פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

18 טיפים מעולים שיעזרו לכם לשמור על הפירות והירקות שלכם טריים לאורך זמן

כמה פעמים בעבר קרה לכם שניגשתם למקרר או המזווה כדי להוציא פרי או ירק שממש מתחשק לכם לאכול, רק כדי לגלות שהוא כבר רקוב ולא ממש בר אכילה? ירקות ופירות שמחזירים את נשמתם לבורא מוקדם מהצפוי זו תופעה די מוכרת שלא תמיד ניתן למנוע אותה, אבל מסתבר שישנם לא מעט טיפים יעילים ושימושיים שכנראה לא הכרתם ויכולים לסייע לכם לדחות את הקץ, להאריך את חייהם ולשמור על הטריות שלהם לאורך זמן. הנה 18 כאלה ששווה לכם לאמץ.

אל תרחצו את הפירות והירקות לפני שאתם מאחסנים אותם

עדיף לשטוף פירות וירקות רק לפני שאתם אוכלים אותם היות והשטיפה פוגעת בשכבת ההגנה הטבעית שלהם מפני עובש וריקבון.  אם בכל זאת הם נראים מלוכלכים בעיניכם, תוכלו להעביר עליהם מטלית יבשה ולנקות אותם לפני שאתם מכניסים למקרר.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 1

פירות וירקות מעדיפים סביבה יבשה

הלחות היא אחד האויבים הגדולים של פירות וירקות והיא גורמת להם לעובש וריקבון. דרך יעילה להימנע מכך היא להניח מגבות נייר מתחת לפירות והירקות בתוך מיכלי האחסון שלהם כך שאם ישנה לחות, היא תיספג בנייר.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 2

הדרך הנכונה לאחסן אבוקדו

רכשתם אבוקדו והוא עדין לא בשל? הניחו אותו בתוך שקית ניילון עבה ואטומה, או לחילופין, עטפו אותו בנייר עיתון. ברגע שהוא רך מספיק, הכניסו אותו לשקית ניילון והניחו בתוך המקרר.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 3

לא כל הפירות והירקות אוהבים מקרר!

פלפלים, עגבניות ומלפפונים אוהבים את טמפרטורת החדר. פלפלים הופכים רכים במקרר ועגבניות ומלפפונים נוטים להצטמק ולאבד את המרקם הטבעי שלהם. בכל אופן, עדיף שלא להכניס פירות וירקות למקרר לפני שהם בשלים לחלוטין.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 4

עטפו את הקצה של הבננה

אם מאחסנים בננות במקרר הן הופכות במהירות לשחורות ומאבדות מהטעם שלהן. במקום, הניחו אותם בחוץ בטמפרטורת החדר ועטפו את הקצה שלהם בניילון נצמד. הטיפ הקטן הזה יאריך משמעותית את חיי הבננה לפני שהיא מרקיבה.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 5

שמרו ירקות חתוכים או מקולפים בתוך מים

ניתן לשמור ירקות חתוכים או מקולפים כמו גזר, מלפפון, סלרי ואחרים במקרר בלי חשש. פשוט הניחו אותם בתוך כלי סגור עם מעט מים בתוכו והם ישארו טריים לאורך זמן.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 6

שמרו את הפירות והירקות בתוך החלק הפחות קר במקרר

ככל שהטמפרטורה נמוכה יותר, כך מתקשים הפירות והירקות לשמור על הרעננות, הטריות והטעם שלהם. כדי לשמור עליהם טריים לארוך זמן, אחסנו אותם בחלק הפחות קר במקרר, כלומר במגירות התחתונות.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 7

ישנם פירות וירקות שלא מומלץ לאחסן יחד

ישנם לא מעט פירות וירקות שמשחררים חומר בשם אתילן בזמן שהם מבשילים: בננות, משמשים, מלונים, אפרסקים, שזיפים מנוג, עגבניות ועוד. מנגו,ישנה קבוצה של פירות וירקות שרגישים לחומר הספציפי הזה: תפוחים, חצילים, אבטיחים, תפוחי אדמה, דלעת, גזר, ברוקולי ועוד.

