כך משפיעים תווי הפנים שלכם על הדרך בה הסביבה מתייחסת אליכם

אם היינו צריכים לבחור כוח על, במקום הרביעי או החמישי היינו בוחרים באפשרות להתחמק מכל דבר, שלא משנה מה יקרה או מה ישתבש – לא יחשדו בנו ובטח שלא נשלם על זה מחיר. זה לא מגניב כמו לדעת לעוף או לקרוא מחשבות, אבל זה בהחלט שדרוג נחמד. ועכשיו לקטע המבאס: יש אנשים שאלו החיים שלהם – הם יוצאים חלק מכל דבר, בלי כוח על ובלי קסמים – סתם כי הם נראים אמינים. מעורר קנאה? בהחלט. רוצים ללמוד איך עושים את זה? חבל, כי אי אפשר.

העניין הזה הוא מולד ולא קשור (או לפחות לא קשור בלעדית) לקסם אישי, ליכולת שכנוע או לעמוק המחשוף. מדובר כאן בפרצוף שלכם ובאיך שהוא בנוי וזה אפילו מוכח מחקרית. יש דבר כזה פנים אמינות והן מורכבות מגבות שמורמות קלות ויוצרות צורה וי הפוך ופה שהקצוות שלו פונות קצת כלפי מעלה. תסתכלו על הפרצוף הימני בתמונה.

ואם חשבתם שרק לאנשים אמינים יש מאפיינים ספציפיים, אז טעיתם. גם לאנשים עם פנים ששופטים יפלילו בקלות יש תווים מסוימים, והם הפוכים בדיוק: גבות שנוטות קצת כלפי מטה וקצוות פה עם זווית מטה. כמו בפרצוף שמשמאל.

השאלה הכי מעניינת כאן היא איך בדיוק מוכיחים את העניין הזה באופן מדעי. אז המחקר שהגיע לתוצאות שלמעלה התבצע בצורה די מגניבה: המשתתפים היו צריכים לדרג החלטות של מנכ”לים לקצץ בשכר העובדים שלהם ולומר אם ההחלטות מוצדקות או לא. באופן לא ממש מפתיע, הנחקרים קבעו שמנכ”לים עם תווי פנים שנחשבים לאמינים עשו החלטות טובות יותר כשקיצצו בשכר העובדים. מנכ”לים עם תווי פנים הפוכים, קיבלו ציונים נמוכים על ההחלטות שלהם, למרות שבתכלס, כולם קיצצו באותה מידה.

עכשיו רוצו למראה, כי אין שום סיכוי שאתם זוכרים בעל פה איך הגבות שלכם נראות ואם הפה שלכם הוא סמיילי, ואנחנו כולנו תקווה שתנשמו לרווחה. אם לא, תתחילו לעבוד על הקסם האישי שלכם.

לייק לפטריה בפייסבוק