7 חידות בלשיות שרק אנשים עם מוח חד במיוחד יוכלו לפצח

חושבים שאתם חכמים מהממוצע? אוהבים לראות סדרות פשע בלשיות ולפתור את התעלומה לפני כולם? לפניכם 7 חידות בלשיות קשות. אל כל אחת מהחידות מצורפת גם תמונה שהיא חלק בלתי נפרד מהחידה ולעיתים תוכל לסייע לכם לעלות על הפתרון. האם תצליחו לפתור את כולן? בהצלחה! התייאשתם? מתחת לכל תמונה מופיע לינק לפיתרון. ואם בא לכם עוד חידות, תמצאו כאן המון חידות הגיון קשות ומאתגרות.

1. הבריחה

שלומי יושב בתא מבודד עם דלת נעולה, הקרקע עשויה חול ויש חלון אחד פתוח אבל הוא גבוה במיוחד ולא ניתן להגיע אליו או לקפוץ אליו. אין שום חפץ בתא מלבד את חפירה. שלומי לא מתייאש כי אין לו אוכל ושתייה.

מה צריך שלומי לעשות כדי לברוח? (לחפור מנהרה זה לא הפתרון).

חידות בלשיות 2

קליק לפתרון

2. השרשרת

גברת אור הגיעה לתחנת המשטרה ודיווחה על פריצה לבית במסגרתה נגנבה ממנה שרשרת יהלומים יקרה. כשהשוטרים הגיעו אל הבית שלה הם לא מצאו סימני פריצה, מלבד חלון מנופץ. הבית היה מבולגן ועל הרצפה היו סימני נעליים עם בוץ.

ביום למחרת, עצרה המשטרה את גברת אור. מדוע?

חידות בלשיות 1

קליק לפתרון

3. אירוע בבית הספר

ביום הראשון ללימודים נעלם באופן מיסתורי המורה לגאוגרפיה. למשטרה יש ארבעה חשודים: הגנן, המורה למתמטיקה, המורה לספורט ומנהלת בית הספר. הנה האליבי של כל אחד מהם כפי שהציגו אותו בחקירה:

– הגנן היה עסוק בגיזום השיחים
– המורה למתמטיקה השגיח על תלמידים במבחן
– המורה לספורט שיחק כדורסל
– המנהלת היתה במשרד שלה

המשטרה ידעה מיד מי העלים את המורה לגאוגרפיה. איך היא הבינה את זה? 

חידות בלשיות 3

קליק לפתרון

4. האדם הבודד

אדם בודד חי לו בבית קטן בפרברי אחת הערים וכמעט ולא יוצא מביתו. זו היתה שעת צהריים חמימה ביום שישי, כשהדוור הקיש על דלתו של האיש ולא זכה למענה. הדוור הציץ מהחלון וראה את האיש שוכב על הרצפה בביתו ללא רוח חיים. כשהמשטרה הגיעה היא מצאה במקום עיתון של יום שלישי, שני בקבוקי חלב חמימים ואחד קר.

ביום למחרת נעצר הרוצח. איך המשטרה פענחה את הפשע?

חידות בלשיות 4
Credit: Pixabay

קליק לפתרון

5. שני כדורים

אדם לוכד אנשים ומציב בפניהם החלטה קשה, עליהם לבחור אחת מתוך 2 גלולות. הוא אומר להם שהגלולה הראשונה מורכבת ממים והשניה מתמיסה רעילה. לא משנה מה תהיה בחירתו של הקרבן, הרוצח יבלע את הגלולה השניה שנותרה על השולחן. בכל פעם האדם שם לפניהם בשולחן את שתי הגלולות וכוס מים. האדם בוחר את הגלולה, שותה את המים וכמה דקות לאחר מכן הוא מוצא את סופו.

איך יכול להיות שהרוצח תמיד מנצח? 

חידות בלשיות 5

קליק לפתרון

6. החלון הקפוא

יניב מצא את חברו עידו ללא רוח חיים בחדר שלו. הוא דיווח למשטרה ובחקירה סיפר כי עבר ליד הבית של חברו ורצה לקפוץ להגיד לו שלום. הוא דפק בדלת וצלצל בפעמון פעמים רבות ולא היתה תשובה, אבל הוא הבחין באור דולק בסלון מבעד לחלון הבית הקפוא. הוא נשף אוויר חם על החלון, ניגב את הקרח והבחין בחברו מוטל על הקרקע.

המשטרה עצרה את יניב כחשוד העיקרי בגלל הגרסה שלו. מה הפליל אותו?

חידות בלשיות 6

קליק לפתרון

7. הכימאי המפורסם

כימאי מפורסם חוסל במעבדה שלו. המשטרה לא מצאה ראיות מלבד דף נייר שכתובה עליו רשימה של יסודות כימיים. ביום בו הוא חוסל, ביקרו אותו במעבדה שלושה אנשים: אשתו מרי, האחיין שלו ניקולאס וחבר שלו ג’ונתן.

המשטרה עצרה מיד חשוד מרכזי. איך היא ידעה מי זה?

חידות בלשיות 7

קליק לפתרון

קליק לעוד חידות הגיון

לייק לפטריה בפייסבוק