פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אמא’לה: פרסומת האימה לתחתונים נגד בריחת שתן תגרום לכם לעשות במכנסיים

סובלים מבריחת שתן? אם לא, ייתכן שתסבלו מאחת אחרי הצפייה בסרטון הבא.

אתמול בערב עלתה לאויר פרסומת חדשה של מקאן בוטיק מבית מקאן אריקסון, המציגה את תחתוני Depend Real Fit, תחתונים מיוחדים וחדשניים העשויים מדמוי בד, מעוצבים בצורה דיסקרטית, ומיועדים למבוגרים הסובלים מבריחת שתן ואינם רוצים לחלוק אותה עם העולם, או לפחות עם הסביבה הקרובה אליהם.

כמובן, מצד אחד מדובר במוצר חשוב שיכול לעזור לאלפי אנשים בגילאי 50 פלוס הסובלים מהבעיה המטרידה הזאת ופרסומו לגיטימי לגמרי, אך מצד שני, הפרסומת הזו כל כך מלחיצה שהצפייה בה עשויה דווקא להחריף את הבעיה ולגרום לבריחת שתן גם בגילאים צעירים.

אם צפיתם בסרטון המלחיץ הזה, כנראה שהגבתם באחת משתי דרכים: תחושת אימה ושיתוק רגעי, או לחילופין, גל צחוק מתפרץ. הפרסומת מציגה פרזנטורית ישראלית שמסתערת מיד על הצופה האומלל: “ידעתם שמבוגרים רבים, גברים ונשים, חווים בריחת שתן?”. עד כאן סביר. אולם, מיד אחר כך הולך המונולוג ומתדרדר: “יכול להיות שאפילו אני חווה בריחת שתן, אבל לעולם לא תדעו. בגלל שאני לובשת דיפנד ריל פיט, לעולם לא תדעו”.


מיד לאחר מכן, מציעה הפרזנטורית להוכיח לנו שהיא לובשת את התחתונים הללו. לצערינו היא לא ממש מחכה לתשובה חיובית מאיתנו הצופי, ופושטת את השמלה שלה, כך שנשארת בגופייה ותחתוני סבא בעוד המצלמה חודרת לתוך תחתוניה בסגנון פרסומות כביסה למיניהן, כדי להוכיח עד כמה הבד נוח ויעיל.

בדיקה קטנה ביוטיוב מגלה כי קריפית ככל שתהיה, הפרסומת הזו אינה פרי מוחם של תסריטאים ישראלים חולניים, אלא חיקוי גרוע של פרסומת אוסטרלית זהה לאותו המוצר (בתחתית הפוסט) שעלתה לאוויר לפני כחצי שנה. אולם, בניגוד לאחותה הישראלית, הפרזנטורית האוסטרלית הרבה יותר חביבה, ואינה זורעת פחד ואימה בקרב הצופים.

אינני יודע אם מדובר בבעייה בליהוק או שהבמאי של הפרסומ נרדם בשמירה, אך כפי שכבר נאמר, התוצאה של הגרסה הישראלית פשוט מזעזעת. אם נתעלם מטעויות קונטיניואיטי בצילום (הטבעת של הפרזנטורית מחליפה צורה ומיקום במהלך הפרסומת) מדובר פשוט בחצי דקה איומה, שספק רב אם תגרום לצופים לרצות לרכוש או לקבל את התחתונים הללו, ויתרה מכך, היא בעיקר עשויה להבריח את הצופים לערוץ אחר.

תמונה: Oren Rachum
תמונה: Oren Rachum

סרטון הפרסומת המקורי בגרסה האוסטרלית:


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...