פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זו כנראה אחת הפרסומות הכי גאוניות שראינו וכשתראו את הסוף שלה תבינו למה

הרבה פרסומות בנויות כך שהצופים לא לגמרי ידעו מה מנסים למכור להם, עד לשניה האחרונה. זה די נפוץ ולמען האמת, גם די משעמם. גם הפרסומות הזאת, שנקראת “אוון” על שם הגיבור שלה, שייכת לז’אנר הזה. רק שבניגוד לרוב הפרסומות האלו, אוון באמת גורם לצופים לומר “וואו, לא ראיתי את זה בא”. מדובר בסרט מתוחכם ומניפולטיבי, אבל במובן הטוב של המילה.

פרסומת אדירה 2

על פניו, מדובר בעוד סרטון על אהבת נעורים, בין אוון, נער ג’ינג’י חביב ומעט חנון, לבחורה שהוא לא מכיר. הוא כותב לה על השולחן בספריה, היא עונה לו. הוא רוצה לדעת במי מדובר ומחפש אותה מסביבו. בסופו של דבר הוא מצליח לאתר אותה, ואז בדיוק כשנראה שהסיפור עומד להגיע לסיום רומנטי צפוי, מתרחש טוויסט מפתיע בעלילה שישאיר אתכם בפה פעור וזה גם השלב שבו מבינים שבסרטון הזה לא מנסים למכור אפליקציה חדשה, מתנות לכריסטמס או להסביר למה מין בטוח זה חשוב בקרב צעירים.

עכשיו כדאי לצפות בסרטון, כדי שלא נהרוס לכם הפואנטה:


הצעיר שנכנס בדלת אולם ההתעמלות מחזיק נשק אוטומטי ואפשר להבין שהוא עומד לפתוח באש, אירוע לא נדיר במיוחד בארה”ב. בשלב הזה, מתחילים לחזור אחורה לכל מיני נקודות בסרטון ומזהים את היורה ברקע כשהמטרה היא לגרום לנו הצופים להבין איך הצלחנו לפספס כל כך הרבה סימנים מקדימים בסרטון ולא לראות את הנולד: הרוצח הפוטנציאלי צופה בסרטונים על ירי, מצטלם עם אקדח ועובר התעללות על ידי נערים אחרים. זה לא מקרה שאלו הסיטואציות שנבחרו: לפי מחקרים, אלו דברים שעושים בני נוער לפני שהם יוצאים במסע ירי וחשוב לשים לב אליהם.

לפרסומת הזאת אחראית עמותה בשם Sandy Hook Promise, שהוקמה על ידי קרובים של קורבנות הטבח בבית ספר היסודי סנדי הוק יחד עם משרד הפרסום BBDO ניו יורק. המטרה שלהם היתה לגרום לצופים לחפש את הסימנים האלה, את ההתנהגויות החשודות ולדווח עליהן, כי רק ככה מונעים רצח המוני במדינה שבה לכל ילד יש רובה.

באמצעות: quartz

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...