אם תניחו פריטים מהקבוצה השניה ליד פריטים מהקבוצה הראשונה הם יתחילו להרקיב בקצב מהיר ולכן מומלץ לא לאחסן אותם אלה לצד אלה.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 8

בצל ותפוחי אדמה – במקומות נפרדים

אם תאחסנו בצל ליד תפוחי אדמה, הוא יתחיל להצמיח שורשים במהירות ויהפוך תוך זמן קצר לבלתי אכיל.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 9

בצל ושום אוהבים את החשיכה

החבר הכי טוב של שום ובצל הוא החושך. לכן, אם אין לכם מקום אחסון חשוך עבורם, תוכלו להשתמש בשקיות נייר עם מעט חורים שיאפשרו כניסת אוויר.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 10

תפוחי אדמה יתקלקלו מהר אם מאחסנים אותם באור השמש

אף פעם אל תשמרו תפוחי אדמה במקום בו הם באים במגע ישיר עם קרני השמש. לא רק שהם ירקיבו מהר, הם גם הופכים להיות מסוכנים. במקום זאת, מומלץ לאחסן אותם במקום חשוך ויבש בתוך קופסת עץ או פלסטיק, או בסלסלה.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 11

הניחו כמה תפוחים לצד תפוחי האדמה

תפוחים מסייעים לשמור על תפוחי האדמה טריים יותר לאורך זמן.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 12

אספרגוס שומרים כמו זר פרחים

אם אתם אוהבים אספרגוס, כדאי לכם לשמור אותו בתוך כוס זכוכית עם מים, ממש כמו זר פרחים. כך הוא ישמר טרי לאורך זמן.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 13

ברוקולי וכרובית אוהבים לחות

הדרך היעילה ביותר לאחסון ברוקולי היא הנחת השורשים שלו בתוך מים וכיסוי הראש שלו במגבת לחה. את המים יש להחליף מדי פעם ואת המגבת להרטיב כשהיא מתייבשת. גם כרובית מומלץ לעטוף במגבת לחה, או לחילופין, להכניס אותה למיכל פלסטיק סגור עם מעט חורים לאוורור.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 14

ירקות ופירות שמאוחסנים בטמפרטורת החדר דורשים אוורור תמידי

לא מומלץ לאחסן פירות וירקות בתוך ארונות סגורים, אחרת הם יתקלקלו במהירות. במקום, מומלץ להניח אותם בקערות עץ או פלסטיק במקום עם זרימת אוויר טובה.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 15

עטפו סלרי בנייר כסף

הסלרי שלכם יאריך ימים אם תעטפו אותו בנייר כסף ותאחסנו אותו בתוך המקרר. הוא יאבד מהטריות שלו במהירות לעומת זאת, אם תאחסנו אותו בכלי פלסטיק.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 16

הניחו את העגבניות עם הגבעול כלפי מעלה

החלק בו היה נעוץ הגבעול הוא החלק הכי רגיש בעגבנייה וגם החלק ממנו מתחיל הריקבון שלה. אם תניחו את העגבנייה כשהחלק הזה פונה כלפי מעלה היא תחזיק מעמד זמן ארוך יותר.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 17

ענבים שומרים על טריות בתוך שקיות אריזה

הענבים שקניתם ישמרו על הטריות והטעם שלהם לאורך זמן אם תארזו אותם בתוך שקניות פויליאתילן (שקיות ניילון או פלסטיק עבות) בתוך המקרר. כמו כן, עדיף לא לאחסן את כל הענבים יחד אלא לפצל אותם לכמה שקיות כדי שלא יימעכו.

טיפים לשמירה על פירות וירקות 18

דרך: bright Sdie

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...