5 דברים קטנים שאולי פספסתם בפרק פתיחת העונה של משחקי הכס

אתמול, אחרי צפייה כל כך ארוכה ומורטת עצבים, זה סוף סוף קרה – העונה השביעית של משחקי הכס יצאה לדרך באופן רשמי עם פרק בכורה נהדר שכלל המון התרחשויות ובעיקר זרע בנו התרגשות עצומה לקראת המלחמות והאירועים שעומדים לנחות עלינו בשתי העונות שנותרו לסדרה.

אנחנו בטוחים שבשלב הזה אתם עדין מנסים להתאושש מהמפגש המחודש עם הסדרה, ולכן, כדי להפוך את העניינים ליותר פשוטים לעיכול, ריכזנו בפוסט כמה פרטים גדולים וקטנים שאולי לא שמתם לב אליהם בצפייה הראשונה. מוזמנים לקרוא ולחפור איתנו יחד בנוגע להתרחשויות שפרק 1 של עונה 7 ומה המשמעות שלהם בעצם לקראת המשך עלילת הסדרה.

רגע לפני שאתם מתחילים בבקשה היזהרו מספויילרים! אם עדין לא צפיתם בפרק הראשון או בעונות קודמות, זה הזמן שלכם לצאת מפה בצורה מסודרת.

אריה סוגרת את החשבון על החתונה האדומה ומגלה לנו את התכנית שלה  

סצנת הפתיחה של הפרק תפסה אותנו קצת לא מוכנים וגרמה לנו לחשוב לרגע שאנחנו צופים בפלשבק כי לפתע אנחנו נמצאים בארוחה משפחתית חגיגית של וולדר פריי (מה? אבל איך הוא עדיין בחיים?!) ביחד עם כל הבנים שלו, כשהם באותו אולם בו נערכה החתונה האדומה.

כשוולדר נעמד ומודיע בשמחה לכולם שהוא מפנק אותם ביין משובח מדורן, הוא מרים כוס לחיים, מחייך חיוך ערמומי ומתחיל בנאום קטן שמסגיר את העובדה שמדובר בעצם בהמשך הנקמה המתוקה של אריה בכל המעורבים בחתונה האדומה, כל אותם בוגדים בני משפחת פריי שרצחו את אמא ואח שלה. רגע לפני שנחנקו ומתו מהרעל שהיא הכניסה ליין הם כנראה לא זכרו שהצפון לא שכח את המעשה הנתעב הזה, הצפון זוכר.

אריה סטארק הופכת לוולדר פריי

בסיום העונה הקודמת ראינו שאריה סגרה חשבון עם וולדר פריי ושניים מבניו כשרצחה אותם באכזריות. אנחנו הנחנו ששם היא סגרה את הסיפור וכעת תמשיך לדרכה הביתה אל עבר ווינטרפל, אך המעשה הזה מדגיש לנו עד כמה היא השתנתה, עד כמה היא צמאה לנקמה בכל אותם אנשים שהיו ברשימה שלה שרק גדלה לאורך כל העונות.

לאחר מכן, כשאנחנו פוגשים אותה רוכבת על הסוס אל עבר יעד שאינו ידוע לנו, היא פוגשת מספר חיילים מצבא לאניסטר שנשלחו אל הריוורלנדס על מנת להשליט סדר בעקבות הרצח של משפחת פריי. אריה יושבת איתם ומספרת להם שהיא בדרך למעלה המלך,= ושהיא מתכננת לרצוח את המלכה. לאחר רגע קטן של שתיקה החיילים פורצים בצחוק אבל לנו ברור שהיא רצינית לחלוטין ושזאת המטרה החדשה שלה.

אריה סטארק - משחקי הכס

החיילים, שלמרבה ההפתעה מצטיירים לנו כמו אנשים סבירים ונחמדים, מזמינים אותה לאכול ולשתות איתם ולא לוקחים אותה ברצינות כשהיא מגלה להם את כוונותיה. כמו שאנחנו יודעים לאור ניסיון העבר, אנשים נחמדים לא נשארים בחיים בסדרה לאורך זמן ואנחנו לא נופתע אם בפרק הבא נגלה שהיא הוסיפה אותם לרשימת ההרג שלה.

הפתעה קטנה שאולי לא שמתם לב אליה היא שאחד החיילים שאריה מתיישבת לידו הוא לא אחר מאשר הזמר המפורסם אד שירן שמגיח הופעת אורח ואפילו מנגן שיר קטן בתחילת אותה סצנה.

הצבא המשודרג של מלך הלילה

עד הפרק הזה חשבנו שראינו את צבא המתים של מלך הלילה שכלל מהלכים לבנים (תינוקות של קרסטר שהפכו להיות הסגנים של מלך הלילה) וצבא המתים המהלכים שלו, אותם ראינו בהמוניהם בקרב על הארדהום בעונה החמישית.

אולם, בפרק האחרון הבנו שצבא המתים כולל גם ענקים מתים. בפריים שהציגו לנו הצלחנו לזהות 3 ענקים אבל לא מן הנמנע שיש עוד כאלו וכמו כן אין לדעת איזה עוד קלפים מסתתרים בשרוולו של מלך הלילה. זוהי השערה לגמרי ספקולטיבית, אבל האם ייתכן שנראה פתאום דרקון קרח?? תארו לכם סיטואציה בה מלך הלילה יצליח להרוג את אחד הדרקונים של דאינריז ובעצם יהפוך אותו לדרקון מת-חי. אם תחשבו על זה, לא מדובר בדבר מופרך מדי.

