פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אישה שבעלה הכה אותה החליטה לפרסם את ההודעות המצמררות שהוא שלח לה כדי להזהיר נשים אחרות

אלימות במשפחה היא תופעה נדירה הרבה פחות משהיינו רוצים לחשוב. לא מעט נשים נאלצות לחיות לצד גבר שמתעלל בהן פיזית, רגשית או מינית. לפעמים גם כל השלושה ביחד. בחלק קטן מהמקרים, הנשים האלה הופכות להיות כותרת עצובה בעיתון אחרי שהן נרצחות כי אף אחד לא עשה כלום כדי לעצור את זה. ולפעמים, מעגל האלימות נשבר והאישה מצליחה לקום ולעזוב ולהתחיל חיים חדשים, טובים יותר.

הסיפור הזה הוא סיפור עם סוף טוב, כמעט אידיאלי. האישה שמספרת אותו התחילה כקורבן והיא מעידה על עצמה שהיא השתקמה עכשיו ושהחיים שלה טובים. למרות הכל, היא החליטה שאנשים צריכים לשמוע את הסיפור שלה, לראות איך זה נראה באמת. אולי זה יגרום לאנשים להתערב כשהם רואים דבר כזה קורה, אולי זה ייתן לנשים אחרות שעוברות את זה את האומץ שהן צריכות כדי לעשות מעשה.

האישה, שכותבת תחת שם המשתמש krissykross פרסמה את הסיפור שלה ב-Imgur יחד עם צילומי מסך של שיחות אמתיות שהיו לה עם בעלה לשעבר, אדם, האיש שתקף אותה פיזית, מינית ורגשית. "עדיף לחלוק את זה עם זרים באינטרנט מאשר לשמור את זה בבטן כל כך הרבה זמן" היא מסבירה.

זאת דוגמה לשיחה סטנדרטית בין האישה לבין הגבר שהיא היתה נשואה לו:אישה מוכה 1

היא מסבירה שאסור היה לה להיות עם הטלפון בזמן העבודה, אבל זה לא הפריע לבעלה לשעבר להציף אותה בהודעות. טוני הוא עמית לעבודה והוא הדאיג את בעלה המתעלל. בלי סיבה, כמובן:אישה מוכה 2

אדם דרש פירוט מדוקדק על כל דקה ודקה שהיא העבירה בלעדיו:אישה מוכה 3

"כשנסעתי לבקר אצל אמא שלי, היה לי סימן כחול ענק מנשיכה אלימה שלו. המכה היתה כל כך רצינית שהיא נשארה עליי יותר מחודש. ממש ראו שם את סימני השיניים שלו":אישה מוכה 4

בנוסף להכל, אדם דרש כל מיני הוכחות שהיא לא בוגדת בו, אפילו כשהיא בילתה עם אמא שלה:אישה מוכה 5

הוא דרש ממנה להתקשר אליו כל לילה בחצות כשהיא ביקרה אצל אמא שלה. בסופו של דבר הוא החליט שהיא לא רצויה בבית ושהוא לא רוצה שהיא תחזור לוושינגטון, העיר בה הם גרו:אישה מוכה 6

היא מספרת שבעלה היה גבר אוהב ועדין, עד שהיא עשתה משהו אחד קטן: הורידה משקל. מהרגע שהיא רזתה, בעלה שינה את פניו לגמרי. הוא טען שהיא עושה את זה כדי שהיא תוכל לבגוד בו. הוא לא הרשה לה לקנות בגדים שמתאימים למשקל החדש שלה כי הם "חושפים את הגוף שלה".

אחרי זה הוא התחיל גם להכות אותה וגם לתקוף מינית. היה אורב לה מחוץ לעבודה אחרי המשמרת. היא מספרת: "כשרציתי לצאת עם חברות מהעבודה לכבוד יום הולדת 23 שלי, הוא תקף אותי באלימות והטיח את הראש שלי ברצפה. ניסיתי ללכת למשטרה, אבל הוא עקב אחרי ולא נתן לי".

היא ניסתה לבקש עזרה ופנתה להורים של בעלה, אבל הם הגיבו בצורה הכי נוראית שאפשר – אמרו שככה זה עם נשואים טריים ושהיא צריכה לעזור לו ולתת לו הרגשה שהכל בסדר. אבא שלו, אגב, הוא איש דת וחושב שהתנהגות הזאת סבירה.

ואז הגיע הרגע שבו היא קיבלה את האומץ לעזוב. זה קרה אחרי שהגבר המתעלל הזה פגע בחתול ובכלב שלה. "כשהוא היה בעבודה, ארזתי את החפצים שלי, לקחתי את החיות ופניתי לרשויות ולמשטרה. העברתי שעות בלספר את הסיפור שלי ובצילומים של כל החבורות והסימנים על הגוף שלי". מאז, הם נפגשו רק עוד 3 פעמים, כולן בבית המשפט, כשהוא עמד לדין על מה שהוא עשה ובזמן השימוע על הגירושים שלהם.

הוא הואשם בלא מעט עברות, חלקן חמורות מאד. בסוף הוא לקח עסקת טיעון ונכנס לכלא רק ל-8 חודשים. החלק הכי קשה במשפט היה לשמוע את העדים שלו מספרים איזה אדם נפלא הוא ולראות את כל האנשים שבאו לתמוך בו.

למרבה השמחה, לסיפור הזה יש סוף טוב. 3 שנים אחרי שהמעגל הזה נשבר, יש לה דירה משל עצמה, עבודה טובה, החיות שלה במצב טוב וגם היא ממש בסדר. "אני ממש גאה בעצמי ובכל מה שעשיתי. אני טובה מספיק, אני חכמה מספיק ויש אנשים שאוהבים אותי".

באמצעות: boredpanda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...