פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסיבה בגללה אסור לכם בשום אופן להשתמש במייבש הידיים בשירותים הציבוריים

הדרך לגיהינום – וגם למחלקה שמטפלת במחלות זיהומיות קשות – רצופה בשירותים ציבוריים. או אם נדייק, במתקן המפוקפק הזה לייבוש ידיים שיש בכל שירותים ציבוריים. זה לא שלא פקפקנו במתקן הזה, שיורה אוויר חם כמו פן-שיער בהתקף פסיכוטי, פשוט עד היום לא הייתה לנו הוכחה שמדובר במכשיר זדוני שלא באמת מייבש את הידיים ורק מעביר אלינו חיידקים של זרים. מעכשיו, גבירותיי ורבותיי, יש אישור.

במחקר מדעי חשוב מאין כמותו (עבורנו, לפחות) שנערך באוניברסיטת לידס, בדקו איזו שיטת ייבוש ידיים מפיצה הכי הרבה חיידקים – ניגוב עם נייר מגבת או מתקני ייבוש באוויר חם. איך? הם לקחו מתנדבים, טבלו את הידיים שלהם בצבע ושלחו אותם לייבש ההיגיון מאחורי הניסוי פשוט: חלקיקי הצבע מתפזרים כתוצאה מזרם האוויר ומדגימים כמה רחוק מגיעות בקטריות ושאריות שנוספות משטיפת הידיים שלנו. תסתכלו רגע בתמונה פה למטה. מגעיל, נכון? אבל רגע, זה לא הסוף.

ייבוש ידיים הדגמה

מיד לאחר מכן, החוקרים כיסוי את ידי הנסיינים בשכבת חיידקים (לא מסוכנים, אנחנו מקווים) שמדמים את החיידקים על ידיים של מישהו שלא עשה עבודה משהו בשטיפה. אחרי זה בדקו כמה מהבקטריות נשארו באוויר ובסביבה אחרי שימוש במתקן ייבוש חם. ומה אתם יודעים – מייבשי אוויר חם משאירים בסביבה פי 27(!!!) חיידקים יותר מאשר מגבת נייר. מה שאומר, בסופו של דבר, ששימוש במייבש אוויר חם אולי חוסך הרבה נייר ועצים, אבל סביר להניח שיבזבז לכם הרבה ימי מחלה עתידיים.

ייבוש ידיים הדגמה
אם אכפת לכם מאנשים סטרילים כמונו, פשוט נגבו את הידיים עם מגבות נייר.

ורועי פרבשטיין שלנו, שהוא סמכות מדעית לא קטנה בפני עצמו, טוען שהדרך הכי טובה להימנע מכל חגיגת החיידקים הזאת שכרוכה בייבוש וניגוב – היא פשוט לא לשטוף ידיים בשירותים ציבוריים. בהצלחה עם זה.

באמצעות: science of us
תמונה ראשית: גיזמודו

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...