פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איזה יין העליתם בחכתכם? על שידוכים בין דגים ויין

ארוחת דגים טובה דורשת יין מתאים שילווה אותה. אך מה הכוונה ביין טוב? הרי בפנינו מגוון רחב כל כך של סוגי יינות. אם כן, הכוונה היא, יין שיתאים לאופי מנות הדג המוגשות בארוחה. רבים מאיתנו נוטים לחשוב שארוחת דגים היא בהכרח ארוחה קלילה ועל כן, יש להתאים לה יין לבן קליל. הנחה זו לא תמיד מדויקת ובוודאי שאינה אקסיומה מוחלטת. האמת היא, שההתאמה בין דגים ליין היא מורכבת הרבה יותר, ודורשת מאיתנו קודם כל לבחור קו מנחה לפיו נרצה להתאים את היין לדג.

Credit: unsplash

התאמה בין קל לכבד

אנו נוטים לחשוב כי יין לבן הוא יין קל ואילו יין אדום הוא יין כבד. אך לא כך הדבר. נכון שישנם סוגים קלילים של יינות לבנים כגון: סוביניון בלאן, פינו גריג׳ו או ריזלינג, אך ישנם גם סוגים כבדים וארומטיים יותר כגון שרדונה או שבלי. כשזה נוגע לדגים, נרצה לבחור יין קליל יותר עבור מנות פתיחה כמו סשימי או סושי, ואילו יין כבד יותר עבור דגים שעברו בישול ארוך או קיבלו צריבה ממושכת.

יצירת ניגודים

הוספת יין לארוחת דגים מאפשרת יצירת ניגוד טעמים והוספת רובד של עומק לארוחה. עבור חובבי האוכל והטעמים, היין יכול לייצור ניגודיות מעניינת בין טעמי הדגים לבין טעמו שלו. איך נעשה זאת? נשאף לבחור יין המנוגד בטעמו לתיבול מנות הדגים. כך לדוגמה, למנת דג לימונית נבחר יין לבן מתקתק כגון הפינו גריג׳ו, ואילו למנת דג בתיבול מתקתק יותר נבחר ביין עם חומציות גבוהה יחסית כגון מרלו או סוביניון בלאן.

התאמה אזורית

טיפ נוסף המתאים למביני עניין ומשקיעים במיוחד הוא התאמה בין היין לדג לפי האזור ממנו הגיעו שניהם. לפי כלל זה, מה שגדל יחד מתאים להיות מוגש יחדיו בארוחה. במקרה שתרצו לבחור יין לארוחה בהתאם לטיפ זה, יהיה עליכם לחקור מעט על סוגי ענבים שונים שגדלים באזורים שונים בעולם. כך תוכלו לדעת איזה יין מיוצר באותו האזור ואילו דגים או תיבולים שונים מאפיינים הקולינריה המקומית.

דיוק בבחירה – מי השחקן הראשי בארוחה?

לא משנה באיזה כלל תבחרו לדבוק בהתאמת היין, חשוב לציין כי בשל העובדה שהיין משפיע על הארוחה כולה, הכלל החשוב ביותר הוא דיוק. כלומר, כאשר נרצה להתאים בין סוג היין לדגים, נשים לב כי גם אם בחרנו יין שמייצר ניגודים או יין קליל למנות הפתיחה, היין יכול להאפיל על האוכל או להיפך – מה שיהפוך את בחירתנו לפחות מוצלחת מבחינת חוויית הטעמים הכוללת.

בשורה התחתונה, השילוב בין יין לדגים הוא שילוב מנצח כאשר יודעים לבצע את ההתאמה הנכונה בין השניים. בארוחת הדגים הבאה שלכם, חשבו על הטיפים האלה  ועל הטעם האישי שלכם בדגים וביין , ותמצאו את הדרך לשדרג את הארוחה עם התאמת היין המושלם למנת הדג שאתם אוהבים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...