זו תיבת ההודעות הסודית שלא ידעתם על קיומה בפרופיל הפייסבוק שלכם

לפני קצת פחות מחצי שנה הכריזה פייסבוק של שינוי משמעותי בתיבת ההודעות שלה, כשהחליטה לבטל אחרי שנים את תיקיית ה-Other הידועה לשמצה, אליה הגיעו חלק מההודעות שנשלחו אליכם על ידי אנשים שלא נמצאים ברשימת החברים שלכם ולהשיק במקומה את Message Request, פיצ’ר מסנג’ר חדש שמתריע בפניכם בכל פעם שאתם מקבלים הודעת פייסבוק ממישהו שאתם לא מכירים, ומאפשר לכם לקרוא אותה ורק אז להחליט אם להתעלם ממנה או לקבל אותה, מבלי שהצד השני ידע אם ראיתם אותה או לא.

עד כאן הכל מגניב, אלא שיש עוד פרט קטן שבפייסבוק שכחו לספר לכם. מסתבר שכל אותן הודעות שנשלחות אליכם על ידי אנשים שלא נמצאים ברשימת החברים שלכם עוברות תהליך סינון ראשוני אוטומטי של פייסבוק, שמחליטה על דעת עצמה אילו הודעות יוצגו בפניכם במסגרת תיבת ה- Message Request ואילו הודעות לא עברו סלקציה וישלחו אל הפח מבלי שידעתם על קיומן ומבלי שניתנה לכם האפשרות לצפות בהן.

אולם, מסתבר שאותו “פח”, או בשמו הרשמי “תיקיית filtered Requests” נגיש עבורכם, ובכמה לחיצות כפתור תוכלו גם אתם לבדוק את כל אותן הודעות שפספסתם בשבועות או בחודשים האחרונים. כמובן, חלק מההודעות האלה אכן יתגלו כדואר זבל שנמנע מכם בצדק, אבל יש סיכוי גבוה שתגלו שם גם לא מעט הודעות רלוונטיות מפתיעות שחבל שלא ראיתם קודם. אז איך מגיעים לתיקיית ההודעות המסוננות? פשוט מאוד.

גולשים מהמובייל?

היכנסו לאפליקציית Messanger של פייסבוק. במסך הראשי בחרו בכפתור ההגדרות (גלגל השיניים). לאחר מכן בחרו באפשרות People, ומיד אחר כך באפשרות Message Requests. כאשר תופיע לכם תיבת ההודעות גללו לתחתית שלה ושם תגלו קישור עם המילים See Filltered Requests. לחצו עליו, ולאחר כמה שניות תופענה בפניכם כל אותן הודעות שפייסבוק סינן עבורכם. הסתבכתם? פשוט עקבו אחרי השלבים בתמונה:

תיבת הודעות סודית פייסבוק 1

גולשים מהמחשב?

לחצו על אייקון תיבת ההודעות בסרגל העליון, ואז בחרו באפשרות לעבור לתיקיית Message Requests. בתוך התיקייה, מתחת לכל ההודעות יופיע הקישור See Filltered Requests שיוביל אתכם לתיקיית ההודעות הסודית.

תיבת הודעות סודית פייסבוק 2

לייק לפטריה בפייסבוק