומים חמים. כאשר אתם יוצאים מהמקלחת, הקפידו לא לשפשף את אזור הקעקוע עם המגבת ואפשרו לו להתייבש בעצמו.

לכל מקעקע יש את הדרך המומלצת שלו לטיפול בקעקוע חדש, ולרוב מדובר בתוצאה של ניסוי וטעיה המבוססים על הניסיון הרב שלו. שיטת טיפול שמתאימה לכם לא בהכרח תתאים לאדם אחר ולהיפך. אם בחרתם בטיפול משחתי, קרם לחות ללא בישום עשוי לעשות את העבודה. בכל אופן, ולא משנה באיזה תכשיר בחרתם להשתמש, שימו לב לא להתפתות למרוח כמות גבוהה מהכמות המומלצת. שימוש מוגזם בווזלין למשל, עשוי לחנוק את העור שלכם ולא ייאפשר לו “לנשום” כראוי. העור שלכם צריך “לנשום” בכדי לייעל ולקדם את תהליך ההחלמה של האזור הפצוע. לכן, מרבית המקעקעים ימליצו לכם על קרם לחות מסוגים שונים. כמובן, השוק מלא באינסוף משחות וקרמים ולכן שווה להקשיב למקעקע ולעקוב היטב אחרי ההוראות שלו, כי אין חכם כבעל ניסיון.

Credit: Pixabay

לישון על הקעקוע

כפי שציינו בסעיף הקודם, העור שלכם צריך לנשום כדי להחלים. לכן, אם עשיתם קעקוע על הגב, תאלצו לישון מספר ימים על הבטן. במילים אחרות, אם אתם יכולים לישון כשהקעקוע שלכם חשוף, מה טוב, אבל אם המיקום שלו לא מאפשר זאת, אתם יכולים להניח מגבת דקה ונקייה ביניכם לבין הסדינים. אם קמתם בבוקר והקעקוע שלכם דבוק לסדינים, אל תמהרו לבצע פעולה חפוזה ופעלו באותה הצורה בה הייתם פועלים אם התחבושת שלכם הייתה דבוקה לקעקוע: אל תתלשו את הסדין בכוח, קחו אותו אתכם לאמבטיה, והרטיבו את האזור ואת הסדין במים קרים או פושרים כך שהוא יוסר בקלות ובלי שהפעלתם כוח.

מגע מיותר

הסעיף הזה הוא סוג של מובן מאיליו, אבל למען הסר ספק, אל תתפתו לגעת בקעקוע שלכם בימים הראשונים לחייו. הידיים שלכם, כמו אלה של החברים, המשפחה, הילדים שלכם או כל אדם אחר, הן כולן מזוהמות במצב הטבעי שלהן. אם אתם בכל זאת מתעקשים לחוש את הקעקוע שלכם, דאגו לשטוף טוב טוב את הידיים ולחטא אותם לפני. שמירה על הקעקוע שלכם נקי היא הכלל הכי חשוב בתהליך ההחלמה שלו, וביחד עם שטיפה של האזור כמה פעמים ביום, הימנעות ממגע היא דרך מצוינת לוודא זאת.

Credit: Pixabay

חשיפה ממושכת למים

במהלך תקופת ההחלמה, משמע השבועיים הראשונים לאחר ביצוע הקעקוע, כדאי מאוד להימנע ממגע ממושך עם מים. כמובן, זה לגמרי בסדר ואפילו מומלץ להתקלח ולשטוף את הקעקוע כמה פעמים ביום, אבל אבל כדאי מאוד להימנע משהייה ממושכת באמבטיה, ג’קוזי, בריכה, ים וכדומה. מים עומדים הם מקור קלאסי לבקטריה, גירויים מיותרים של העור, ושאר חיידקים וחומרים מזהמים שעלולים לפגוע באזור המקועקע. קחו שבועיים שלושה הפסקה מבילויים בסגנון הזה, ואז תוכלו לחזור לתת בראש.

חשיפה לשמש

תכשירי ההגנה השונים מפני השמש לא נועדו להגן על פצעים ועור פגוע. לכן, גם אם תשתמשו בהם, החשיפה לשמש תגרום לכם להרגיש שהקעקוע שלכם נשרף. הקשיבו לגוף שלכם. אם הקעקוע שלהם מרגיש לוהט, אם אתם חשים עקצוצים וגירויים באזור הפגוע, וגם אם לא, פשוט הימנעו ככל הניתן מחשיפה לשמש, או לחילופין, דאגו שאזור הקעקוע יהיה מכוסה ומוגן. הפגיעה של קרני השמש בקעקוע עשויה להיות בלתי הפיכה ולבאס אתכם לכל החיים.

התעסקות מיותרת עם העור המתקלף

אין סיבה לפאניקה, הקעקוע שלכם לא עומד לנשור. העור שמתקלף מעליו הוא חלק נורמלי וחשוב בתהליך ההחלמה. לכן, לא משנה מה, אל תגעו בעור הזה ואל תנסו לקלף אותו. באופן טבעי, הצבע של העור המתקלף יהיה זהה לזה שהמקעקע השתמש בו כדי לייצר את הקעקוע שלכם. התעסקות עם העור המתקלף עלולה לגרום לפגיעה בצבע של הקעקוע ולצלקות. תנו לקעקוע להחלים ולעור המתקלף להיעלם בכוחות עצמו. הסבלנות תשתלם.

לא לבקש עצה

מקעקעים מקצועיים אמנם יעשו הכל כדי לוודא שתהליך יצירת הקעקוע שלכם הוא סטרילי ובטוח. אולם, עם כל הכבוד, מקעקעים אינם רופאים ולכן אם דברים מוזרים מתרחשים באזור המקועקע שלכם, אל תהססו להתייעץ עם המקעקע שלכם או עם רופא ברמה המידית. נכון, לא תצריך להתרגש מקצת נפיחות או אדמומיות, אבל אם אתם חשים שמשהו לא כשורה, מהרו לבדוק את העניין, כדי שלא תתחרטו על כך אחר כך.

לסיכום

כמובן, ישנן עוד הרבה דרכים להתעלל בקעקוע החדש שלכם, אבל 7 החוקים הללו הם החשובים ביותר כדי שתוכלו ליהנות מהיופי של הקעקוע שלכם למשך שנים רבות. שימו לב אליהם, טפלו בקעקוע בעדינות ובזהירות, והכל יבוא על מקומו בשלום.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...