פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מרגש: הרשת מתגייסת למען “מרכז הצמיג”

כשגבריאל גורלי, בעל פנצ’ריה בראשון לציון התעורר אתמול בבוקר והגיע כהרגלו למקום עבודתו לעוד יום של עבודת כפיים, הוא לא תאר לעצמו שבבוקר למחרת הוא יהפוך להיות שיחת היום בפייסבוק. למעשה, סביר מאוד להניח שגורלי כלל לא יודע מה זה פייסבוק, ואולי אפילו לא מודע לרעש הגדול שיצר סטטוס שהעלה גיל בר-טור, לקוח קבוע של הפנצ’ריה.

בר-טור נזקק אמש לשירותיו של גורלי בעקבות תקר בגלגל, ולאחר הביקור במוסך לא יכל היה להישאר אדיש לדברים שסיפר לו גבריאל. בסטטוס שהעלה אמש לפייסבוק, מספר בר-טור על שיחה שקיים עם בעל המקום בזמן שהמתין לתיקון הגלגל, שיחה בה נחשף למצב הלא פשוט של גבריאל.

“אני רוצה שתכירו את גבריאל גורלי, אדם מבוגר (להערכתי 75) ונחמד, בעל פנצ’ריה בבראשון (ליד הבארסה למי שמכיר). היום בבוקר תיקנתי אצלו פנצ’ר, כמו בכל פעם שיש לי פאנצ’ר, וגבריאל סיפר לי שהעסקים חלשים יותר, שהעירייה מערימה עליו קשיים בקבלת רישיון עסק משלל סיבות מגוחכות ובנוסף שני עורכי דין ששכר כדי שיעזרו לו לקבל רישיון עסק, רימו אותו וגנבו ממנו כסף. הוא ללא ספק אדם הגון ומעולם לא גבה ממני שקל יותר מן הנדרש מה שנדיר בעולם הרכב. הוא הבעלים של המקום כבר 58 שנים, עובד שם לבד ומזיע בשביל כל שקל. אז אם יוצא לכם ואתם צריכים צמיג או לתקן איזה פנצ’ר, תקפצו למרכז הצמיג, הרצל 34, טלפון: 03-9647524. גבריאל ישמח לעזור ואתם תקבלו סיפוק מלתת לו פרנסה בכבוד. וכמובן תשתפו :)”

צילום: גיל בר טור

הסטטוס הזה שפרסם בר-טור, שבסה”כ רצה לעזור במעט לפרנסתו של גורלי, חרך את הרשת והפך לאחד הסטטוסים הויראלים של התקופה האחרונה. הסטטוס המקורי  זכה לכמעט 6000 שיתופים, ובהמשך הערב פורסם גם בעמוד “סטטוסים מצייצים” שם זכה לעשרת אלפים לייקים וכחמשת אלפים שיתופים נוספים.

אני בעצמי תושב ראשון לציון, סובל מתקרים בגלגלים לעיתים קרובות, ואף פעם לא שמעתי על הפנצ’ריה של גבריאל. כיף לראות איך איכפתיות והתעניינות של גולש יכולה להשפיע על כל כך הרבה אנשים אחרים, וגם אני מתכוון לקחת את הרכב שלי לפנצ’ריה של גבריאל, בפעם הבאה שאזדקק לטיפול. למה? כי כמו תמיד, החלשים מוצאים עצמם נרמסים, ומי שאין לו כוח להילחם במערכות הבירוקרטיה, מוצא עצמו נלחם על חייו.

לא בטוח שכל העניין הזה ייפתר כל כך מהר אחרי שיעבור זעם, אך סנוניות חיוביות ראשונות כבר נרשמו אמש. בתגובות לפוסט המקורי של בר-טור, הגיב גם רז קינסטליך, המשנה לראש העיר ראשו לציון, שכתב כך:

 

פנינו לרז לקבל את תגובתו הרשמית, וכך הוא כותב לנו:
“לאחר שיחה עם בעל העסק בה פירט את הקשיים העומדים בפניו בקבלת רישיון העסק, אקיים פגישה עם מנהל רישוי עסקים והגורמים האחראים ונדון בטיעונים שהוצגו ונבחן את האפשרויות העומדות לרשותנו בכדי לסייע לבעל העסק עד כמה שניתן”.

גם בחברת EZ&BiZi  המפעילה מנוע חיפוש ידידותי לאיתור יעיל של דפי עסקים בפייסבוק, לא נשארו אדישים לנוכח הסטטוס המרגש והעצוב, והחליטו לפתוח עבור גבריאל ובית העסק שלו “מרכז הצמיג”, עמוד פייסבוק עסקי, שבתקווה יוכל לעזור לגבריאל להוסיף עוד לקוחות למאגר הלקוחות שלו, ובכך לעזור לו להגדיל את הכנסותיו.

כולנו תקווה שמדינת ישראל תדע סוף סוף לקחת אחריות על תושביה המבוגרים, אלה שבנו את עצמם בשתי ידיים, ונלחמים על קיומם בכל יום, בעידן טכנולוגי בו הם באופן טבעי נשארים מאחור. הרשויות המקומיות צריכות לעשות הכל כדי שבתי עסק כאלה ימשיכו להתקיים, ולא לנסות להערים קשיים במקום. אנחנו לא בדיוק יודעים במה מדובר בכל עניין רשיון העסק, אבל נראה לי שכולנו חשים מי צודק, ואיזה סוף מגיע לסיפור הזה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...