כשר (לפסח) אבל מסריח: הפרסומת החדשה של FOX

כשצפיתי הערב בהפסקת הפרסומות בערוץ 2, נתקלתי בפרסומת החדשה של FOX. בר רפאלי, נועם טור, מתגלגלים על הדשא ומתחבקים, ברקע השיר agngie של הרולינג סטונס, האהבה פורחת, השניים מחייכים וצוחקים והחיים סבבה. אלא שאז, הזיכרון המגמגם שלי, אשר מצליח לפלוט מידי פעם פיסות מידע מהעבר היישר אל מוחי המנוון, הודיע לי כי הסרטון שאני רואה כעת על המסך כבר נראה בעבר על אותו מסך בדיוק. ועדין, קרקר בי החשד.

אצתי רצתי לארכיון הפטריה כדי לבדוק את העניין וגיליתי כי אי שם באפריל 2011, זמן קצר לאחר ההצלחה האדירה של פרסומת הליפסינג המוכרת (forever young), עלתה לאוויר פרסומת חדשה לפוקס, וכותב שורות אלה אפילו הקדיש לה פוסט בו על פי הכתוב הפסקול לפרסומת הישנה הוא בכלל של ג’ון לנון, עם השיר imagine.  ניגשתי לבדוק את הנושא, אולם כשלחצתי על כפתור play בחלונית היוטיוב המוטמעת בפוסט והציגה בעבר את הסרטון, על מנת לוודא כי אכן מדובר באותה הגברת בשינוי אדרת גיליתי את ההודעה הבאה:

גם חיפוש ביוטיוב אחר הסרטון האובד מאפריל 2011 לא הניב תוצאות חיוביות ונראה כאילו הוא נעלם מעל פני הרשת.  לכאורה, עושה רושם כי החברים בפוקס הכינו את עצמם מראש, והפכו את הסרטון הקודם לפרטי על מנת שלא ניתן יהיה לצפות בו בזמן הקמפיין החדש עם הפסקול החדש. אך אל דאגה. חיפוש נוסף באתר מזבלה העלה בחכה את הקליפ המבוקש. כצפוי, הפסקול אכן שונה, אבל גרוע מזאת, הקליפ כולו ערוך בצורה שונה לחלוטין. כלומר, ספוקס לא רע החליפו את הפסקול אלא השתמשו באותם צילומי וידאו על מנת לערוך פרסומת חדשה.

אין רע בלהחזיר למסך פרסומת מהעבר באם היא רלוונטית והחברה רוצה לחסוך בכסף, אבל לקחת פרסומת ישנה, לערוך אותה, להשתמש בפוטג’ים שלה ולשנות את הפסקול, זה כבר ממש דבילי וגובל בקמצנות. הקסם של הפרסומת הראשונה כאילו התפוגג ובמקומו קיבלנו מוצר דהוי עם ניחוח ישן מהסוג הלא טוב.

לא יודע אם פוקס אכן הבינה מראש שמדובר בפאלטה וניסתה לטשטש ראיות ולסמוך על כך שהזיכרון של כולנו כל כך קצר, או שאולי לא חשבו שם שזה ביג דיל. אז מה עם חלפה לה שנה ובר ונועם לובשים בדיוק את אותם הבגדים? אופנה זה משהו שתמיד חוזר להיות רלוונטי, אז הנה, הבגדים חזרו לאופנה תוך שנה בלבד. בזמן שכל החברות המובילות בתחום הביגוד כמו קסטרו, עונות, ML משקיעות בפרסומות חדשות, פוקס הולכת אחורה ועושה רושם שעוד נחה על זרי הדפנה של forever young. שמישהו יעיר אותם, יגיד להם שליפסינג זה כבר לא מגניב, וש basic זה לא תמיד beautiful.

הפרסומת החדשה עוד לא הועלתה לרשת, אך תיתקלו בה בכל הפסקת פרסומות. וכדי שתוכלו להשוות בעצמכם, הנה הפרסומת הישנה:


 

עדכון:
במאי הפרסומת המקורית עומרי טאוב פרסם כתגובה לפוסט הנ”ל וכמו כן בעמוד הפייסבוק שלו:
“מסריח זה לא מילה. אני בשוק!!!! ולאלה שלא מבינים במה מדובר רק אומר בינתיים (כי טרם ראיתי את הסרטון באוויר)שכבמאי של הפרוייקט הזה לא הייתי מעורב בדבר וחצי דבר בעלייה המחודשת של הסרטון הנ”ל. אף גורם הקשור בפרוייקט(לא חברת פוקס ולא משרד הפרסום שלהם גיתם) לא הואיל בטובו לחשוב אולי לשתף אותי בנעשה. בכל זאת, אני הבמאי של הפרוייקט הזה. אתיות? זילזול? WTF? בכל מקום אחר בעולם כולל בזימבבווי לא מתנהגים כך.”

מ FOX נמסר בתגובה: “הפרסומת שלנו עם בר רפאלי ונועם טור מתגלגלים בדשא אכן עלתה לאוויר בעבר, השנה עלינו עם הסרט בשילוב השיר הנפלא ANGIE של הרולינג סטונס המתאים למסר BASIC IS BEAUTIFUL. מאחלים המשך חג שמח”.

 

לייק לפטריה בפייסבוק