פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 דברים שמיוצרים בישראל וקונים מסביב לעולם

ישראל היא מעצמת ייצוא ויש לפחות 5 דברים שמיוצרים כאן אצלנו ולאחר מכן מגיעים למדינות שונות ברחבי העולם. רוצים להכיר אותם טוב יותר? קבלו את הפרטים המלאים

ענף היצוא תורם למשק הישראלי ומהווה קטר של הכלכלה המקומית. ישראל נחשבת כיום למעצמת יצוא ברמה בינלאומית, הרבה תודות ליוזמות מקומיות ולתהליכי ייצור יעילים. השילוב בין יעילות ואיכות מוכיח את עצמו בסוגים שונים של מוצרים שכיום נמכרים בכל רחבי העולם. בתוך כך, היצוא משפר את תדמית ישראל בעיני תושבי מדינות זרות והוא מציב אותה בשורה אחת עם מעצמות על כמו ארצות הברית, סין ורוסיה.

קרדיט: pixabay.com

הנה למשל 5 דברים שמיוצרים בישראל אבל מגיעים לאחר מכן אל מעבר לאוקיינוס:

תרופות

החברה הישראלית טבע מזוהה עם ייצור תרופות ומכירתן למקומות שונים בעולם, אך האמת היא שיש עוד כמה שחקניות גדולות בענף. הדגש הוא בכל מקרה על האופן שבו חברות ישראליות מצליחות לשמור על הפטנטים ולייצר תרופות בזול. אותן תרופות עומדות לאחר מכן בקריטריונים המחמירים של לשכות הבריאות ולכן נמכרות בכמויות גדולות.

מערכות נשק

ישראל היא בין היצואניות הגדולות בעולם של מערכות נשק. מלבד התעשייה האווירית, יש גם גופים פרטיים שמעורבים בייצוא מערכות מן הסוג הזה והם זוכים להצלחה כלכלית ומסחרית. העובדה שישראל היא מדינה עם מערכת ביטחונית דומיננטית מסייעת ליחסי הציבור שלה בכל הנוגע למכירת מערכות נשק, אך מנגד גם מקימה עליה ביקורת מסוימת מצד ארגוני זכויות כוח אדם.

רכיבים אלקטרוניים

תחום ההייטק מזוהה מאוד עם היצוא הישראלי ובראשו הנושא של רכיבים אלקטרוניים. חברת אינטל העולמית למשל מייצרת חלק גדול מהשבבים והמעבדים שלה כאן, אך לאחר מכן מוכרת אותם למדינות אחרות. בנוסף, הסקטור של ציוד אלקטרוני מתכתב עם היצוא החדשני של ציוד ביו-רפואי ותורם לו במישרין ובעקיפין. התרומה נובעת מהתדמית החיובית של מוצרים שמיוצאים מישראל והיא צפויה להשפיע על עוד תחומים בעתיד הנראה לעין.

כימיקלים ומוצרי זיקוק

ישראל היא מדינה ללא משאבים טבעיים ולכן יש לה תלות גבוהה ביבוא של נפט ופחם. מנגד, הכימיקלים הם ענף מוביל בייצוא וזאת תודות לשיתופי פעולה בין גופים פרטיים וציבוריים. במשרד הכלכלה והתעשייה מעודדים יצוא כימיקלים, מינרלים ומוצרי זיקוק והם מיוצרים בכל רחבי הארץ. הייצור ההמוני תורם לכלכלת המדינה ובסופו של דבר גם מסייע ליצירת מקומות עבודה חדשים מדן ועד אילת.

מוצרי חקלאות

חקלאות ומוצרי חקלאות מיוצאים מישראל לכל רחבי העולם. מה שהתחיל כיוזמה מקומית להתמודדות עם אקלים תובעני ומאתגר הפך במהירות לכרטיס הביקור של ישראל, ויש המון מדינות שמגלות עניין במה שמתרחש בארץ הקודש. ישראל מייצאת את מוצרי החקלאות שלה לאירופה, למזרח ולארצות הברית ועוד היד נטויה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...