פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה ההבדל בין כיסא משרדי לכיסא מנהלים?

כיסא מנהלים נחשב בדרך כלל לגרסה משופרת של הכיסא המשרדי, ומלבד התפקיד הפונקציונאלי שלו הוא גם בעל מראה יוקרתי שנועד להרשים. אך ההבדלים בין כיסא משרדי לכיסא מנהלים אינם מתמצים רק לעיצוב ולמחיר, במאמר נפרט על כמה מההבדלים העיקריים בין השניים.

תמונה באדיבות חברת 2sit ריהוט משרדי

הפרטים הקטנים

כסא המנהלים מעוצב באופן שמשדר נוחות ויוקרה, ויכלול לרוב אחד או יותר מהמאפיינים הבאים המבחינים אותו מכסא מחשב רגיל:

  • מושב רחב במיוחד
  • משענת גב רחבה וגבוהה לנוחות מירבית
  • משענות ידיים מרופדות
  • חומרי גלם באיכות הגבוהה ביותר
  • גימור מוקפד

כל המאפיינים הללו משפיעים באופן ניכר על חוויית השימוש בכיסא והרושם שהוא מותיר על המבקרים במשרד, והם מהווים את מוקד המשיכה העיקרי של כיסא המנהלים.

חומרי גלם

חומרי הגלם המשמשים לייצור כסאות מנהלים נבחרים בקפידה על מנת ליצור כיסא שישרת את בעליו לאורך שנים. בנוסף, בבחירת כסא מנהלים מתאפשרים ברוב המקרים גם חופש בחירה והתאמה אישית גבוהים יותר – בחירה בין סוגי ריפודים, סוגי רגליות וגלגלים, סוגי משענות ידיים, משענת ראש, ועוד.

אפשרויות ארגונומיות

אם פעם היו הבדלים בולטים בין כסאות משרדיים לכסאות מנהלים מבחינת מגוון האפשרויות הארגונומיות של הכיסא, הרי שאלו הצטמצמו עם השנים וכיום ניתן למצוא מבחר מנגנונים ארגונומיים כמעט בכל סוגי הכסאות המשרדיים, בדגש על כסאות מחשב וכסאות מנהלים.

מעבר לאפשרויות הבסיסיות של כיוון גובה המושב וזווית משענת הגב, למי שיושב שעות רבות על הכסא מומלץ לשדרג גם עם אפשרויות מתקדמות יותר, כגון:

  • מנגנון סינכרוני: הגוף האנושי זקוק לתנועה, בייחוד כאשר אנחנו נדרשים לעבוד שעות ארוכות מול מחשב. כדי לספק צורך זה, כיסא מנהלים המצויד במנגנון נדנוד סינכרוני מאפשר לאדם לנוע במהלך העבודה ולשנות את התנוחה בהתאם לצורך.
  • תמיכה לומברית מתכווננת: הגב התחתון הוא אחד החלקים הפגיעים ביותר בגוף, וללא תמיכה מתאימה עלולים להתפתח באזור כאבים. כדי למנוע זאת, ניתן לבחור כיסא מנהלים הכולל תמיכה לומברית שאותה מכווננים בהתאם למבנה הגוף.
  • כוונון 3D של משענות היד: אפשרות לכוונון גובה וזווית משענות הידיים. כך ניתן להעניק לזרוע את התמיכה הנחוצה ולהגן עליה מפני פגיעות הנובעות מתנוחה לא נכונה.

כיצד לבחור?

אנחנו רגילים לחשוב שכיסא מנהלים מיועד בעיקר לבעלי תפקידים בכירים והוא מקושר לעמדה של סמכות וסטטוס. אולם למרות ההבדלים השונים בין כסא מחשב לכסא מנהלים, תיוג הכסא כשייך לקטגוריה זו או אחרת אינו בהכרח רלוונטי לנוחות הכסא.

כיום, כסאות מנהלים לעיתים נדרשים דווקא עבור עובדים שאינם נמנים על הנהלת החברה, אך מבלים שעות ארוכות מול המחשב, ומהצד השני לא נדיר למצוא מנהלים בכירים המרגישים הכי בנוח דווקא על כסא מחשב בעל מראה פשוט. בסופו של יום, ההחלטה איזה כסא הוא הנוח והמתאים ביותר הינה אישית ואינדיבידואלית לכל אדם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...