10 הגדרות פייסבוק שימושיות ויעילות שכנראה לא הכרתם עד היום

תיבת ההודעות הסודית של פייסבוק

כמה חודשים אחרי שהושקה, כמעט כולם כבר מכירים את תיבת Messege Request, תיבת ההודעות המשנית אליה מגיעות הודעות מאנשים שלא נמצאים ברשימת החברים שלכם, ואתם מתבקשים לאשר או לדחות אותן. אולם, כפי שכבר סיפרנו לכם כאן לראשונה, בתוך תיבת ההודעות הזאת יש תיבה מסתורית נוספת בשם filtered Requests, אליה מגיעות הודעות שפייסבוק החליטה לסנן עבורכם בלי לשאול אתכם, מתוך מחשבה שאולי מדובר בדואר זבל. בפועל, בהחלט יתכן שתמצאו בה הודעות רלוונטיות ומפתיעות שהחמצתם. איך נכנסים? עוקבים אחרי ההוראות בתמונה, או אחר ההסבר המפורט בהרחבה כאן.

תיבת הודעות סודית פייסבוק 1

בדקו היכן אתם מחוברים לפייסבוק

התחברתם לפייסבוק ממחשב של חבר או מכל מקום אחר שהוא לא המחשב או הנייד שלכם ואתם לא בטוחים אם התנתקתם? אין בעיה! לחצו על החץ הקטן המופיע בסרגל הכחול העליון מצד ימין ובחרו באפשרות Settings ומיד אחר כך בתפריט Security. בתוכו, לחצו על Where you`re logged in ותקבלו רשימה של כל המקומות (ניידים, מחשבים, דפדפנים וכו’) בהם אתם עדין מחוברים לפייסבוק. כמובן, באמצעות לחיצה על End Activity תוכלו להתנתק מכל אחד מהם.

הגדרות פייסבוק 13

הגנו על עצמכם מפני פורצים

אם אתם חוששים מפרצות אבטחה בפייסבוק ורוצים לוודא שאיש לא יגנוב לכם את הסיסמה וישתלט לכם על הפרופיל, אתם יכולים להיעזר באפשרות Login approvale, שנמצאת גם היא בתפריט Security. הפעולה הזאת תגרום לכך שבכל ניסיון חיבור לפייסבוק שלכם ממכשיר לא ידוע שאתם לא מתחברים ממנו בדרך כלל, תצטרכו לאמת את הכניסה באמצעות סיסמה שתישלח אל הטלפון הנייד שלכם, כך שגם אם גנבו לכם את הסיסמה או נפלתם קרבן לתרמית פישינג, אתם עדין בטוחים.

הגדרות פייסבוק 14

בחרו חבר נאמן שתהיה לו גישה לפרופיל שלכם

האם תהיתם פעם מה יקרה עם פרופיל הפייסבוק שלכם אם חס וחלילה משהו יקרה לכם? ומה אם אתם לא מצליחים פתאום להיכנס לפרופיל שלכם מכל סיבה כלשהי? בתפריט Security תוכלו לבחור באפשרות Trusted Friend שתאפשר לכם לבחור חבר טוב שלכם (עד 5 כאלה) שיקבל גישה לפרופיל שלכם במידה ומשהו קורה. אותו חבר יוכל לשנות את תמונת הפרופיל שלכם, לענות לבקשות חברות וגם לאמת את הזהות שלכם במידה ואתם לא מצליחים להתחבר לפייסבוק ורוצים גישה מחודשת לפרופיל שלכם.

הגדרות פייסבוק 15

מה עם קצת נוסטלגיה?

רוצים להיזכר בכל הרגעים היפים שחוויתם בפייסבוק ביחד עם החברים האהובים עליכם? היכנסו לפרופיל של חבר, לחצו על אייקון שלוש הנקודות המופיע מצד ימין בשורה בו מופיע שם החברה, ואז בחרו באפשרות See friendship. לאחר מכן תוכלו לראות את כל התכתובות שלכם ואת כל התמונות המשותפות שלכם לאורך השנים.

 

היזכרו בפעולות שביצעתם בפייסבוק

רוצים לרענן את הזיכרון ולצפות בכל הלייקים שנתתם, התגובות שפרסמתם והסטטוסים שלכם ברשת החברתית? פשוט כנסו לפרופיל שלכם ובחרו באפשרות View Activity log.

הגדרות פייסבוק 17

היכנסו לנעליים של החברים שלכם

רוצים לראות איך נראה הפרופיל שלכם בעיני אנשים אחרים? ליחצו על אייקון 3 הנקודות בפרופיל שלכם ואז בחרו באפשרות View as. מיד לאחר מכן תוכלו לבחור באיזה נעליים להיות: חבר ספציפי, אנשים שלא נמצאים ברשימת החברים שלכם ועוד.

הגדרות פייסבוק 19

הגדרות פייסבוק 18

שיחת וידאו

למרות שמדובר בפיצ’ר מאוד טריוויאלי, יש כאלה שלא מודעים לכך שגם בפייסבוק, ממש כמו בשירותי Skype, Viber ואחרים, ניתן לנהל שיחות וידאו. פשוט היכנסו לתיבת הצ’אט שלכם עם חבר איתו אתם מעוניינים לנהל שיחת וידאו ולחצו על האייקון של מצלמת הוידאו.

הגדרות פייסבוק 8

בחרו איזה פוסטים אתם רוצים לראות על הפיד

יש לכם חברים קרובים או אנשים שאתם ממש נהנים לעקוב אחריהם בפייסבוק ומעוניינים תמיד לראות את הפרסומים שלהם בראש הפיד שלכם? מעולה. כנסו לפרופיל שלהם, ומתחת לטאב Following בחרו באפשרות See first, כעת, הפרסומים של אותו חבר או אדם שאתם עוקבים אחריו יופיעו בראש הפיד. בנוסף, תוכלו להגדיר חברים נוספים שאתם מעוניינים שהפרסומים שלהם יככבו אצלכם. אם בנוסף אתם מעוניינים לקבל התראה על פרסומים של אותם חברים מועדפים, לחצו על הטאב Friends ואז על Close friends.

הגדרות פייסבוק 9הגדרות פייסבוק 10

רוצים לא להחמיץ אף סיפור מעמוד הפייסבוק של הפטריה או מעמודים אחרים?

היכנסו לעמוד שאתם אוהבים. אם אתם גולשים מהמחשב, לחצו על כפתור Liked וסמנו גם את See first כדי שכל הפרסומים של העמוד יופיעו אצלכם בפיד, וגם על Notifications >> On כדי לקבל התראות על הפרסומים השונים.

הגדרות פייסבוק 20

אם אתם גולשים מהמובייל, היכנסו לעמוד האהוב עליכם, לחצו על עוקב/ת או folowing, ובחרו באפשרות ראה/ראי תחילה או באנגלית, See first.

הגדרות פייסבוק 21

שמרו לעצמכם פוסטים לקריאה מאוחרת

ראיתם פרסום מעניין בפייסבוק אבל אין לכם זמן להיכנס אליו או לקרוא אותו כרגע? אין בעיה, פשוט לחצו על החץ הקטן המופיע בצדו הימני של כל פרסום על הפיד שלכם ובחרו באפשרות Save link. לאחר מכן, כשיש לכם זמן, תוכלו לשוב לכל הלינקים ששמרתם ולצפות בהם, באמצעות לחיצה על הטאב Saved המופיע בסרגל השמאלי הקבוע בצד שמאל של המסך.

הגדרות פייסבוק 12

לייק לפטריה בפייסבוק