פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסיפור המרגש של קרן יגרום לכם לחשוב פעמיים לפני שתבקרו שוב בקרקס

סרטון חדש שפורסם לפני מספר ימים, מציג באמצעות סטופ מושן של ציורים את סיפורה העצוב והמרגש של קרן. למרות ילדות קצרה ושמחה, חייה של קרן הם אינם פשוטים כלל, וכבר יותר מארבעים שנה שהיא מתעוררת בכל יום למציאות שאיש לא היה רוצה לחיות בה, מציאות בה היא חווה בכל יום התעללות פיסית ומנטלית, ויחס משפיל. אה, וקרן היא לא בנאדם. היא פילה, ואת 40 השנים האחרונות מאז נלכדה בתאילנד כשהייתה בת 6 חודשים ונלקחה מאמה ומשפחתה, העבירה בשבי הקרקס.

את הסרטון הזה יצר ארגון Peta המוכר, הנלחם למען זכויות בעלי החיים. בדרך כלל, אנו רגילים לצפות בסרטונים פרובוקטיבים ושערורייתיים מצד הארגון, הכוללים ברובם גם עירום ומסרים בוטים וקיצוניים, אך הפעם, בחרו בארגון ללכת על קו רגיש הרבה יותר, עם סרטון שמטרתו להבהיר את הסבל הרב שחווים בעלי חיים רק בשביל לשעשע אותנו, ויגרום לכם לחשוב פעמיים בפעם הבאה בה תחשבו על האפשרות לבקר בקרקס.


בסרטון קורע הלב, מספרת קרן את אשר חוותה מאז צורפה בעל כורחה לקרקס. תחילה, כשהתבקשה לבצע בכל יום אינסוף טריקים ותעלולים, סירבה לשתף פעולה וזכתה בתמורה להצלפות שוט כואבות, מכות חשמל, וגם פגיעה באמצעות חניתות וקרסים שגרמו לה לדמם ולכאוב. שנה מאוחר יותר, נכנעה קרן וויתרה על האפשרות להתנגד. היא מוסיפה ומספרת על הנסיעות הארוכות ממקום למקום אותם היא וחבריה מבלים בעמידה ונותרים באפיסת כוחות, ובכל זאת נדרשים לשעשע משפחות וילדים בכל פעם מחדש.

בארגון Peta מכוונים את האש אל עבר קרקס בשם "קרקס האחים רינגלינג" ומגלים כי 14 פילים חיים שם בשבי בתנאים מכפירים. בסוף הסרטון הם מבקשים מכם, הקהל, לא לתת יד לפשעים הללו, ולא ללכת לראות הופעות קרקס הכוללות גם בעלי חיים. בהחלט נקודה למחשבה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...