פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מדוע צונזרה פרסומת הסופרבול של צ'ארלי שין?

יצרנית המכוניות fiat שחררה לרשת לפני כשלושה ימים את סרטון הפרסומת החדש שלה לסדרת המכוניות הקטנות Fiat 500, והפעם לדגם המגניב "אברת'". הסרטון נקרא "מעצר בית" ומציג את צ'אלי שין כשהוא נוהג בפראות על הפיאט הקטנה בתוך ביתו, היות ונתון במעצר בית. בסרטון משתתפת גם דוגמנית העל הרומנייה קתרינל מנג'יה.

מסתבר, שהפרסומת הזאת הייתה הבחירה המקורית של חברת Fiat לפרסומת הסופרבול שלה. אולם, בחברה החליטו שהסרטון פרובוקטיבי מידי, וכי צ'ארלי שין עלול ליצור תדמית בעייתית לרכב, מול כל האומה הצופה בסופרבול.  לא ברור מה גרם לחבר'ה בפיאט להגיע למסקנה הזאת, שכן אין בפרסומת הזאת שום מסר שחוצה גבולות אדומים, אין עירום, אין סקס ויש בסה"כ את צ'ארלי שין המסתלבט על עצמו בעקבות ההסתבכויות החוזרות והנשנות שלו שהובילו אותו בעבר למספר מעצרי בית. מצד שני, בישראל עשה זאת קובי פרץ שהסתלבט על צו איסור היציאה שלו מהארץ וחטף על כך בראש מהתקשורת, כך שלא ברור איך היו מקבלים האמריקאים את הדאחקה הזו.

הפרסומת שבחרו בסופו של דבר בפיאט למשחק הסופרבול אגב, היתה פרובוקטיבית הרבה יותר, גם היא בכיכובה של דוגמנית העל הרומנייה, רק הפעם, הרבה יותר סקסית, מפתה וחושנית. כך או כך, הפרסומת ששודרה בסופרבול הייתה הרבה יותר מצחיקה ומעניינת, ואין ספק שבפיאט הצליחו להשיג מטרה אחת עם סרטון הפרסומת של צ'ארלי שין – ליצור עניין ובאז רב, סביב פרסומת סתמית שלא ראויה לשורות הנכתבות עליה בבלוגים ברחבי העולם. צפו ושפטו בעצמכם.פרסומת הסופרבול ששודרה בסופו של דבר:


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...