פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 דרכים סודיות באמצעותן הכלב שלכם אומר לכם שהוא אוהב אתכם

אחד החלומות הכמוסים של כל מי שמגדל בביתו כלב הוא לקום בוקר אחד עם כוחות על שמאפשרים לו להבין את שפת הכלבים, ולגלות אחת ולתמיד מה בדיוק הכלב שלו מנסה להגיד לו בכל פעם שהוא נובח, מתחבא בפינה כשיש ברקים ורעמים, מילל בלי סיבה נראית לעין וכל אותן פעולות כלבלביות מוכרות שאנחנו הבעלים יכולים רק לנסות ולנחש מה בדיוק הן מנסות להביע.

ובכן, אף אחד מאתנו לא צפוי להפוך לד”ר דוליטל בזמן הקרוב, כך שרוב השאלות הללו כנראה יישארו בלתי פתורות לנצח, אבל ככל שתחום חקר התנהגות בעלי החיים מתפתח, אנחנו לומדים יותר ויותר על היצורים הפרוותיים שלנו, ויכולים לענות בביטחון לפחות על שאלה אחת חשובה: האם הכלב שלנו אוהב אותנו?

אז נכון, כולנו יודעים לזהות רגעים בהם הכלב שלנו מאושר, ולעיתים כמה ליקוקים טובים סוגרים את הפינה, אבל מסתבר שישנן הרבה צורות התנהגות נסתרות שלא כולנו מכירים, באמצעותן הכלב שלכם מנסה להראות לכם עד כמה הוא אוהב אתכם. הנה הרשימה לפניכם. מוזמנים להתיישב על הספה, לחבק את הכלב ולקרוא ביחד.

הוא מביט ישירות בעיניים שלך

על פי מומחים להתנהגות כלבים, כאשר כלבים מביטים ישירות אל תוך העיניים שלכם, זו בעצם הדרך שלהם לשלוח לך חיבוק חם באמצעות המבט. כשהכלב מסתכל עליכם בזמן שאתם משחקים יחד או סתם מתכרבלים אחד עם השני, משתחרר בגופם חומר בשם אוקסיטוצין, המכונה גם “הורמון האהבה”, אותו הורמון שנמצא גם בגופן של נשים אחרי לידה ומסייע להם להניק ולחזק את הקשר עם התינוק החדש שלהן.

כמובן, אם אתם רוצים לבחון את העניין, אל תיגשו עכשיו אל הכלב שלכם ותפתחו במלחמת מבטים משונה, כי סביר להניח שהוא ירגיש שמשהו לא כשורה ויסיט את מבטו כי הוא מרגיש לא בנוח. במקום, בזמן שאתם משתעשעים איתו בפעולות רגילות ושגרתיות שימו לב איך הוא מגיב. וכיצב הוא מביט בכם בהערצה כשאתם מעניקים לו תשומת לב.

Credit: pixabay

הוא מפהק כשאתם מפהקים

כולם יודעים שפיהוקים הם עסק מדבק, אבל האם ידעתם שהתופעה הזו מתרחשת לא רק אצל בני אדם? מחקרים שבוצעו בנושא בעבר קבעו כי הסיבה בגללה אנשים מפהקים כשהם רואים אנשים אחרים מפהקים היא פשוטה: אמפתיה. פיהוק חוזר הוא הדרך הבסיסית ביותר הטבועה בנו להביע אמפתיה. למעשה, פיהוק של אדם זר ישפיע עליכם פחות מפיהוק של בן או בת הזוג, ויותר מכך, אנשים בעלי מוגבלויות רגשיות הם בעלי סבירות נמוכה להידבק מפיהוק של אדם אחר.

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי יש סיכוי גבוה שהסיבה בגללה הכלב שלכם מפהק כאשר אתם מפהקים היא העובדה שהוא מחובר אליכם רגשית, ומחקרים שבדקו את העניין קבעו כי הסבירות היא שכלבים יפהקו כשהבעלים שלהם יפהקו, ולא כשאנשים זרים מפהקים לידם.

Credit: pixabay

הוא נשען עליכם

כלבים נוטים להישען עלינו הבעלים במקרים רבים: כשהם חשים חרדה או פחד, כשהם רוצים לבקש מאתנו לעשות עבורם משהו או לקחת אותם לטיול, כשהם רוצים אוכל ועוד, אלא שהפעולה הזו היא לא רק דרך לבקש דברים, היא גם סימן מובהק לחיבה. לא משנה מה הסיבה בגללה הכלב שלכם נשען עליכם, הוא עושה זאת בעיקר כי הוא רואה בכם כמי שמגוננים עליו וגורמים לו להרגיש בטוח.

Credit: pixabay

הוא אוהב להתכרבל אתכם אחרי האוכל

בספר “איך כלבים אוהבים אותנו” של גרגורי ברנס, מסביר האחרון כי אם הכלב שלכם נוהג להתכרבל אתכם אחרי שהוא מסיים לאכול, זה סימן לכך שהוא אוהב אתכם.

