פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פרופורציות: ריהאנה תלמד את גל גדות מה היא פרובוקציה

אתמול, כמה ימים לאחר עלייתה לאויר של פרסומת ה”עירום” של גל גדות לקסטרו, הגיש חבר הכנסת אורי אריאלי מכתב חריף לרשות השניה. על המכתב חתומים שמונה חברי כנסת שונים, ביניהם ציפי חוטובלי, מיכאל בן ארי ועוד, ובו הם קוראים לרשות השניה להוריד לאלתר את הפרסומת, שכן היא פרובוקטיבית ו”על גבול הפורנוגרפיה”. כזכור, בפרסומת נראית גל גדות כשהיא נכנסת למעלית בעירום, כשרק טשטוש מפוקסל מסתיר את מבושיה.

וכך כותבים בין היתר חברי הכנסת: “ברצוננו להביע זעזוע ושאט נפש מהפרסומת החדשה המככבת בימים אלו על מסכי הטלוויזיה וכן באתרי האינטרנט השונים, תוך פגיעה קשה ברגשות ציבור שלם ואנו ביניהם. מדובר בפרסומת פוגענית בה מסתובבים פרזנטור ופרזונטרית החברה, עירומים כביום היוולדם כאשר רק טשטוש קל מכסה את איבריהם המוצנעים. מדובר בפרסומת פורנוגרפית אשר אליה חשופים בלית ברירה ילדים קטנים וכן אנשים בוגרים המשתדלים להימנע ממראות אלו”. בנוסף, מוסיפים חברי הכנסת: “לצערנו לצד הפרסומות בטלוויזיה בשעות השיא, עלתה הפרסומת בצורה רחבה גם לאתרי האינטרנט המובילים בישראל בצורה בולטת ובעמודיהם הראשיים, ובכך הפכה החשיפה לכמעט בלתי נמנעת”.

למרות שהדוגמנים הצטלמו לפרסומת כשהם לבושים בפועל בבגדים תחתונים, ולמרות שצורה המאוד עדינה בה מוגשת הפרסומת, חושבים הח”כים הנכבדים כי מדובר בפורנוגרפיה. ברור שמדובר בפופוליזם זול, ובנסיון לתפוס כותרות על חשבון הפרסומת (מה שכמובן גורם להשגת המטרה של קסטרו – באז סביב פרובוקציה) ועוד יותר ברור, כי הח”כים כנראה לא ראו פרסומות מחו”ל.

דוגמא טובה ורלוונטית: הפרסומת החדשה של ארמאני ג’ינס, בכיכובה של הזמרת הפופולארית ריהאנה. ריהאנה, בניגוד לגל גדות, לא הצטלמה בעירום לפרסומת הזאת. היא הייתה “צנועה” יותר והצטלמה בחזייה ותחתונים. אולם, יחי ההבדל הקטן, כשמדברים על פרובוקציה או פורנוגרפיה, מתכוונים יותר לפרסומת מהסוג הזה, ולא לפרסומת הילדים של גל גדות. ישראל, היא עדין מדינה שמרנית יחסית בכל הנוגע לפרסום, וחברי הכנסת צריכים להיות קצת יותר מאופקים במקום לחפש טרמפים ישירים לכותרות בתקשורת. לא ראיתי את חברי הקונגרס האמריקאי רצים ושולחים מכתבים כדי למנוע את שידור הפרסומת של ריהאנה, שהיא על כל הדעות, מוגזמת לחלוטין.

 

האמת? מעניין אותי מאוד לראות מה היה קורה עם פרסומת מהסוג הזה הייתה משודרת בארץ. בינתיים, בצפייה שניה בפרסומת של קסטרו עם גל גדות, אחרי הצפיה בפרסומת של ארמאני, אפשר לומר בוודאות, ליד הפרובוקטיביות של ריהאנה, גל גדות נראית כמו נזירה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...