פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ערים נטושות ברחבי העולם

נוהגים בכל שנה לצאת לטיול של חודש או יותר? או אולי אתם דווקא מעדיפים לבחור את היעדים הכי מוזרים בעולם? אם כן, סביר שנתקלתם לא אחת בערים נטושות, הנמצאות פעמים רבות גם באזורים עירוניים וצפופים, ולא בהכרח אי שם במקומות שבהם כמעט לא דורכת רגל אדם. ערים אלו הפכו, עם השנים, למוקד לעלייה לרגל, והן נחשבות כאטרקציה בפני עצמה. יש משהו מיוחד בעיר נטושה, בבתים אשר נראה כי גרו בהם בעבר – אך כיום לא משמשים יותר למגורים, בשקט מצמרר ובאנרגיות שונות מכל מה שאנחנו מכירים…

קרדיט: Shutterstock

אז, בואו נכיר כמה מהן:

איטליה ואוקראינה

איטליה היא יעד נהדר לצאת אליו לחופשה של כמה ימים או יותר. מעבר לערים הגדולות והמוכרות שבה, כמו רומא, פירנצה, מילאנו וגם ונציה, אפשר למצוא ברומא גם כמה ערי רפאים מיוחדות במינן. אחת מהן היא העיר קראקו, אשר נבנתה עוד במאה ה-8, אולם בשל רצף של אסונות טבע לאורך השנים – כמו מפולות, שיטפונות ורעידת אדמה חזקה בשנת 1980 – ננטשה לחלוטין. העיר מוקפת בחומה, ובכניסה אליה יש שער נעול. תוכלו להגיע אליה במסגרת סיורים מודרכים, ומומלץ לתכנן זאת כאשר נערכים בה פסטיבלים שונים.

עיר רפאית נוספת באירופה היא העיר פריפיאט שבאוקראינה. רוצים לצאת לטיול קצת אחר? יש לכם ביטוח נסיעות, אוטוטו אתם רוכשים כרטיס טיסה ואתם תוהים היכן באירופה המזרחית תוכלי לבקר? העיר פריפיאט נמצאת בחלקה הצפוני של אוקראינה, ונראית כמו לוקיישן מסרט דמיוני או אפילו סרט אימה. היא ידועה כעיר הרפאים הגדולה ביותר בעולם והתגוררו בה בעבר 50,000 תושבים. בשנת 1986, בעקבות אסון צ'רנוביל, פונו תושביה בשל חשש לחשיפה של רמות קרינה עצומות ומסוכנות מאד. הם ברחו ממנה במהרה והותירו מאחוריהם את כל רכושם. העיר כיום מותרת לביקור מאורגן, ומגיעים אליה תיירים וכמובן גם לא מעט סקרנים מכל העולם.

יפן

המרחיקים עד יפן, יגלו גם בה עיר רפאים מיוחדת במינה. למעשה, מדובר באי – האי האשימה, אשר שימש בעבר כמרכז לכריית פחם תת מימי. עד לשנת 1959 התגוררו באי 5,000 תושבים, אולם עם התדלדלות המחצבים, הם נדדו לחיפוש מקומות אחרים. האי נטוש כיום לגמרי, וניתן להגיע אליו במסגרת סיורים מודרכים.

ארצות הברית

בארצות הברית הענקית, כפי שאפשר לנחש, ישנן לא מעט ערי רפאים, המשמשות כיעד תיירותי בולט. כזו היא בדיוק עיירת הכורים אנימאספורקס שבהרי קולרדו, עיר שבשיאה כללה בית מלון, פאב, סניף דואר וגם 30 בקתות. כיום היא נטושה לחלוטין וגם מוזנחת, אך בשל הנופים המקסימים העוטפים אותה מכל עבר קשה שלא למצוא בה גם כמה נקודות מיוחדות ומסקרנות.

עיירת כורים נוספת בארצות הברית היא קליקו שבקליפורניה. עד לשלהי המאה ה-18 היתה קליקו עיירת כורים ידועה, בה התגוררו 3,000 תושבים אשר עבדו במאות המכרות שבה. לאור דלדול המחצבים, החלו התושבים לעזוב אותה עד לנטישה מוחלטת. כיום היא נחשבת כאתר תיירותי, אליו ניתן להגיע במסגרת טיולים מאורגנים או באופן עצמאי.

בטקסס נמצאת העיר טרלינגואה, ששימשה כעיירת כרייה. בשיאה התגוררו בה 3,000 תושבים, ואילו כיום מתגוררים בה כמה עשרות בלבד. כמו ערי רפאים אחרות בעולם, גם היא מושכת אליה לא מעט מבקרים.

נמיביה

בדרום מערב נמיביה שבאפריקה נמצאת עיירת רפאים מעניינת. העיירה קולמנסקופ, שהייתה עיירת כורים גרמנים בתחילת המאה ה-20 ובולטת מאד בנוף המקומי, ננטשה לחלוטין לאחר מלחמת העולם השנייה ותושביה עזבו אותה לטובת מכרי יהלומים מוצלחים יותר. כיום, החול המדברי מכסה חלקים נכבדים ממנה וזה מה שהופך אותה ליעד מסקרן, סוריאליסטי ושונה מכל האחרים. בשל המראות הייחודיים שבה, צולמו בעיירה הזו כמה סרטי קולנוע וגם סרטים דוקומנטריים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...