8 דרכים בהן כלבים יכולים לשפר את איכות החיים שלכם

לא שחסרות סיבות לאמץ כלב: הוא יהיה החבר הכי טוב שלכם, הוא ידאג שאף פעם לא תהיו לבד ותמיד תוכלו להאשים אותו במקרה שניחוחות לא נעימים מתפזרים בחדר. עסקה טובה ללא ספק. אבל אם כל זה לא מספיק לכם ואתם צריכים גם סיבות מבוססות מדעית כדי לעשות את ההחלטה הנכונה, אז אנחנו פה בשבילכם. הנה 8 דרכים בהן הכלב שלכם משפר את הבריאות ואיכות החיים שלכם.

הם משפרי מצב רוח טבעיים

בטח שמתם לב שאם יש כלב בסביבה, מיד אנשים מגיבים אליו בשמחה. גם אם מדובר ביום רע או קשה. זה קורה כי כלבים עוזרים להעלות את רמת הדופמין והסרוטונין במוח – הכימיקלים שקשורים לאושר, חיבה וסיפוק.

Credit: Pixabay

הם מורידים את לחץ הדם

כלבים מסתובבים בעולם שלנו עם מצב רוח כמעט תמידי, מה שגורם לבני אדם להרגיש רגועים לידם. לפי מחקרים שנעשו, לבלות זמן בחברת כלב יכול להביא לירידה בלחץ הדם. בטווח הרחוק, זה עוזר לשפר את בריאות הלב.

Credit: pixabay

הם יוציאו אתכם החוצה מהבית

בימים עמוסים או קשים, לא תמיד יש זמן או חשק לצאת החוצה. כשיש כלב, אין ברירה אלא לטייל איתו 3 פעמים ביום, לנשום קצת אוויר נקי, ליהנות מהשמש ולראות עולם.

Credit: pixabay

הם מחזקים את המערכת החיסונית

זה לא נשמע הכי הגיוני, אבל זה נכון. בניגוד לאמונה הרווחת, הפה של כלבים לא נקי יותר מזה של אנשים. אבל בני אדם מרוויחים מזה, כי כל הליקוקים האלה מהכלב מלמדים את המערכת החיסונית ועוזרים לה למנוע מחלות בהמשך.

Credit: pixabay

הם תומכים. תמיד

בתקופות קשות או ברגעי משבר, הרבה פעמים יש תחושה שמעגלי התמיכה והחברים קצת נעלמים עם הזמן. אבל כלבים, בניגוד לאנשים, נמצאים שם כל הזמן ולא מאכזבים בעתות משבר. ואם זה לא מספיק, הם מגיעים לנחם בדיוק שניה אחרי שהתחלתם לבכות, לא חשוב אם יום או לילה. איזה יצור אנושי יכול לעמוד במסגרת הזמן הזאת?

Credit: pixabay

הם יכולים לעזור גם עם בעיות בריאותיות מורכבות

כמובן שיש כלבי נחיה, שעוזרים לעיוורים, אבל זה לא נגמר כאן. יש כלבים שיודעים לחזות התקפים או נפילת סוכר אצל הבעלים שלהם. יש כלבים שמסוגלים להריח סרטן הרבה לפני שרופאים מצליחים לגלות אותו.

Credit: pixabay

הם עושים טוב לעצמות

בכל פעם שהכלב גורר אתכם לטיול או מאלץ אתכם לשחק, הוא עושה טובה לעצמות שלכם. לשתות חלב זה לא מספיק כדי לחזק אותן, צריך גם פעילות גופנית. וכלבית “מאלצים” את הבעלים שלהם לצאת לשחק ולרוץ, מה שבסופו של דבר תורם לבריאות העצם.

Credit: pixabay

הם יכולים להרגיע כאב כרוני

במקום בקבוק חם או שמיכה מחוממת לשיכוך הכאבים, אפשר פשוט להשתמש בחום הגוף של הכלב. אנשים שסובלים מכאבים כרונים מספרים שזה עובד הרבה יותר מהר וטוב מסתם בקבוק חם.

Credit: Pixabay
אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק