פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

32 עובדות מפתיעות על רדיוהד שכנראה לא הכרתם

זה אולי הנושא הכי נטחן בימים האחרונים, אבל אנחנו נכתוב את זה בכל זאת: רדיוהד באים לארץ וזה כיף אדיר לכל המעריצים שלהם – ויש מלא כאלה כאן בישראל. אז אחרי שרכשתם כרטיסים כבר הבוקר וצווחתם מהתרגשות כמו עדר גרופיות תוך שאתם שולחים צילומי מסך של פרטי ההזמנה לחברים בוואטסאפ, הגיע הזמן להתפנק קצת עם 30 עובדות פחות מוכרות על רדיוהד, שיכינו אתכם לקראת ההופעה בפאר הירקון.

פיל סלוואי וג'וני גרינווד חברים בלהקת The Weird Sisters שמופיעה בהארי פוטר וגביע האש.

King of Limbs, שם האלבום של רדיוהד משנת 2011, הוא אחד העצים הכי עתיקים באירופה. הוא נמצא ביער, לא רחוק מהמקום בו הלהקה הקליטה את In Rainbows.

אחיו של תום יורק, אנדי, הוא חלק מלהקה בשם the Unbelievable Truth. תום התארח באלבום הראשון שלהם.

הרעש ששומעים בפתיחה של “The Bends” מגיע מקבוצת ילדים שהתאמנו על כל מיני כלי נגינה סמוך למלון בו הלהקה הקליטה את האלבום שלהם. כשתום יורק שמע אותם, הוא רץ להקליט.

תום יורק הקליט את השירה ב Planet Telex כשהוא שוכב על הרצפה. הוא היה ממש שיכור.

הלהיט הוותיק Street Spirit נקרא בהתחלה “Three-Headed Street Spirit”. ככה נשמעה הגרסה המוקדמת שלו, בהופעה חיה בערוץ צרפתי:

תום יורק כתב את Creep אחרי שבחורה שהיה מאוהב בה באוניברסיטה דחתה אותו. הבחורה הזאת הגיעה פעם להופעה של הלהקה ולפי ג'וני גרינווד, יורק היה מבועת ממש.

השיר (Exit music (for a film שואב השראה מפרלוד באי מינור של שופן.

צריך להודות לג'ף באקלי על הפלסטים (פלצטים בלשון העם) של יורק. מפיק הלהקה מספר שרק אחרי שהוא שמע את באקלי שר, הוא הבין שפלסטים לא חייבים להיות מגוחכים.

כחלק ממסורת של לשנוא את הלהיטים הגדולים שלהם, יורק הגדיר את “High and Dry” כ"שיר פאקינג נורא".

השם הראשוני של אלבום המופת OK computer היה Your Home May Be at Risk If You Do Not Keep Up Payments.

השיר “Just” הוא למעשה תחרות בין יורק לגרינווד על כמה אקורדים אפשר להכניס לשיר אחד.

הצליל המיוחד של הגיטרה של גרינווד בשיר Creep הוא כתוצאה ממחאה שלו. הוא ממש שנא את השיר, אז הוא הגביר את הדיסטורשן ופרט על המיתרים חזק ככל שיכל.

הסינגל של קריפ היה כשלון, עד ששדרן אחד מתחנת רדיו ליד סן פרנסיסקו קלט אותו והפך את השיר ללהיט מחתרתי באזור. אחר כך השיר תפס בכל קליפורניה ואז כבר כבש את כל ארה"ב.

המילים הראשונות שאמר תום יורק למתופף סולוואי בחזרה הראשונה שלו עם הלהקה: אתה לא יכול לנגן מהר יותר?

השם המקורי של הלהקה היה On a Friday, כי זה היום שבו הם נפגשו לראשונה. הם הלכו בסוף על רדיוהד כמחווה לשיר של הטוקינג הדס.

הלהקה נפגשה לראשונה כשלמדה יחד בבית ספר לבנים ליד אוקספורד. הם מנגנים ביחד מאז 1985.

השיר “Fake Plastic Trees” הוקלט בסוף של יום עמוס ומתוח במיוחד שבו יורק צעק על כולם. לפי גרינווד, יורק הקליט את השיר ב3 טייקים ואז פרץ בבכי.

בסוף השיר “Daydreaming” מהאלבום האחרון, הקול של יורק מנוגן הפוך כשהוא שר את השורה “half of my life” שוב ושוב. יורק, בן 47, התגרש השנה מאשתו אחרי 23 שנות נישואין.

המילים לפזמון של השיר “How to Disappear Completely” ניתנו ליורק על ידי חברו מייקל סטייפ מ-REM, כמנטרה שאמורה לעזור לו להתמודד עם חרדה: “I’m not here, this isn’t really happening”

אחת ההשמעות הראשונות של השיר “Fake Plastic Trees” היתה בסרט קלולס.

יש גרסה מוקדמת ל “High and Dry”שהוקלטה בשנת 1989 כשיורק היה בלהקה בשם Headless Chickens:

יורק טוען שהשיר “Black Star” הוא על סXס בוקר, שהוא הזמן הטוב ביותר לעסוק בפעילות הזאת "כל עוד צחצחת שיניים לפני"

ליורק יש פוביה מנהיגה בעקבות תאונת דרכים שעבר בשנת 1987. כתוצאה מכך, לרדיוהד יש יותר שירים על תאונות דרכים מלכל להקה אחרת: AirBag, Stupid car, Killer Cars.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...