פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה זה חתימה דיגיטלית על מסמכים?

חתימה דיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית שניתן להשתמש בה כדי לאמת את השולח של אימייל או תקשורת אלקטרונית אחרת. זה נוצר בדרך כלל על ידי חתימה על מסמך עם מפתח פרטי ולאחר מכן הצפנת החתימה באמצעות מפתח ציבורי.

חתימות דיגיטליות משמשות לאימות ואי-הדחה. אימות פירושו שהנמען יודע שהשולח שלח אותו, ואילו אי-דחייה פירושו שהשולח לא יכול להכחיש ששלח אותו. חתימות דיגיטליות משמשות גם כדי לספק שלמות, כלומר הן מבטיחות שהנתונים לא שונו בשום צורה מאז החתימה.

Credit: Freepik

חתימה דיגיטלית- מה זה?

חתימה דיגיטלית היא מקבילה דיגיטלית של חתימות מסורתיות בכתב יד. הוא משמש כדי לספק אותנטיות, שלמות ואי-הכחשה למסמך דיגיטלי מסוים. חתימה דיגיטלית משתמשת בדרך כלל בהצפנת מפתח ציבורי כדי לספק אותנטיות ואי-הכחשה, ובקודי אימות הודעות או חתימות דיגיטליות כדי לספק שלמות.

קוד אימות הודעה (MAC) הוא פיסת מידע קצרה המשמשת לאימות נתונים. השימוש הראשון במושג "חתימה דיגיטלית" היה ב-1976 על ידי דוד צ'אום שפיתח אלגוריתם בשם "חתימה עיוורת", אותו תיאר כ"טכניקה הצפנה המאפשרת למישהו לחתום על מסמך מבלי לחשוף את החתימה".

מה מיוחד בחתימה דיגיטלית

חתימה דיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית שניתן להשתמש בה כדי לוודא מי חתם על המסמך. הוא משמש בדרך כלל עבור מסמכים הנשלחים דרך האינטרנט או באמצעות דואר אלקטרוני. חתימות דיגיטליות קיימות מאז שנות ה-80 ומאז צוברות פופולריות בהתמדה. הם משמשים לעתים קרובות במקום חתימה בכתב יד מכיוון שקל יותר ליצור אותם והם מספקים הוכחה לאותנטיות.

חתימות דיגיטליות אינן תמיד מחייבות מבחינה משפטית, אך הן מספקות רמה מסוימת של ביטחון שאתה יודע מי שלח את המסמך ושהוא לא מטופל על ידי אף אחד אחר. חתימה דיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית שנוצרת על ידי מחשב וניתן להשתמש בה כדי לאמת את היוצר.

אז מה בדיוק קורה כשמישהו חותם על מסמך בצורה דיגיטלית? כאשר אתה חותם על מסמך בצורה דיגיטלית, אתה נותן רשות לאדם או לישות אחרת לעשות איתו משהו. לדוגמה, אם אתה חותם על הזמנת רכש מקוונת, אתה אומר שהסכמת לקנות משהו מהצד השני.

חתימה דיגיטלית על מסמכים

חתימה דיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית המשמשת לחתימה על מסמכים ולאימות זהות החותם. ניתן ליצור חתימה דיגיטלית עם מפתח פרטי או מפתח ציבורי.

שיטת המפתח הפרטי מאובטחת יותר מכיוון שרק האדם שבבעלותו מפתח החתימה יכול ליצור חתימה חוקית. אנשים רבים מבלבלים לעתים קרובות בין החתימה הדיגיטלית לסיסמה. עם זאת, זה לא אותו דבר. חתימה דיגיטלית היא סוג של זיהוי אלקטרוני שבו אתה יכול להשתמש כדי לאמת את זהותך.

החתימה הדיגיטלית נמצאת בשימוש כבר עשורים רבים והיא שימשה בתעשיות שונות כמו בנקאות, פיננסים, שירותי בריאות ואכיפת חוק. חתימות דיגיטליות משמשות בדרך כלל כדי לאבטח ולאמת את האותנטיות של מסמכים כגון חוזים, הסכמים או כל מסמך משפטי אחר.

למידע נוסף מוזמנים לבקר באתר בכתובת: easy2sign.co.il

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...