פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מסיפור אגדה לפרסומת מדהימה: שלושה חזירונים קטנים

"שלושה חזירונים קטנים" הוא אחד מסיפורי הילדות המוכרים ביותר. האגדה הפכה לסיפור שכל ילד נחשף אליו בשלב כזה או אחר של ילדותו דרך ספרים, קלטות ילדים, וסדרות טלוויזיה. לאגדה גרסאות רבות, אך אף אחת מהן, לא נראתה כך.

עיתון הגרדיאן הבריטי (the guardian), יוצא לראשונה מזה 25 שנה בקמפיין פרסום בטלויזיה ובאינטרנט, וכמו שאומרים במקרים כאלה: היה שווה לחכות. הפרסומת הגרנדיוזית והנהדרת סוקרת את סיפור החזירונים, מזוית ראייה שונה, כפי שמתנהלת המדיה התקשורתית בימנו: מעל כותרות העיתונים, באינטרנט וברשתות החברתיות, ומציגה אותו כפרשית רצח המסעירה את העולם.

תזכורת:  שלושה אחים, חזירונים, עזבו את בית אמם ויצאו אל העולם הגדול. האחד מהם בנה בית מקש, השני מעץ והשלישי מלבנים. הזאב הרשע נשף על בתיהם של שני החזירונים הראשונים, מוטט אותם ואלה נמלטו כל אחד בתורו לביתו של האחר, עד שמצאו מחסה הולם ויציב בבית הלבנים של החזיר השלישי. בסוף הסיפור הזאב נפל לתוך ארובה (וככל הנראה נשרף למוות) ואילו החזירונים חיו באושר ואושר עד עצם היום הזה.

תשכחו את הסיפור כפי שהכרתם אותו עד היום. בעידן בו התקשורת בכל ויד כל בה, שלושת החזירונים כבר לא יכולים לצאת תמימים וחפים מפשע. מיד לאחר מות הזאב, נעצרים החזירונים על ידי המשטרה והסיפור המוכר מקבל תפניות וטוויסטים מפתיעים, עד לסוף הכל כך לא צפוי. מה היה האליבי של הזאב כנד הטענה שנשף ומוטט את בתי החזירונים? מה היה המניע הנסתר של החזירונים בכל הסיפור? מדוע יצאו ההמונים לרחובות? לכל השאלות הללו יש תשובות מקוריות ומצחיקות בפרסומת הכל כך מטורפת הזאת.

תחת המסר "עיתונות חופשית" ו- "התמונה השלמה" מגישים לנו בגרדיאן פרסומת מקורית, מבריקה, המתכתבת מצד אחד עם אגדת ילדים תמימה ומהצד השני עם דיון כל כך רחב ואקטואלי – מקום התקשורת והמדיה בעידן המודרני וכוחם של האזרחים יופי של פרסומת. ללקק את האצבעות.

תודה לאיתי לאופר על הלינק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...