פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מדריך פרחים: פרח האסטר

אסטר, כוכב ביוונית, הינו פרח קיצי המוכר בזכות יופיו יוצא הדופן. צורתו של ראש הפרח מזכירה כוכב וזו אחת הסיבות לשמו. סיבות נוספות קשורות לאגדות השונות סביב הפרח ויכולותיו לתקשר עם גורמים שמימיים.

אגדה יוונית מספרת על אלת האביב פרספונה שדמעותיה בעקבות ליבה השבור נפלו על הקרקע וכך נולד הפרח, אגדה אחרת מספרת שזו בכלל הייתה אפרודיטה. ישנן אמונות שונות סביב היכולות של הפרח, חלקן טוענות כי יש לו יכולת להרחיק צרות מהבית, אחרות שהוא מסוגל להרחיק שדים רעים, ולפי הפנג שוואי הוא יכול לעזור עם מציאת אהבה.

Credit: Pixabay

היסטוריה

פרח האסטר שייך למשפחת הצמחים השנייה בגודלה- פרחים מורכבים –  ומונה כיום כ-180 זנים הגדלים בעיקר באסיה ואירופה, מספר שנשמע עצום אבל בהשוואה לכך שבעבר הוא מנה סביבות 600 זנים (חלקם נכללים היום בקבוצת פרחים אחרת) זה לא הרבה.

כאמור ראשו של הפרח הוא בצורת כוכב אבל מה הם שאר המאפיינים שלו? צורת העלים האופיינית לו מזכירה ביצה או משלוש והוא יכול להופיע במגוון רחב של צבעים, כאשר הפופולאריים ביותר הם סגול, לבן וורוד.

מבחינת גובהו ישנן שתי אופציות, הוא יכול להיות מאוד נמוך ולהגיע עד 30 ס"מ או מאוד גבוהה ולהגיע אפילו עד 70 ס"מ. בשל תופעת ההאבקה המאולצת האבקנים שלו מסודרים סביב העמוד העלי או מאוחים לצינור הפרח עצמן והוא מכיל חומר בשם אינולין, מדובר בעצם בסיבים תזונתיים בעלי מתיקות מעודנת.

במהלך השנים הוא נקשר למספר אירועים היסטוריים משמעותיים כאשר הבולט בהם הוא המהפכה ההונגרית שהתרחשה ב-1918 ומכונה גם "מהפכת האסטר" זאת מכיוון שהחיילים והאזרחים בבודפשט, עיר הבירה, ענדו את הפרח על הבגדים שלהם במשך כל תקופת המהפכה במטרה להביע תמיכה במועצה הסוציאל דמוקרטית הלאומית.

כיצד מגדלים את פרח האסטר?

מדובר בפרח נפוץ ופופולארי במיוחד בחנויות פרחים ברחבי העולם והסיבה ברורה – הוא מגיע במגוון רחב של צבעים, הוא בעל יופי מיוחד והוא משדרג כל זר או סידור פרחים בו ישלבו אותו. מעבר לכך, הריח  שלו משגע, כזה שאי אפשר לפספס גם בהשוואה לפרחים אחרים.

ניתן לחוות את היופי והריח הייחודיים של הפרח במקום קטן ונחמד בצפון בחנות הפרחים בחיפה Sflower בה תוכלו למצוא מגוון רחב של זרי וסידורי פרחים מיוחדים המשלבים את פרח האסטר במגוון צבעים וגדלים – היינו שם ובהחלט שווה לכם לבקר.

אסטר הוא צמח עונתי אשר פורח בחודשי הקיץ לאחר שנשתל בחורף, מלבד זנים מסוימים שהם חורפיים. עמידתו בפני מליחות היא בינונית והוא עמיד לקור ורגיש לחום לכן יש לשתול אותו בצל (גם אם היא חלקית), מרווח השתילה הרצוי לטובת גדילה תקנית הוא בין 20 ל-30 ס"מ.

כמות ההשקיה לה הוא זקוק היא בינונית אך יכולה להשתנות בהתאם לעונה. בהקשר זה מומלץ להתייעץ עם גורמים המתמחים בנושא מהם רכשתם את זרעי הפרח ולעקוב אחר ההוראות במדויק כדי שלא ייווצר מצב של השקיית יתר. המחירים הן של פרחי האסטר והן של זרעי הפרחים הם ממוצעים ונוחים וזה עוד פרמטר שהופך את האסטר לכה מבוקש.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...