פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האם מומלץ לעשות ביטוח בריאות קולקטיבי?

מהם ביטוחי הבריאות הקבוצתיים (קולקטיביים)? האם ביטוחי בריאות בשיטת הקולקטיב מעמידים לרשות המבוטחים ערך מוסף על פני רכישת ביטוח באופן פרטני והאם מומלץ לרכוש ביטוחי בריאות קולקטיביים? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

ביטוח בריאות קולקטיבי הוא למעשה פוליסת ביטוח הזהה במהותה לפוליסות ביטוחי הבריאות הפרטיים, כאשר רוב מרכיבי הפוליסה הקולקטיבית (קבוצתית) ומרכיבי הפוליסה הפרטית הינם זהים בכל הנוגע לרמת הכיסוי המוענקת למבוטחים. יחד עם זאת, פוליסות הביטוח הקולקטיביות, מעמידות לרשות כל אחד ואחת מחברי הקולקטיב, ליהנות ממספר כיסויים והרחבות ביטוחיות בתחומי הבריאות אשר אינם נכללים במסגרת הביטוח הפרטי.

אחד היתרונות המרכזיים בכל הנוגע לרכישת ביטוחי בריאות קולקטיביים, טמון בעובדה שרכישת הפוליסה מתבצעת על ידי מספר רב של מבוטחים במקביל, דבר המוזיל באופן משמעותי את מחירי הפוליסה. בנוסף, רכישת הפוליסה באופן קולקטיבי מתנהלת באמצעות משא ומתן אותו מקיים הגוף הנבחר על ידי חברי הקבוצה, כאשר האינטרס המובהק של מנהלי המשא המתן הוא להוביל להכללת כמה שיותר רכיבים ביטוחיים בתוך הפוליסה.

למי שייכת הפוליסה הקבוצתית?

פוליסות הביטוח הקבוצתיות הן פוליסות ביטוחיות השייכות לכל אחד ואחת מחברי הקבוצה. בחלק מהמקרים, ביטוחי הבריאות הקולקטיביים כוללות בתוכן אלפי מבוטחים, כאשר ייצוגם אל מול חברות הביטוח בכל הנוגע לתנאי הפוליסה וכדומה, מתנהל באמצעות גוף וועד אותו הם בחרו, או לחילופין, על ידי המעסיק הישיר באמצעותו העובדים רכשו את הפוליסה.

עד לשנת 2010, תחום ביטוחי הקולקטיב מטעם מקומות העבודה ייצרו לא מעט אי סדרים, וזאת בשל העובדה שמרבית המועסקים לא ידעו כלל מה הם תנאי הפוליסה אותה רכשו בעבורם ומה הם הכיסויים המוענקים להם במסגרת הפוליסה. בשנת 2010 נכנסו לתוקף מספר תקנות המסדירות את נושא ההתנהלות הביטוחיות מצד העובדים או חברי הקולקטיב, וזאת בין היתר באמצעות תשלום פרטי המשולם על ידי כל אחד ואחת מהעובדים (תשלום זה מנוכה לרוב ממשכורתו של העובד). אחת מהתקנות אשר הובילו לשינוי מהותי בכל הנוגע לאופן התנהלותו של הביטוח הקולקטיבי היא העובדה שחברות הביטוח מחויבות כיום בהעברת העתקי הפוליסה לכל מבוטח חדש, כאשר העתקי הפוליסה כוללים את כל הפרטים הרלוונטיים אודות הביטוח, לרבות, טופס גילוי נאות.

בנוגע לשאלה המופיעה בכותרת: האם מומלץ לרכוש פוליסת ביטוחי בריאות באופן קולקטיבי, התשובה איננה חד משמעית, והיא כוללת בתוכה את כל ההיבטים הנלווים לרכישת פוליסות ביטוחי בריאות פרטיים או קבוצתיים, לרבות, תנאי הפוליסה, הפרמיה אותה תדרשו לשלם, היקף הכיסויים הביטוחיים בפוליסה וכדומה.

ברוב המקרים, מומלץ לנהל משא ומתן פרטי אל מול סוכנויות הביטוח או חברות הביטוח בנוגע לרכישת פוליסה פרטית, ויחד עם זאת לבחון מהי ההצעה המוענקת לכם במסגרת ביטוחי הקולקטיב, ובהתאם לשקלול התנאים השונים לקבל את ההחלטה הרצויה והראויה לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...