פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 פרטים קטנים וחשובים שאולי לא שמתם לב אליהם בפרק האחרון של משחקי הכס

כרגיל, רגע לפני שנתחיל, אזהרת ספויילרים: אם עדין לא השלמתם את העונות הקודמות או לחילופין, עוד לא צפיתם בפרק השני של העונה השישית של משחקי הכס, זה לגמרי הזמן להתנדף מהפוסט הזה.

1

משחקי הכס אוהבת לשחק עם הראש (והלב) של הצופים. ג'ורג' מרטין גורם לנו שוב ושוב להתחבר לדמויות מסוימות ואז דורך לנו על הלב בערמומיות אכזרית כשהוא בוחר בהפתעה להרוג אותן בדרכים ברוטליות. זאת גם הסיבה העיקרית שבגללה לכולנו היה ספק קטן (על אף כל הרמזים) בנוגע לחזרתו לחיים של ג'ון סנואו.

עוד בפטריהאלה הן 10 הסדרות הכי אלימות אי פעם על מסך הטלוויזיה

כשצפיתי אתמול בפרק של משחקי הכס (פרק 2 עונה 6 | "Home'") הפכתי לגוש של התרגשות ברגעי הסיום, כשמליסנדרה אמרה את המילים הקדושות של אל האור מעל גופתו המחוררת של ג'ון סנואו, הבן הממזר של כולנו, והחזירה אותו מהמתים. החזרה שלו לחיים, בשניות האחרונות של הפרק, רק אישרה למעריצים רבים תאוריות בנוגע לזהות האמיתית של אמא שלו ובעצם לגבי זהותו האמיתית של ג'ון סנואו (טארגאריין). אך על שובו לחיים של סנואו כבר דיברו רבות ובפוסט הזה אנחנו רוצים להתמקד בדברים מעניינים נוספים שקרו וממחישים את המעגליות של הסדרה.

"מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה וּמַה שֶּׁנַּעֲשָׂה הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה וְאֵין כָּל חָדָשׁ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ"

הפסוק המוכר מתוך ספר קהלת, מזכיר לי הרבה פעמים את ההתפתחויות בעלילה של משחקי הכס. דברים שקרו בעבר יקרו בעתיד, אם אלו נבואות שניתנו וצפויות להתגשם ואם זה דברים ומעשים שקרו בעבר וחוזרים על עצמם ובעצם מסמלים את המעגליות של העלילה והקארמה הקוסמית של ג'ורג' מרטין, שחוזרת לנשוך את כולם בישבן (המטפורי) ומנסה לרמוז שהגורל של כולם כבר נקבע ורק נותר כעת לשחק את משחקי הכס ולקוות לטוב, כי מה שהיה הוא שיהיה. ריכזתי בפוסט 4 נקודות שהמחישו לי את העניין בפרק האחרון. אם יש לכם נקודות מעניינות להוסיף אתם מוזמנים לכתוב אותם בשרשור התגובות בפייסבוק.

סרסי מקבלת אישור קטן נוסף בנוגע לנבואה שניתנה לה

בפרק הראשון של העונה הקודמת ראינו פלאשבק שהציג את סרסי הצעירה שהיא שומעת מהמכשפה נבואה קודרת בכל הנוגע לגורל של ילדיה: "Gold will be their crowns, and gold their shrouds", ובתרגום חופשי לעברית: "זהב יהיה הכתר שלהם וזהב יהיו התכריכים שלהם" – כלומר, נבואה שחוזה כי כל ילדיה של סרסי ימותו. כעת אחרי מותם של ג'ופרי ומירסלה סרסי חושבת יותר מתמיד על אותה נבואה.

כשטומן מגיע לחדר שלה היא שואלת אותה מה היה צבע השמלה של מירסלה בהלוויה שלה, אדום או זהב, והתשובה שלו מאשרת לה שוב את אותה הנבואה.

1

הדרך שבה רוז בולטון מצא את מותו מזכירה בדיוק את הדרך בה הוא רצח את רוב סטארק

אחד הרגעים הגדולים והמפתיעים בפרק 2 היה הטבח הברוטלי של רמזי שרצח את אביו רוז בולטון, ומיד לאחר מכן גם את אחיו ואמו החורגת. כש"פאפא" בולטון קיבל את הבשורה המשמחת על התינוק הזכר שנולד, רמזי לא בזבז זמן ותקע לו חיבוק חם ביחד עם סכין אוהבת וזאת גם היתה בדיוק הדרך שבה רוב סטארק סיים את דרכו בסדרה, בפרק החתונה האדומה, כשרוז התקרב צמוד לרוב, לחש לו "הלניסטרים מוסרים ד"ש" ונעץ בו את הסכין.

7

הצופים קיבלו את הנקמה שלהם ברוז בולטון על מה שעשה לרוב בחתונה האדומה.

8

החיזיון של בראן ממחיש את הדימיון הרב שיש בין נד סטארק לג'ון סנואו

בתחילת הפרק אנחנו רואים את בראן מתהלך בווינטרפל של העבר, צופה בנד סטארק מלמד את אחיו בנג'ן להילחם בחרב ומעודד אותו לשפר את ההגנה והתנועה שלו כשהוא אומר לו "תרים את המגן שלך, או שאני אצלצל בראש שלך כמו בפעמון". נחשו איפה שמעתם את השורה הזאת כבר?

giphy

ג'ון סנואו אמר בדיוק את אותה השורה כשהוא אימן את אולי (האפס) בעונה החמישית, ואפילו נגע בראשו באותו האופן.

הכותבים של הסדרה עשו את זה כדי לחדד לנו את קווי הדימיון בין ג'ון סנואו לנד סטארק בכל הנוגע לערכים, יכולות מנהיגות (ומי יודע… אולי גם אותו גורל בסוף הדרך?!). כמו כן זה מראה לנו כמה חיבה היתה לג'ון כלפי אולי.
giphy1

ההר עדיין אוהב לרסק ראשים של אנשים

בסיום העונה החמישית של משחקי הכס, הצופים הכירו מחדש את דמותו של גרגור קלגן, הידוע בכינויו 'ההר', שכעת הפך להיות החבר החדש והאילם במשמר המלך, אשר נישבע לנקום בכל אלה שפגעו בסרסי ולהרוג את אויביה. הפעם האחרונה שראינו אותו בפעולה היתה כשריסק את ראשו של אוברין מרטל באחד הקרבות האדירים (והמזעזעים) שהתחוללו בסדרה.

בפרק אתמול צפינו בו שוב בפורמה החדשה שלו כשהוא רוצץ את גולגלתו של אדם שיכור שדיבר בפומבי על סרסי דברים גסים. יכול להיות שהוא שכח לדבר, אבל את המהלך המנצח שלו הוא לא שכח ונראה שהוא עדיין בכושר.

3

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...