25 תמונות נדירות של פרדי מרקיורי ובן הזוג שלו שחושפות את הצד הפחות מוכר של הזמר האגדי

אי שם בשנות השבעים והשמונים, הרבה לפני שהפך אחרי מותו לאייקון נצחי בקהילה הגאה ברחבי העולם, שמר פרדי מרקיורי את חייו האישיים ואת נטיותיו המיניות בסוד והתעסק בעיקר במה שהוא טוב בו, יצירת מוזיקה מופלאה. הסולן המופלא של להקת קווין האגדית אמנם הצהיר באחד מראיונותיו הראשונים כי הוא הומו, לאחר מכך טען שהוא ביסקסואל ובאופן כללי, לא הרבה לשתף את התקשורת והמעריצים במה שמתרחש בחייו מחוץ לבמה. זו כנראה הסיבה לכך שסדרת התמונות הבאה שפורסמה לאחרונה היא כל כך קסומה ומרתקת.

התמונות הנדירות שפורסמו לראשונה כחלק מסרט תיעודי על הזמר, חושפות את מערכת היחסים האינטימית והמרגשת שלו עם בן זוגו האחרון ג’ים האטון. לאורך שנות הקריירה שלו ניהל מרקיורי מספר מערכות יחסים עם נשים, ביניהם מרי אוסטין, עליה כתב את השיר הנצחי Love Of My Life. אלא שהקשר המשמעותי ביותר בחייו, זה שנמשך עד ליום מותו, היה עם האטון, מי ששימש כמעצב השיער שלו.

אחרי כמעט שנתיים של חיזורים, החלו מרקיורי והאטון לצאת יחד, ולאחר שנה עברו להתגורר בביתם המשותף. לאחר שאובחן כחולה איידס, הציע מרקיורי להאטון לעזוב אותו ולפתוח בחיים חדשים, אלא שממש כמו בסרט רומנטי, האחרון ענה לו בתגובה “אני אוהב אותך פרדי, ואני לא הולך לשומקום. ואכן, האטון סעד את מרקיורי וליווה אותו עד לנשימתו האחרונה בשנת 1991. אגב, מרקיורי עצמו חשף את דבר מחלתו לעולם יום אחד בלבד לפני שמת. גם האטון אובחן כנשא HIV כשנה לפני מותו של מרקיורי, אך הוא שרד 20 שנים נוספות עם המחלה ומת בסופו של דבר בשנת 2010 כתוצאה מסרטן בריאות.

כפי שתוכלו לראות, התמונות המרגשות מציגות את הזוגיות מלאת האהבה בין שני הגברים המשופמים, בעידן בו הומוסקסואליות הייתה הרבה פחות מקובלת, לפחות מעל לפני השטח. מוזמנים לגלול ולהתמלא בנוסטלגיה.

 

לייק לפטריה בפייסבוק