סיפור מדהים: אמילי הבריאה מלוקמיה באמצעות נגיף HIV שהוחדר לגופה

כל מי שחווה את מחלת הסרטן בסביבתו, או חלילה על גופו, יודע כי מדובר במחלה איומה והרסנית, וההתמודדות עמה קשה מנשוא. מפחיד לחשוב שכל כך הרבה שנים מאז נכנסה המחלה לתודעה, עדין אין טיפול מונע ויעיל במאת האחוזים. הסיפור הבא משאיר מקום לאופטימיות זהירה, ותקווה שיום יבוא ותימצא התרופה שתמנע ממליוני אנשים לקפח את חייהם.

לאחר שנלחמה בסרטן הדם מסוג לוקמיה במשך יותר משנתיים, הוריה של אמילי בת ה-6 היו נחושים לקבל עזרה ולנסות להציל את חייה בכל דרך. במאמץ אחרון, רגע לפני שמערכות הגוף של אמילי קורסות, הביאו אותה הוריה למרכז הרפואי לחולי סרטן בבית החולים בפלורידה שבארצות הברית.

חולי סרטן רבים במצב סופני, לוקחים חלק בניסויים רפואיים כתקווה אחרונה לשיפור לפני שהם נכנעים למחלה. במקרה הזה, ובלית ברירה, הסכימו הוריה של אמילי להכניסה לניסוי הכולל טיפול מיוחד וחדשני עליו עובדים בבית החולים.


במסגרת הטיפול הינדסו הרופאים גנטית נגיף מנוטרל של HIV, הנגיף שגורם למחלת האיידס, והפכו אותו לכזה שאינו מזיק לגוף ומתוכנת לפגוע ולהרוס תאים סרטניים בלבד.

מספר ימים לאחר שקיבלה את הטיפול, העתיד לא נראה מזהיר. אמילי חלתה, והגוף שלה הראה סימני מדאיגים: חום, קשיי נשימה, לחץ דם גבוה ועוד. הרופאים כבר אמרו נואש וחששו לחייה לאור התפתחות המחלה וחולשת הגוף שלה, אבל בדיוק אז, רגע לפני הסוף, אירעה תפנית מפתיעה. תאי ה-HIV המיוחדים החלו לגדול ולהילחם בתאים הסרטניים, ובתוך שעות התעוררה אמילי וחום גופה החל לרדת. תוך שעות בודדות, לא היה כל זכר ללוקמיה.

הסרטון הבא שהפך ויראלי עם מעל לשתי מליון צפיות מתאר את התהליך המורכז ואת הנס הרפואי המדהים הזה, שאולי עוד יהווה פריצת דרך במלחמה המחלה הארורה.

לייק לפטריה בפייסבוק