הצבא של מלך הלילה - משחקי הכס

סנדור קלגן חוזר אל הבקתה לחשבון נפש

כלב השמירה, סנדור קלגן, נמצא כעת עם האחווה והם מתקדמים לצפון. במהלך הרכיבה הם נתקלים בבקתה. בריק אומר שכדאי להם לבדוק אם יש בה אוכל או שיכר אך סנדור אינו רוצה להיכנס פנימה. לקח לנו קצת זמן עד שירד לנו האסימון למה הוא לא רצה להיכנס ואיך הוא ידע שלא יחכה להם שם אוכל או יין.

5

אם תיזכרו בעונה 4 פרק 3, קצת לפני שהחורף ירד על ווסטרוז, כאשר כלב השמירה ואריה היו בדרכם אל קן הנשרים על מנת להביא את אותה אל דודתה, הם פגשו איכר ובתו שהציעו להם מחסה ואוכל. האיכר ההגון הציע לסנדור גם עבודה (“תשלום הוגן עבור עבודה הוגנת”) וסנדור הנהן וחזר על ההצעה שלו כאילו הוא באמת ישקול אותה בחיוב, אולם, ביום למחרת הוא הרביץ לו וגנב ממנו את כספו. כשאריה צעקה עליו ושאלה למה הוא עשה את זה, הוא אמר לה שהם בכל מקרה ימותו עד החורף.46

כשסנדור נכנס לבקתה הוא מגלה שהמשפט שאמר לאריה אכן התגשם. האיכר שוכב על המיטה, ביחד עם הבת שלו, שניהם כבר מזמן חסרי חיים ומה שאנחנו מסיקים זה שהוא הרג את בתו כי לא רצה שתסבול ותגווע ברעב. למרות שהוא מנסה להסתיר את זה עם ההערות העוקצניות שלו לטורוס ממיר ולבריק דונדריון, סנדור מרגיש אשמה ועצב על גורלם של האיכר ובתו, הוא יודע שהם היו אנשים הגונים וטובים שלא הגיע להם הגורל הזה.

הוא קובר אותם מחוץ לבקתה ומנסה אפילו להגיד תפילה אבל זה לא מצליח לו יותר מדי טוב, אז הוא פשוט אומר שהוא מצטער שהם מתו. הנקודה הזאת מחדדת לנו את השינוי שעברה דמותו של סנדור ואנחנו מגלים שלבחור יש מצפון, צד נסתר שלו שלא גילינו עד כה.

החיזיון של סנדור  

כשטורוס ממיר מבקש מסנדור שיתקרב אל האש כדי לראות משהו, הוא מגלה לנו תוך כדי צפייה בלהבות שהוא רואה חיזיון. קיר קרח, החומה, אליה מתקדמים אלפי מתים שעוברים אותה במגדל מחודד שנראה כמו חץ, ליד הים. המקום עליו הוא מדבר זה בדיוק המקום אליו ג’ון סנואו שלח את הפראיים לאייש, החלק המזרחי של החומה, שם הם מניחים שהמהלכים הלבנים ינסו לעבור. המשמעות של הדבר היא שהאחווה ביחד עם סנדור ככל הנראה יחברו אל ג’ון והפראיים ויעזרו להם בצורה כלשהי נגד המהלכים הלבנים.

סנדור קלגן משחקי הכס

המניע של ג’ון סנואו לכרות ברית עם חאליסי   

אחרי שהכריזו עליו כ”מלך הצפון” החדש, ג’ון סנואו מתחיל להתוות את הדרך שלו בניהול ותכנון המלחמה מול המהלכים הלבנים וצבא המתים שמתקדם לעבר החומה.

ג’ון מכוון מטרה והעיניים שלו ממוקדות על הצפון מבלי לחשוב בשלב זה יותר מדי על הסכנות שאורבות לו ממעלה המלך, מידייה הארוכות של סרסיי. אחרי מאורעות הארדהום בעונה החמישית, באותה סצנה מצמררת בה ג’ון נסוג על הסירה ומביט על מלך הלילה הולך על המזח, מרים את ידיו ומקים לתחיה את צבא המתים שלו, ג’ון מבין שזה הסיכון האמיתי על ווסטרוז והאנושות כולה.

הוא מבקש מכל ראשי המשפחות שתומכים בו לשלוח הודעות לכל המייסטרים החכמים והמלומדים, על מנת לדעת היכן ניתן למצוא את החומר ממנו מכינים זכוכית דרקון, אחד הנשקים הבודדים שיכולים להרוג מהלכים לבנים, מלבד לחרבות עשויות פלדה ואלירייאנית, כאלה קיימות בווסטרוז במספר חד ספרתי.

בהמשך הפרק אנחנו מגלים שסאם, שנמצא באולדטאון בסיטידל בעיצומה של ההכשרה שלו להיות מייסטר, לומד על כך שהחומר ממנו עשויי דרגון גלאס נמצא בעיקר בדרגונסטון, דבר שכבר נאמר לו בעונה החמישית בשיחה שהיתה לו עם סטאניס. סאם שולח לג’ון הודעה על המידע הזה וסביר להניח שהיא תגיע אליו בפרקים הקרובים.

בדרגונסטון כרגע נמצאת חאליסי שהשתלטה על הטירה הנטושה של אבותיה אחרי שסטאניס עזב אותה כשיצא עם כוחותיו למסע הכיבוש הכושל שלו. ג’ון יהיה חייב לפנות אל דאינריז על מנת להגיע אל מצבורי חומר הגלם שהוא צריך ולרתום את כוחותיה של חאליסי למלחמה שעומדת לפרוץ בצפון מול צבא המתים חיים.

ג'ון סנואו ודאינריז טארגריאן

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק