יוזמה בפייסבוק: יורדים לשדרות לקפה וקניות בשישי בקרוב

בימים האחרונים, בפעם המי-יודע-כמה עומדים תושבי ישובי הדרום בפני מתקפת טילים וגראדים נוספת המפרה את שלוות חייהם הכמעט לא קיימת, ושוב גורמת לחרדות, מתחים, נזק ברכוש, ולצערנו גם לפציעות פיזיות של בני אדם.

בכל פעם מחדש, בזמן מתקפות מהסוג הזה, עולה שוב לכותרות ה’מאבק’ לכאורה בין תושבי הדרום המותשים והעייפים ולבין תושבי “מדינת תל אביב” המואשמים באדישות וחוסר אכפתיות כלפי המצב בדרום. כמובן, הטענות הללו נובעות מתסכול רב הנצבר בקרב תושבי הדרום, תסכול אשר צריך להיות מופנה בסופו של דבר לממשלה, האחראית הבלעדית על המצב והיחידה שיכולה לנסות ולשנות את המצב הבלתי נסבל הזה.

ובתוך כך, יש אנשים החיים במרכז, ואכפת להם. אפילו אכפת מאוד. אחד מהאנשים הללו, הוא דותן שובל, מנהל מכירות במקצועו וגולש פייסבוק כמו כולנו, אשר החל בימים האחרונים ביוזמה מיוחדת ברשת החברתית, במסגרתה הוא קורא לתושבי המרכז באשר הם, להצטרף אליו ליום הזדהות עם תושבי העיר שדרות.

בדף האירוע “חיבוק לשדרות” שפתח דותן בפייסבוק, הוא כותב: “חברים, בואו נעשה משהו !! בואו ניפגש בקניון פרץ סנטר בשדרות ביום שישי ה-16 לנובמבר בשעה 09:30. נטייל בעיר, נשתה קפה ונעשה קניות. כך נוכל לתרום תרומה צנועה לתושבי העיר , לא משנה כמה יגיעו או בלי קשר לגילכם, איזור מגורכם, עיסוקכם, מספר החדרים בביתכם וצבע הרכב שלכם…. זה הזמן. בואו”.

עוד בפטריה: האתר הכי חסר תועלת בהיסטוריה

מעל 190 אנשים כבר אישרו הגעה בעמוד האירוע שנפתח לפני כשבוע, ומתכננים להעביר את בוקר יום השישי שלהם בעיר מוכת הטילים, כדי לנסות ולחוות מעט את התחושות שחווים תושבי הדרום, ולהזדהות גם אם לכמה רגעים, עם הפחד והבלבול האוחזים בתושבי העיר.

בשיחה עם אתר הפטריה מספר דותן: “הרעיון נולד מתחושה אישית קשה של הפקרת תושבי המדינה החיים ביישובי עוטף עזה. המטרה שלנו היא להפעיל את העסקים הקטנים שם, לערוך קניות לשתות קפה, ובעיקר להתפזר ולהסתובב ברחבי העיר, כדי לתרום לתחושת השגרה. זה מה שהם צריכים, וזה מה שאנחנו יכולים לתת”

דותן מוסיף ומספר כי בשנתיים האחרונות הפך להיות אבא, וכעת הרבה יותר קל לו להזדהות בעיקר עם הכאב והפחד של הילדים תושבי המקום: “100 פסיכולוגים לא יפתרו את המצוקות של הילדים שגדלים שם לצד הפיצוצים בלילה”. בתשובה לשאלה מדוע בחר דווקא בשדרות, הוא עונה: “ראשית, בגלל הותק שלהם, ושנית, צריך להתחיל ממשהו… הלוואי שזה יהיה ביקור חודשי בכל פעם במקום אחר. אם יש מי שיכול לעזור לקבוע דבר כזה אשמח, אך כמובן, יותר אשמח שהכל יסתיים”.

במסגרת הנסיון לחשוף את האירוע לכמה שיותר אנשים ניסו דותן וחבריו לפנות לדמויות מפורסמות, גופים, להקות ואחרים בכדי שיצטרפו ליוזמה, אך נתקלו בחוסר תגובה גורף. מי שכן החליט להצטרף למסע, הוא יוצא ‘האח הגדול’ סער שינפיין, שהודיע מיוזמתו כי יצטרף לביקור ופרסם מספר הודעות בפרופיל הפייסבוק שלו הקורא לכל מי שיכול, להגיע ולקחת חלק באירוע.

שיינפיין מוסיף בשיחה עם הפטריה:  “אנחנו במרכז חיים באופן נורמלי לחלוטין ולא מרגישים או מבינים בכלל מה עובר על אזרחים שחיים במרחק של שעה מאיתנו. כשפנתה אליי אחת המארגנות של האירוע, הבנתי שזה מה שאני צריך לעשות ונרתמתי לעזור בכל כוחי. לראות אנשים מכל הארץ מתגייסים לתמוך בתושבי הדרום, ללא שום אינטרס, או פוליטיקה מעורבת, אלא רק לשם התמיכה וההזדהות, ולהיות חלק מהדבר הזה, זה מחמם את הלב. אני קורא לכל מי שיש לו רכב ויכול להגיע, להצטרף אלינו.”

אז כמובן, אם אתם פנויים בשישי הקרוב, גם אתם מוזמנים להצטרף לביקור ולהביע את ההזדהות שלכם עם תושבי העיר, בתקווה שהמצב יהיה רגוע יותר, ושאי פעם יצליחו מאות אלפי האזרחים הללו, לחזור ולחיות בשלווה. קליק לאישור הגעה בעמוד האירוע, ולפרטים לגבי הסעות והנחיות ביטחוניות.

לייק לפטריה בפייסבוק