משחקי הכס: גיא גולד מסכם את פרק 8 עונה 4

טוב עזבו שטויות, מה דה פאק קרה שם בסוף? משחקי הכס מוכיחה שוב שהיא גבר מכה ואנחנו מקבלים את זה עם חיוך, או במקרה של הפרק האחרון (8) – ברעידות בלתי נשלטות ופרצוף של חתולה לפני רכב דוהר. בתחילת העונה קראתי ראיון עם אחד היוצרים שאמר שבניגוד לעונות קודמות, שהיו בנויות מפיקים – הפעם הם ביטלו את הקטע והלכו על עונה יציבה שתשמור על טמפו גבוה. לא שיקר.

כדי להגיע לחלק המעניין, אני אריץ את הפרק: פראיים פורצים לאיזה פאב כזה ואז דקירה דקירה שיסוף מוות מוות דם דקירה ופתאום הפראית הג’ינג’ית של ג’ון שלג חסה על גילי והבייבי שלה ודם מטפטף מהתקרה. ג’ון שלג מודאג שהפראים רצחו מלא אנשים מטונפים ושיכורים בפאב ומדבר עם חבריו וגם הם מודאגים ואז אצבע קטנה נחשד ברצח אשתו הקוקייה אבל אז סנסה מצילה אותו עם שקר כלשהו והוא מבסוט ומודה לה מאוד וסוטה מין. סנסה כוסית יורדת במדרגות. אחר כך אחותה של סנסה, אריה, מגיעה לקן הנשרים עם הבי אף אף שלה כלב הציד רק כדי לגלות שהדודה הקוקייה שלה מתה והיא צוחקת צוחקת שמחה מאוד. האיש הזקן שמאוהב בחאליסי מקבל גלויה מסתורית וקורא אותה ומגיש אותה לג’ורה, המושל של ידידלנד ומחליט על כל הידידים בממלכה, ואז בוגד ומגורש מגורש מגורש לך הביתה שלך לא ידיד יותר. ת’יאון גרייג’וי לשעבר, היום מטונפי נפי עושה יפה ומשיג למשפחת בולטון טירה והם מרוצים מהתפקוד שלו והממזר של בולטון כבר לא ממזר ומשנים את השם במשרד הפנים והוא עכשיו בן לכל דבר ועניין פסיכוטי ויש סוסים.

עכשיו אפשר לגשת לעיקר.

אוברין מארטל, הוצג בתחילת העונה כאחד האורחים בחתונת הנסיך הפריך ג’ופרי ולא נראה כי יתפוס תפקיד קריטי בקידום העלילה. הוא בכלל לא היה אמור להגיע לקינגס לנדינג אלא רק החליף את אחיו הבכור ברגע האחרון בגלל שקר כלשהו. אבל טעינו, הו איך שטעינו. במהירות עריפת ראש השתלט הנסיך המסוקס על משבצת הדמות המגניבה של העונה עם המבטא האקזוטי, ההתנהלות הקולית ובעיקר עם האג’נדה הפשוטה – להשמיד כל לאניסטר ולנקום את נקמת אחותו, שנרצחה ונאנסה על ידי חייליו של טייוון, הסבא הדוש של המשפחה הדושית ביקום כולו. בזמן שחאליסי הלכה מפה לשם, סנסה סטארק המשיכה להיות הדמות הכי טראגית שראיתי בחיים וטיריון נכלא ללא עוול בכפו באשמת רצח אחיינו/אחיו ג’ופרי – הדורנאי המשיך להתחבב על הצופים עד השיא בפרק שעבר – כאשר נידב את עצמו לייצג את טיריון בקרב עד המוות, המנצח לוקח הכל, המפסיד מקולף, נאסף ומואכל לאיזה זאב בלהות. איזה ביטוי מפגר זה זאב בלהות.

פרק שלם חיכינו והנה הם מתייצבים. בפינה הימנית, הנסיך מדורן, האביר של טיריון ושל כולנו. הוא הגוד גיי, הוא פה כדי לנקום את נקמת המשפחה ועל הדרך להציל את הגמד האהוב. מנגד, נכנס ההר, הרוצח השפל שאכל יותר מידי ירקות כשהיה קטן. ההפקה השאירה חמש דקות של פרק לטובת הקרב, כבר סימן מבשר רעות. הנסיך לוקח שלוק אחרון מהיין ומחברה שלו והקרב מתחיל. בכמה הנפות של הכידון וריקודים באוויר מפיל הנסיך את ההר על הקרקע, תוך שהוא מקפיד לשמור על ליין שחצני במיוחד וכל הסיפור מתחיל להריח מוזר מידי, קל מידי. ההר נדקר, הוא גוסס על הרצפה והנסיך צועק ודורש הודאה באשמה. דורש דורש דורש ופתאום הנורא מכל קורה, ההר מתעורר לרגע, מתהפך מעל הדורנאי השחצן, מצמיד אגודלים לעיניו ולוחץ. חזק מאוד. אאוץ’. הקרב נגמר, הנסיך מת, הצופים גם.

לא הספקנו להתאושש מחגיגות המוות של המלך הקריפ הראשון לשמו ג’ופרי והופ, עוד דמות משמעותית הולכת לעולם שכולו סטארקים ועוגות לימון. הצפע האדום, הנסיך מדורן, הדמות שהגיחה לחיינו בתחילת העונה הנוכחית, הלך פייפן ואיתו גם התקווה לישועה עבור טיריון הקטן והמופלל. סעמק מתי כבר שבוע הבא.

מתים על משחקי הכס? קליק לכל הסיפורים והכתבות על הסדרה.

לייק לפטריה בפייסבוק