פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גישור גירושין – התהליך שיכול לחסוך ולהקל על הליך הגירושין

גישור גירושין הוא הליך שמאפשר לכל זוג שהחליט להתגרש להיפגש עם צד שלישי שהוא המגשר שיש לו הכשרה מיוחדת והוא כמובן ניטרלי.

זאת כדי לדון בסוגיות העומדות על הפרק בהליך הגירושין ולהגיע להסכמות בין בני הזוג מבלי שהם ידרשו להגיע לבית המשפט שיכריע בעצמו לאחר מאבק ארוך ומתיש בכל סוגייה הנוגעת להליך הגירושין.

אין ספק שהליך גישור גירושין איכותי הוא הליך נוח יותר, מהיר יותר ובעיקר מאפשר לבני הזוג להתגרש בצורה נעימה ולחסוך את העלויות על עורכי דין שייצגו אותם בתהליך משפטי ארוך ומייגע.

Credit: Freepik

מהו גישור גירושין?

גישור נחשב לאחת מהשיטות הנפוצות ביותר כיום לצורך ניהול משא ומתן שרלוונטי לצורך הגעה להסדר גירושין המוסכם על שני הצדדים וחתימה על הסכם גירושין.

בגישור גירושין בני הזוג שוכרים מגשר ניטרלי ומקצועי אשר מוסמך לעסוק בתחום זה. מטרתו של המגשר היא לדון עם כל אחד מבני הזוג או עם שניהם, לגבי האופן שבו כל אחד רואה את הדברים, לגבי הרצונות של כל אחד מהם הנוגעות להסדרים השונים שיש להגיע אליהם בהליך גירושין – הנושאים הנפוצים הם:

  • הסדרי משמורת על הילדים
  • חלוקת רכוש ונכסים
  • תשלום מזונות
  • ועוד
    בהתאם לכך, המגשר מסייע לבני הזוג להגיע להסכמות הנוגעות לכל אחת מהסוגיות המדוברות ולחתום על הסכם גירושין. חשוב לבחור מגשר שהוא גם עורך דין המומחה בדיני משפחה כך שלהסכם שיחתם יהיה תוקף משפטי.

לקריאה נרחבת על הליך גישור לחצו כאן >>

מהם היתרונות של גישור גירושין?

ההחלטה להתגרש היא לא החלטה קלה ובימיוחד כאשר יש ילדים בתמונה. לא פעם בני הזוג לא מצליחים להגיע להסכמות בניהם באופן עצמאי והדבר הופך את תהליך הגירושין למלא במתח, כעסים ורגשות שליליים של בני הזוג אחד כלפי השני, אשר משפיעים על הילדים באופן ישיר.

לרוב זוג שלא מגיע להסכם יידרש להופיע בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה על מנת שיכריעו לגבי כל סוגייה העומדת על הפרק הנוגעת לגירושין.

המאבק בבית המשפט הוא מאבק ארוך שבו כל אחד מבני הזוג צריך להוכיח למה הוא צודק באמצעות עורך דין שהוא שוכר. הדבר כאמור כרוך בהוצאה כלכלית משמעותית ולא פעם אורך זמן רב.

הבחירה במגשר מקצועי ומנוסה עבור הליך גישור, מאפשרת לבני הזוג להגיע להחלטות ללא צורך לערב את בית המשפט ובלי להגיע למצבים לא נעימים של כעס ואיבה. גישור איכותי מאפשר לבני הזוג לסיים את החיים המשותפים שלהם בצורה נעימה ומכבדת.

כיצד בוחרים מגשר גירושין?

בכדי להגשים בצורה הטובה ביותר את מטרתו של הליך הגישור, על בני הזוג לפנות למגשר מקצועי ומנוסה.

עו"ד גישור גירושין אשר ידוע כבעל ניסיון ומוסמך בתחום, שיש לו את הכישורים והידע הנדרשים בכדי להביא את בני הזוג לידי הסכם.

ההמלצה העיקרית היא לבחור במגשר/ת שהוא גם עו"ד לענייני משפחה שיש לו ניסיון פרקטי בתחום וכן ניסיון עשיר בהליכי גישור גירושין. מעבר לכך, חשוב מאוד שתהיה לבני הזוג כימיה עם המגשר. עליהם להרגיש אתו בנוח ולהרגיש שהם סומכים עליו.

כמובן שגם פרמטר המחיר הוא פרמטר שיש לשים עליו דגש וחשוב לבחור במגשר שדורש תמורת שירותיו שכר טרחה במסגרת הטווח המקובל ולא שכר גבוה מדי אך גם לא נמוך מדי.

כדאי מאוד לקבל המלצות על מגשרי גירושין שונים טרם בוחרים במגשר הרלוונטי ורצוי כמובן לקבל את ההמלצות מזוגות אשר נעזרו בשירותיו ויכולים להעיד כי מדובר על מגשר בעל ניסיון רחב היקף, יחס אישי ואדיב, מציאת פתרונות שיביאו לידי הסכמה בין בני הזוג גם כאשר הם חלוקים לגבי הסוגיות השונות הנוגעות להליך הגירושין ועוד.

הליך גירושין הוא לא תהליך קל ובכדי לסייע לבני הזוג להתמודד אתו כמה שיותר טוב, אין ספק שכדאי כיום לבחור במגשר גירושין.

המאמר נכתב על ידי צוות האתר של עו"ד דגנית אלישיב – מגשרת גירושין. פרטים נוספים בקשר להליך גישור תוכלו למצוא באתר :  עו"ד דגנית אלישיב – גישור גירושין .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...