פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה קרה לאדם שאכל רק מזון של מקדונלדס במשך שלושה חודשים?

רבים מכם ודאי זוכרים את אחד הסרטים היותר מדוברים שיצאו בשנת 2004, הסרט “לאכול בגדול” (super size me), שהציג את במאי הסרט מורגן ספורלוק כשהוא מתעד את עצמו אוכל רק אוכל של מקדונלדס במשך שלושים יום כדי לבדוק מהן ההשלכות של אכילת כמות רבה של מזון מהיר והיעדר פעילות גופנית על הגוף. כזכור, לאחר כחודש של זלילה קבועה ברשת המזון המהיר הגדולה בעולם, התגלו בעיות רפואיות חמורות בגופו של הבמאי, ומשקלו עלה בכעשרה קילוגרמים.

הסרט ההוא, עורר כזכור הדים רבים בעולם, זכה בהמון פרסים וגם לביקורות חריפות, וגרם לדיון ציבורי נרחב באמינות הממצאים ובאיכות המזון של מקדונלדס, ואפילו הביא לשינוי מדיניות החברה באשר לאוכל בריא.

הניסוי שנערך בסרט כבר שוחזר כמה פעמים על ידי חוקרים שביקשו להציג את הדברים באור שונה, ולאחרונה, דיווחה תחנת החדשות KCCI על מרצה אמריקאי למדעים, שהחליט לבחון גם הוא את העניין ודיווח על תוצאות מפתיעות.


במסגרת הניסוי אכל ג’ון סיסנה רק אוכל של מקדונלדס במשך שלושה חודשים, תוך שבניגוד למה שהתרחש בסרט “לאכול בגדול”, הוא מקפיד על כמות הקלוריות המומלצת עבורו לצריכה ביום, ודואג לעשות הליכות רגליות למשך שעה, מספר פעמים בשבוע.

למרבה ההפתעה, או שלא, כפי שכבר הוכיחו מחקרים דומים, בריאותו של סיסנה רק השתפרה. הוא השיל מגופו יותר מעשרה קילוגרמים, ורמת הכולסטרול שלו צנחה פלאים. המסקנה : ברור שאכילה מופרזת של מקדונלס או של כל אוכל אחר ללא פעילות ספורטיבית, תגרום לנזק בריאותי. לעומת זאת, האוכל של מקדונלדס לא כזה גרוע כמו הסטיגמה שדבקה בו, והכל פונקציה של מגבלות ומשמעת עצמית. לא ממש מחדש שום דבר, אבל תמיד מעניין לראות.

עוד בפטריה

מתכון לפנקייק בננה שכל ילד ישמח לאכול
מתכון לכדורי שוקולד מתוקים שאתם יכולים להכין עם הילדים
מתכון לפאדג’ שוקולד באמצעות 2 מרכיבים בלבד
מעבד מזון מומלץ – רשימת המלצות מעודכנת

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...