מחקר חדש מעריך: פייסבוק תאבד 80% מהגולשים שלה עד 2017

מאז פרצה לתודעה של כולנו אי שם בשנת 2006, הרשת החברתית הגדולה בעולם ללא ספק השתלטה על חיינו. עם כל שנה שחלפה מאז ההשקה שלה, לא הפסיקה פייסבוק לשבור שיאי  פופולריות, כשצברה מספר לא הגיוני של כמליארד וחצי משתמשים מעשרות רבות של מדינות בעולם, המשתמשים בכ-70 גרסאות שונות בשפות שונות של פייסבוק.

הפופולריות של פייסבוק

מחקר חדש שפרסמה לפני מספר ימים אוניברסיטת פרינסטון, חוקר את הצמיחה וההתפתחות של הרשת החברתית שהקים מרק צוקרברג, ומנתח אותה בצורה מקורית משהו, באמצעות מודלים מתמטיים שנוצרו במקור כדי לחקור התפשטות מחלות בגוף האדם. על פי תוצאות המחקר, הצמיחה של פייסבוק תגיע בקרוב לקצה הפוטנציאל האפשרי וממש כמו זיהום של מחלה בגוף אנושי, תיבלם.

המחקר המסקרן מנבא כי פייסבוק תספוג הידרדרות מתמשכת שתתבטא נטישת גולשים אשר “יירפאו” מהמחלה ויגרמו לחבריהם לעזוב גם כן את הרשת. בנוסף מנבא המאמר כי אחוז הנטישה יגיע לשיא שלילי גבוה במיוחד של 80% בין השנים 2015 – 2017, כאשר על פי התחזית  המשתמשים של פייסבוק פשוט יאבדו עניין ברשת החברתית ככל שיחלוף הזמן, וככל שיורת חברים שלהם יפסיקו לבלות את זמנם בפייסבוק.

על אף הפופולריות הבלתי ניתנת לערעור של פייסבוק, ישנן בעיות רבות בממלכת הרשת החברתית. ההתנהלות המרושעת ותאבת הבצע שמקטינה את אחוז החשיפה האורגנית של סטטוסים של משתמשים פרטיים ועמודים עסקיים מקבלים עבור הפרסומים שלהם, גורמת לאנשים וגורמים רבים כעס רב. כמו כן, כמו כל טרנד, גם פייסבוק מאבדת מהמיתוג שלה, כשהצעירים ברחבי העולם כבר אינם תופסים את פייסבוק כמקום מגניב ואינם מאמצים אותה כפלטפורמה העיקרית בה הם מבלים את זמן האינטרנט שלהם.

אז האם אפשר כבר לארוז מזוודות, לאפסן את התמונות והסטטוסים בארגזים ולמצוא רשת חברתית אחרת שתשמש כבית חם לפניני החכמה שלכם? נראה שמדובר בתהליך שייקח זמן לא מבוטל תוך זליגה מתמשכת של גולשים לרשתות חברתיות קיימות ו/או חדשות. עם זאת, תמיד אפשר לקחת בחשבון את האפשרות שפייסבוק תצליח באמצעות מיטב המוחות מאחוריה, להמציא את עצמה מחדש ולשנות את התדמית שלה, שסובלת מהתדרדרות מהירה בשנתיים האחרונות.

ניתן לקרוא בהרחבה על המחקר כאן

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק