פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עמוד פייסבוק הורס: ברוסית יש ביטוי שאומר

ללמוד שפה חדשה, זה לא עסק פשוט. קחו למשל את השפה האנגלית. למרות שכולנו לומדים אנגלית בבית הספר, רואים אינסוף סדרות באנגלית, ובאופן כללי מוקפים בשפה הזו, עדין רבים מאיתנו מקרטעים בכל הנוגע לניהול שיחה רציפה, או הבנה של טקסטים בעלי אנגלית גבוה מהרגיל.

קחו אותי למשל. כבר שנים שבת הזוג שלי היא ממוצא רוסי, וכנראה שזה לא הולך להשתנות גם בשנים הבאות, ולמרות החשיפה הגבוהה והנרחבת שלי לשפה ביום יום, אוצר המילים שלי מסתכם בכמה קללות, ומילים וביטויים הכרחיים: מצית, תביא לי, אני אוהב אותך, סקס.

עמוד פייסבוק חדש ומעולה בשם "ברוסית יש ביטוי שאומר" מאיים להפוך אתכם לאורים ותומים בשפה הרוסית העשירה, באמצעות מגוון ביטויים מהשפה הרוסית העשירה, ביטויים מצחיקים ויצירתיים שלא בהכרח יהיו שימושיים עבורכם, אבל יוסיפו לכם הרבה נקודות זכות כשתזרקו אותם לפתע לאויר בנוכחות דוברי רוסית.

6

מי שעומד מאחורי העמוד הנהדר הזה, שהפך פופולארי במהירות וצבר כבר מעל 4000 לייקים מאז שהוקם לפני כשלושה שבועות, הוא בית הספר-בוטיק ללימוד אנגלית (ולא רק) Dalloway. באתר בית הספר מספרים כי הרעיון לעמוד נולד דרך אחד התלמידים בקורס רוסית המיועד ל"בני זוג של…", שטוען שהשיחות עם בת זוגו תמיד נתקעות כשהיא מתעקשת לשלב ביטויים לא מובנים ברוסית כשהיא נתקעת עם העברית. אותו תלמיד הגיע למסקנה כי אין סיטואציה בחיים שאי אפשר להתאים לה ביטוי חכם ברוסית.

בבית הספר הרימו את הכפפה, והשיקו כאמור את העמוד הלימודי המהנה הזה, בו בכל פעם מתפרסם ביטוי חדש, עם פירוש ודוגמאות לשימוש כשהקם טמון בעובדה שכל ביטוי חדש משלב בתוכו גם תרגול של הביטויים הישנים ותמונות משעשעות להמחשה, כך שתהיו חייבים לעקוב ולהוכיח בקיאות בחומר הנלמד.

אספנו עבורכם כמה ביטויים נבחרים, ואת השאר אתם מוזמנים להכיר באתר בית הספר, או בעמוד הפייסבוק.

1

27

5

8

4 3

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...