כל מי שאוהב כלבים ויצא לו לבלות במחיצתם יודע שאוכל הוא אחד הדברים שכלבים הכי אוהבים, ולדבריו של בנקס, אחרי שהכלב שלכם סיים לרוקן את הצלחת שלו, הפעולה הבאה שלו יכולה להעיד על הדבר הנוסף הכי חשוב עבורו, מלבד אוכל. נכון, במקרים רבים כלבים נוהגים לבצע את צרכיהם מיד אחרי האוכל, אבל שימו לב היטב להתנהגות שלהם אחרי כל ארוחה, בבוקר ובערב. אם הם מחפשים את החיבה שלכם ונוהגים להגיע אליכם ו”להודות לכם” על הארוחה הטעימה, זה לחלוטין סימן לכך שהם פשוט אוהבים אתכם.

Credit: pixabay

הוא מרים ומזיז את הגבות שלו

אנחנו נוטים לחשוב שאנחנו יודעים לקרוא את הכלבים שלנו על פי תנועות הזנב שלהם, אבל דווקא הבעות הפנים הן אלו שמהוות את האינדיקטור העוצמתי ביותר.

במחקר שנערך לאחרונה ביפן, הופגשו כלבים עם הבעלים שלהם, אדם זר, צעצוע של כלבים וחפץ כלשהו שהם לא אוהבים. כאשר הכלבים ראו את הבעלים שלהם רובם המכריע הרים את הגבות שלו, ובמיוחד את הגבה השמאלית. לעומת זאת, כאשר הם נתקלו באדם זר ניתן היה להבחין בהרבה פחות תנועות בפניהם מלבד הזזה של הגבה הימנית. תגובות דומות התקבלו כאשר הכלבים נתקלו בחפץ שהם מכירים ובחפץ זר. המסקנה – כלבים נוטים להיות מאופקים הרבה יותר כשהם נתקלים באנשים וחפצים זרים. תנועות של הגבה והאוזן הימניות שלהם, מעידות על אהבה וחיבה.

Credit: pixabay

הוא צופה בכם בשלווה כשאתם עוזבים את הבית

בעלי כלבים נוטים לחשוב שאם הכלב שלהם נכנס לפאניקה כשהם יוצאים מהבית זה סימן שהוא אוהב אותם, אלא שעל פי גרגורי ברנס, אותו הכרנו בסעיפים הקודמים, זה לא בהכרח נכון, ואם הכלב שלכם מתנהג כך זה כנראה כי הוא סובל מחרדת נטישה ולא כי הוא אוהב אתכם.

אם הכלב שלכם הולך למלונה או לפינה שלו או לחילופין יושב ומביט בכם בהבנה כאשר אתם משאירים אותו לבד, זה סימן לכך שהוא בוטח בכם ואוהב אתכם, ויודע ב-100 אחוזים שאתם תחזרו בשבילו.

CREDIT: pixabay

הוא משתולל משמחה בכל פעם שאתם חוזרים הביתה

כל בעל כלב יודע שאין תחליף לרגע הזה בו אתם חוזרים הביתה מבילוי או אחרי יום עבודה וזוכים לקבלת פנים מלאת אהבה מהכלב. הוא קופץ עליכם כמו קנגרו על ספידים, מקשקש בזנב בטירוף, רץ להביא את הצעצוע האהוב עליו, מתרגש, מתעטש ומה לא. כל הפעולות הללו הן כמובן הדרך שלו להראות עד כמה הוא אוהב אתכם ועד כמה התגעגע אליכם וחיכה שתחזרו כדי שיוכל להראות לכם את האהבה הזאת, בדרך הכי תמימה ופשוטה שיש.

Credit: pixabay

הוא אוהב לישון בחדר שלכם

דרך נוספת לבחון האם הכלב שלכם אוהב אתכם היא המקום בו הוא אוהב ללכת לישון בלילה. כמובן, סוגיית הכלבים שישנים בחדר השינה של הבעלים שלהם היא מחלוקת ידועה בין בעלי כלבים, אבל אם הכלב שלכם מעוניין לישון אתכם במיטה או בסמוך אליה, גם אם אתם לא מאפשרים לו, זה בהחלט סימן לכך שהוא אוהב אתכם, ולא רוצה להיות בנפרד ממנהיגי הלהקה שלו.

Credit: pixabay

הוא מביא לכם את הצעצוע האהוב עליו

כאשר הכלב שלכם מביא לכם את הצעצוע שהוא הכי אוהב בעולם, זה לא רק אומר שהוא רוצה לשחק אתכם. למרות שהרצון לשחק אתכם הוא בעצמו סימן לחיבה, כשהכלב שלכם מביא לכם את הצעצוע האהוב עליו זה אומר שהוא רואה בכם מנהיגי הלהקה ורוצה לשמח אתכם ולהציע לכם את הרכוש הכי שווה שלו: כדור צעצוע, צלחת פריזבי או עצם לעוסה, כי הוא משוכנע שתאהבו אותו בדיוק כמוהו. במילים אחרות, הוא רוצה לחלוק אתכם, כי שיירינג איז קרינג.

Credit: pixabay

הוא נהנה מהאהבה שלכם

כחלק מהטבע שלהם, כלבים יודעים לזהות האם האדם שנמצא מולם אוהב אותם או לא, כך שאם אתם לא ממש אוהבים את הכלב שלכם, ויש לא מעט בעלים כאלה, הכלב שלכם לא יראה לכם חיבה בחזרה. מנגד, כמובן, אם אתם אוהבים את הכלב שלכם ומראים לו את זה, תהיו בטוחים שהוא ידאג להחזיר לכם אהבה בכל רגע אפשרי, ואף פעם לא יסרב לסשן ליטופים טוב, משחק או התכרבלות משותפת.

Credit: pixabay

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...