זו הסיבה בגללה אנחנו כל כך אוהבים להוציא רגל אחת מחוץ לשמיכה

כמעט כולנו חווים מדי פעם לילות קשים בהם אנחנו מתים ללכת לישון אבל מרגישים שהגוף שלנו בוגד בנו ולא מאפשר לנו להירדם. כמובן, המצב המתסכל הזה מתרחש לרוב דווקא בלילות קצרים בהם אנחנו זקוקים לשעות השינה יותר מכל, אתם יודעים איך זה עובד, חוקי מרפי הידועים לשמצה.

ישנן הרבה דרכים פופולריות שמנסות לעזור לנו להירדם: צפייה מרתונית בטלוויזיה עד זוב דם, מחשבות חיוביות, ספירת כבשים, שתיית כוס חלב חם, פיהוקים מאולצים וכדומה, אבל לרוב הפתרונות הללו לא ממש מסייעים. ואולם, יש דרך אחת נוספת שכנראה ביצעתם לא פעם בעבר, וכנראה לא ידעתם שהיא בהחלט עשויה לסייע: הוצאת כף רגל אחת מחוץ לשמיכה.

אז נכון, מדובר בהרגל מוכר שרבים מאיתנו נוהגים לבצע באופן טבעי בזמן שאנחנו שוכבים במיטה, אבל כעת מסתבר שלהרגל המשונה הזה יש השפעה על היכולת שלכם להירדם, ואפילו הסבר מדעי מוכח מאחורי התופעה המשעשעת הזאת, כפי שניתן לראות בסרטון הבא.

קצת לפני זמן השינה הקבוע שלכם, הגוף מתחיל להתקרר והירידה הזאת בטמפרטורת הגוף גורמת לאנשים לחוש עייפים. לכן, כל פעולה שאתם יכולים לבצע שתגרום לגוף שלכם להתקרר עשויה לסמן למוח שלכם שהגיע הזמן ללכת לישון. כאן בדיוק נכנסות למשוואה כפות הרגליים שלכם.

כפות הרגליים (והידיים) הם איברים יוצאי דופן בגוף שלנו. לא רק שהם נטולי שיער וחשופים יותר לשינויי טמפרטורה, הם גם מכילים ורידים ועורקים מיוחדים שתפקידם לווסת את טמפרטורת הגוף שלכם. כלי הדם הללו מספקים דם לוורידים שנמצאים בסמוך לעור שלכם וכשאלה מתקררים, הדם הקר זורם לשאר חלקי הגוף, מצנן אותם, ומקרב אתכם צעד אחד נוסף לקראת עולם החלומות

לכן, אם אתם סובלים מנדודי שינה ושום פתרון אחר לא עובד, כל שעליכם לעשות הוא להוציא את כף הרגל שלכם החוצה ולתת לגוף ולמוח שלכם לעשות את שלהם. ישנים בלי שמיכה? התקלתם אותנו ואולי כדאי שתבררו על כדורי שינה אצל רופא המשפחה שלכם.

לייק לפטריה בפייסבוק