האזינו: עירית לינור קוראת להשאיר את “הכלבים הטיפשים” מחוץ למקלט

העיתונאית והסופרת הישראלית עירית לינור, כנראה לא ממש מחבבת כלבים או חיות מחמד וזו זכותה, אך האמירות הפרובוקטיביות שהשמיעה בתכנית הרדיו “המליה האחרונה” בגלי צה”ל המשותפת לה ולעיתונאי קובי אריאלי, הצליחו לעצבן לא מעט גולשים ומאזינים שנחשפו לשיחה המיותרת בינה לבין אריאלי, שגם עלתה לרשת ומתועדת בסרטון היוטיוב הבא.

לפני מספר ימים, לאחר אי בהירות בעניין וכמה תקריות לא נעימות בין בעלי כלבים לאזרחים אחרים, הוציאה עיריית תל אביב הנחיה מפורשת המבהירה כי ניתן להכניס כלבים וחיות מחמד למקלטים הציבוריים. בתגובה, החליטה עירית לינור לשתף את המאזינים בתחושותיה בענין, ואיך לומר בעדינות, הן מקוממות ולא ממש מחמיאות לה.

“אתה יודע, אין לי בעיה עם כלבים. חיות טיפשות מאוד” פתחה לינור את נאום החכמה שלה. בהמשך הוסיפה כי כלבים הם “מטרד ולכלוך, ולא צריכים להסתובב במקומות של בני אדם”. בנוסף ציינה לינור כי כלבים הם לא רק לנוי, אלא מסוגלים לנבוח ולנשוך ומהווים איום על הילדים התמימים שמחפשים שקט במקלט, והמשיכה באמירות מרגיזות שקוראות בין השורות לבעלי כלבים להשאיר אותם בבית בזמן האזעקות.

בתור הבעלים של כלב חכם, נאמן וסופר מתוק קשה לי להיות אובייקטיבי ביחס לדברים המקוממים של לינור. מצד אחד, זוהי דעתה וזכותה להביע אותה, אך מצד שני, בחירת המילים שלה לא בדיוק מעידה על חכמה או נסיון להעביר מסר הגיוני, אלא בעיקר רצון עז להטריל את המאזינים וליצור פרובוקציה זולה שברור שתגרור תגובות נזעמות מצד אנשים שחיות מחמד בכלל וכלבים בפרט יקרים לליבם.

כלבים הים יצורים נבונים ולעיתים מפתיעים בחכמתם, ובמרבית המקרים גם מזהים את האזעקה ושיגורי הטילים ומזהירים את בעליהם עוד לפני שאנחנו בכלל מודעים לכך. מעבר לכך, מדובר בבני משפחה לכל דבר, יצורים חיים ונושמים שאין שום סיבה שישארו חשופים לפגיעה. כמובן, בעלי הכלבים חייבים לדאוג לקשור את הכלבים ולהחזיק אותם צמוד אליהם כדי לא להפריע לאנשים שמפחדים או לא מרגישים בנוח בסביבתם, ואם הם אכן עושים זאת, אין שום סיבה בעולם שלא ישהו בצוותא איתנו במקלטים.

אם הייתי אני עירית לינור, הייתי מתבייש בדברים המטופשים שנאמרו ובזלזול המופגן כלפי בעלי הכלבים. גם קובי אריאלי לא ממש יוצא נקי מהשיחה הזאת, אבל למרבה האירוניה, בשיחה הזו הוא נשמע כמו הכלבלב של לינור. מעניין אם גם אותו היא תשאיר מחוץ למקלט.

תודה למירב האובן על הטיפ.

לייק לפטריה בפייסבוק