מצחיק: די למצלמות משוכללות מדי! (וידאו)

לפני שנה רציתי לקנות לאשתי מצלמה דיגיטלית ליום הולדתה. הבחירה הראשונה והבסיסית שהייתי צריך לבצע היא האם אני רוצה לקנות מצלמת עדשה אחת מקצועית (מה שנקרא מצלמת SLR) או מצלמת כיס קומפקטית אך איכותית.

מעבר לטיעוני האיכות והמפרט הטכני לכאן או לכאן, אמר לי חבר שמבין דבר או שניים “העניין הוא לא איזה תמונות תצלם עם המצלמה המשוכללת והגדולה יותר, אלא אילו תמונות לא תצלם איתה כי היא גדולה, מסורבלת ומשוכללת מדי“.

מצלמות SLR דורשות עדשות שונות לטווחים שונים, מתאמים מיוחדים לצילומי מאקרו, פלשים חיצוניים וכו’. חבר פעם אמר לי שהצעד הראשון בתחביב הוא קניית ציוד. במהלך החקירה שלי גיליתי כי הטיעון המרכזי של בעלי מצלמות ה- SLR המשוכללות הוא שאיכות התמונה במצלמות כאלו טובה הרבה יותר מאשר במצלמות הקומפקטיות.

למה אני מספר לכם את זה? (מעבר לתדמית הבעל המשקיע שאני מייצר לעצמי) כי סוני יצאו במהלך מאד מגניב למצלמה שנקראת NEX עם הבטחה של תמונות באיכות כמו של מצלמת SLR רק בלי הציוד המסורבל והגודל. את המסר הזה הם מעבירים בפרסומת המצורפת ובערוץ יו-טיוב המציג סדרת סרטים שהמכנה המשותף שלהם הוא אנשים שיש להם את הציוד אבל אין להם את המושג איך להשתמש בו. בונוס נחמד במהלך הוא האפשרות לשלוח את הסרטון לחבר שסובל בדיוק מאותה בעיה ולהציע לו לעבור למצלמה קצת יותר פשוטה מבלי לוותר על האיכות.

 פורסם במקור בבלוג CHERRY PICKING
עמית סטולר, סמנכ"ל הקריאייטיב במשרד הפרסום יהושע/TBWA|
קליק לבלוג של עמית
עמית סטולר
Latest posts by עמית סטולר (see all)

לייק לפטריה בפייסבוק