פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מהפנט: אנה פרנק בפרויקט רוחות הרפאים ממלחמת העולם השניה

לפני כחצי שנה, הצגנו בפניכם כאן את פרוייקט “רוחות הרפאים ממלחמת העולם ההשנייה” (“ghosts ow war”) שיצר האמן ההולנדי ג’ו הדוויג, סדרת תמונות מדהימה והמפנטת המציגה תמונות מתוך רחובות ומקומות מרכזיים ברחבי אירופה, ומשלבת בהם באמצעות פוטושופ רוחות רפאים – תמונות ישנות מתקופת מלחמת העולם השנייה, שצולמו בדיוק באותם המקומות. סדרת התמונות המרתקת הזו אשר נושאת את הצופה אל עבר מסע מופלא בזמן, זכתה לבאז עצום ברשת, וגם אצלנו באתר.

כעת, חצי שנה אחרי סדרת התמונות ההיא, מפרסם אתר My modern met סדרת תמונות חדשה שיצר האמן סרגיי לרנקוב, המציגה גם היא תמונות דומות מרחבי אירופה, בהן נשתלו תמונות, דמויות ואירועים ממלחמת העולם השניה.

annefranksamsterdam7
מתוך סדרת התמונות שיצר מוזיאון אנה פרנק

בדומה לסדרת התמונות הראשונה, גם סרגיי מצלם את כל התמונות העכשיויות בעצמו, ומספר כי מציאת הנקודה המדוייקת בה צולמה התמונה המקורית מרגשת אותו, וגורמת לו לחשוב על הצלם שעמד בדיוק בנקודה בה הוא עומד, אי שם לפני 70 שנה.

הטוויסט המפתיע בסיפור, מגיע דווקא מכיוון אמסטרדם, היישר ממוזיאון ‘הבית של אנה פרנק’. החברים בהנהלת המוזיאון נתקלו במקרה בסדרת התמונות הנהדרת של סרגיי, והחליטו לייצר סדרת תמונות כזאת משלהם שתציג את אמסטרדאם מזוית הראייה של אנה פרנק הקטנה. גם הפעם התוצאה מרתקת ומרגשת ומצליחה לשאוב את הצופה אחורה בזמן לימים של מלחמה בשחור-לבן.

התמונות שיצר סרגיי לרנקוב

sergey_larenkovberlin_marshal_zhukov_at_the_reichstag_1945_2010 sergey_larenkovberlin_storming_the_reichstag_1945_2010 sergey_larenkovprague_the_power_tower_1945_2010 sergey_larenkovthe_siege_of_leningrad_1941_st_petersburg_2010 sergey_larenkovthe_siege_of_leningrad_1942_st_petersburg_2010 sergey_larenkovvienna._soviet_soldiers_at_the_imperial_palace_hofburg_1945_2010

התמונות שיצרו במוזיאון אנה פרנק באמסטרדם

annefranksamsterdam1 annefranksamsterdam3 annefranksamsterdam4 annefranksamsterdam5 annefranksamsterdam7 annefranksamsterdam8 annefranksamsterdam9

מקור: My Modern Met

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...