פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שאלות ותשובות חשובות בנושא קרן השתלמות

כולנו מבינים עד כמה חשוב לשים כסף בצד והיתרונות של חיסכון מובנים מאליהם. כיום עומדים לרשותנו אפיקי חיסכון שונים ומגוונים אשר מאפשרים לנו חופש פיננסי גדול יותר, מעניקים ביטחון כלכלי בתקופות שנזדקק לו או במקרי חירום, ומציעים אופציה טובה יותר מהלוואה או פתרונות דומים אחרים.

אחת מתכניות החיסכון האטרקטיביות שישנן זוהי קרן השתלמות. כדי להחליט אם זו אופציה טובה עבורכם, ריכזנו עבורכם את התשובות לשאלות החשובות והנפוצות ביותר.

Credit: 123rf

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות זוהי תכנית חיסכון שבמקור מיועדת לתשלום עבור קורסים, לימודים והשתלמויות מקצועיות לעובדים. לאורך השנים קרנות השתלמות הפכו לתכנית חיסכון, כאשר מרכיב ההשתלמות אינו בהכרח המרכיב העיקרי. קרנות ההשתלמות סגורות לפרק זמן של 6 שנים, כאשר כיום, בתום התקופה, תוכלו לעשות בכספים ככל העולה על רוחכם, אלא אם כן תרצו לממש אותם קודם לכן, לטובת השתלמות.

מדוע כדאי לחסוך בקרן השתלמות

בשונה מאפיקי חיסכון אחרים קרן ההשתלמות זו תכנית פטורה ממס עד לתקרה שנקבעה, לפי שכר חודשי של15,712  ₪, נכון לשנת 2021. בנוסף, היא מתאימה הן לשכירים והן לעצמאים. העובדה שהיא פטורה ממס הופכת אותה לאפיק חיסכון מאוד משתלם, ואפילו יוצא דופן ביחס לאפיקים אחרים. כמובן, שאינכם מחויבים למשוך את הכספים לאחר 6 שנים, במידה ואתם רוצים להמשיך לחסוך, קרן ההשתלמות תהיה נזילה עבורכם ותוכלו למשוך את הכספים בכל זמן שתראו לנכון.

למי זה מתאים?

קרן השתלמות מתאימה לכל אדם, בין אם עובד שכיר ובין אם עצמאי, כל עוד מעוניין בתכנית חיסכון פטורה ממס ומתשואה לאורך שנים. כאשר בוחרים להפקיד את הכספים במקום הנכון, קרן ההשתלמות תנוהל בצורה מקצועית.

מתי אפשר למשוך את כספי החיסכון מבלי לשלם מס?

במידה ותרצו להשתמש בכספים לטובת השתלמות, תוכלו למשוך אותם מהחשבון לאחר 3 שנים, ללא ניכוי מס. לאחר 6 שנים, תוכלו למשוך את כל הכספים או את חלקם עבור כל מטרה, גם ללא תשלום מס, וכמובן שבשני המקרים, בהתאם לגובה התקרה שנקבעה. במידה ותבחרו למשוך את הכספים לפני תום 6 השנים, ושלא למטרת השתלמות, תחויבו בניכוי מס גבוה, למעט כאשר מדובר בהפקדות שאינן חייבות במס.

מה קורה לאחר משיכת הכספים?

במידה ומשכתם את הכספים ואתם רוצים להמשיך להפקיד בקרן ההשתלמות, הדבר יחייב אתכם בפתיחת חשבון ולו ותק חדש, מה שאומר שתוכלו למשוך את הכספים ללא ניכוי מס בגובה התקרה, רק לאחר 6 שנים נוספות. במקרה שלא משכתם את כל הכספים מהחיסכון אלא רק את חלקם, הם ימשיכו להיות נזילים עבורכם ותוכלו למשוך אותם בכל עת, והפקדות חדשות יעברו לחשבון החיסכון החדש.

לסיום, קרן השתלמות זהו אפיק חיסכון משתלם במיוחד וכדי ליהנות מכל היתרונות שמציע, חשוב לבחור במקום הנכון להשקיע. בחרו בבית השקעות שמציע לכם מגוון רחב של מסלולי השקעה ושיש לו את כל הוותק והניסיון לנהל את הכספים המושקעים שלכם, בחוכמה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...