מדהים: תצפית פרטית על כדור הארץ

פורסם במקור בתמנון

אם כבר הספקתם לטייל בכל פינה בעולם, והתחלתם כבר להשתעמם מהנופים המרהיבים שיש לכוכב שלנו להציע, אולי הגיע הזמן לנוף שעוד לא יצא לכם לראות.
תיירות החלל הולכת כנראה לתפוס תאוצה בעתיד הקרוב מאוד בעזרת מגוון של פרויקטים מעניינים כמו ה-Virgine Galactic ו-Space Advantures. פרויקט מעניין במיוחד שמשך את תשומת ליבי, הוא ה-World View Balloon.
בניגוד לפרויקטים האחרים, בהם ה”תיירים” נכנסים למטוסי-מעבורת שלוקחים אותם במהירות של פי 3 ממהירות הקול אל הגבול של החלל, ה-World View מציע גישה רגועה יותר לכל החוויה.

החברה, הממוקמת באריזונה, מאפשרת לעד 6 נוסעים להצטרף ל-2 טייסים בתוך קפסולה אטומה בעלת רדיוס של 3 מטרים ואורך של כ-6 מטרים. הקפסולה עצמה תלויה מתחת למצנח רחיפה גדול, ושניהם יחד תלויים מתחת לבלון הליום ענק (400,000 מ”ק) המרים את הקפסולה עד לגובה של כ-30 ק”מ מעל לפני כדור הארץ.


 

הטיסה עצמה אורכת כ-4 שעות, כשמתוכן העלייה האיטית ל-30 ק”מ לוקחת בין שעה וחצי לשעתיים, כשבסיומה ישייטו הנוסעים בגובה זה כשעתיים נוספות ויהנו מנוף עוצר נשימה (אם כי לרוע המזל לא יחוו חוסר בכוח הכבידה).
השלב הראשון במסע חזרה אל הקרקע הבטוחה הוא ניתוק הבלון ונפילה קצרה (שייגרמו לתחושת חוסר כבידה קצרצרה וכנראה שגם לפאניקה לא קטנה..) עד שהמצנח יתפוס מספיק אוויר וייצב את הנפילה. הנחיתה עצמה מתבצעת בדומה למצנח רחיפה, והקפסולה נעזרת במספר מחליקיים שיוצאים מתחתיתה.

קליק לעמוד הפייסבוק של התמנון

אני חייב להודות שזה נראה כמו מסע מטורף, מפחיד ומלחיץ, עם נוף שבודדים יכולים להגיד שראו, אך העובדה שתחושת חוסר הכבידה לא תהיה חלק מהחוויה עושה את כל הסיפור קצת פחות מושך. אבל אם אתם בעניין ויש לכם 75,000 דולר פנויים, אתם מוזמנים לתפוס לכם מקום, כי החברה קיבלה כבר אישורים מכל הרשויות הרלוונטיות, וב-2016 כנראה כבר תשלח אנשים לרחף מעל כולנו.

מקור: Gizmag.com

פרסומאי, יזם סדרתי למגירה עם קרייבינג בלתי נשלט לחדשנות. מנהל העמוד כותרות עלובות בפייסבוק ובעל הבלוג פירורים. קליק לביקור בפייסבוק של אורי.
אורי אשכנזי

לייק לפטריה בפייסבוק