הפוסט שיביא את הגאולה: הגירסה הברסלבית לשוויון בנטל

עד לפני כחודש, הנושא הכי בוער באקטואליה הישראלית היה חוק טל והשוייון בנטל. מאז הרוחות נרגעו מעט, ולבעיה עצמה, עדין לא נמצא פיתרון. עד עכשיו. מסתבר שלחסידי ברסלב יש את התשובה, והם מוכנים לשאת בנטל בדיוק כמו כולנו.

“אין ספק שהמצב הנוכחי הוא בלתי נסבל” פותח ואומר חסיד ברסלב מחוייך בעל פאות ארוכות בסרטון שעלה לרשת לפני כשבוע. “ברסלב ישראל החליטה להרים את הכפפה. לא ייתכן שחלק מהאזרחים נושאים בנטל וחלק אחר לא. לכן החלטנו לצאת בקריאה, איש בל ייעדר! העם דורש צדיק חברתי, והצדיק הזה נמצא באומן”.

בסרטון המשעשע קוראים הברסלבים לכל עם ישראל, דתיים וחילוניים, ראסטות או שטריימלים, להתגייס למסע השנתי המסורתי לאומן בראש השנה הקרוב, ולפקוד את קברו של הרב נחמן מאומן. הסרטון הוא מעין פארודיה על הבלאגן סביב חוק טל והקריאה של רבים בציבור הישראלי לשוויון בנטל בין חרדים לחילוניים.

על פי הסרטון, באומן מתנהלת מלחמה. מלחמה על הגאולה ועל הנשמה, ובמלחמה כמו במלחמה, כולנו בלי יוצא מן הכלל צריכים להתגייס. לקראת הגיוס למלחמה ממליצים בברסלב גם על הציוד המומלץ: דרכון, דולר אחד לבזבוזים, חיוך, וכמובן, אסור לשכוח את הנשק האישי “תיקון הכללי עשרה מזמורים” בגרסה המלאה, או אם כואב לכם הגב, בגרסה המקוצררת. אגב, גיל הגיוס המומלץ על פי חוק ברסלב הוא גיל 7.

אפשר להתווכח על השאלה האם הבדיחה בסרטון הזה היא על חשבוננו, אבל מי שעוקב אחרי ההתפתחויות בנושא השוויון בנטל, יודע שבלי קשר לסרטון, הבדיחה כבר מזמן על חשבוננו, והממשלה היא זו שצוחקת. כך או כך, עושה רושם שהברסלבים לא מעוניינים ליצור מהומה, אלא בסה”כ להפיץ את הבשורה באמצעות הומור אקטואלי, שיגרום לגולשים לצפות בסרטון ולהתעניין במסע לאומן. אם אתם שואלים אותי, הייתי מבזבז את הכסף שלי דווקא על כרטיס טיסה לכיוון אמסטרדאם, אך במקרה של הברסלבים, הם כבר בראש יותר מידי טוב. אז יאללה. שיהיה. ונאמר אומן.

 

באמצעות “שאריות ברשת”, תודה לאברהם מאיה על העדכון בדף הפייסבוק שלנו.

לייק לפטריה בפייסבוק