משרד הפנים דחה את הבקשה של הבחורה הזאת לחדש דרכון בטענה שהיא לא לבושה

בחורה בשם יעל אילני הגישה לאחרונה בקשה לחידוש דרכון וכחלק מהתהליך היא גם כמובן נדרשה להעביר תמונות פספורט עדכניות. יעל הניחה שהתהליך השגרתי הזה יסתיים במהרה ובקרוב היא תקבל את הדרכון החדש שלה. אך לא כך הדבר, אילני קיבלה שיחת טלפון מפתיעה ממשרד הפנים ובה עדכנו אותה שלא יכולים להנפיק לה דרכון מכיוון שהיא לא לבושה בתמונה שהיא העבירה להם.

וזה דבר השיחה (כפי שפורסם בסטטוס של יעל):

-היי, יעל? מדברים ממשרד הפנים. צירפת לחידוש הדרכון תמונות פספורט שבהן את ערומה ואנחנו לא יכולים להשתמש בהן. בבקשה בואי עם תמונות חדשות, עם בגדים.
-סליחה?
-או שאת לובשת סטרפלס, לא יודעת. בכל מקרה את צריכה להביא תמונות עם בגדים.”

התמונה שמשרד הפנים פסל בטענה שאילני “לא לבושה”

יעל אילני

יעל קיבלה את השיחה בתדהמה ואחר מחשבות בנושא העלתה על כך סטטוס בפרופיל הפייסבוק שלה. כמו כן בלית ברירה היא נאלצה להעביר למשרד הפנים תמונה חדשה “יותר צנועה” ורק לאחר מכן קיבלה את הדרכון החדש שלה.

התמונה שנפסלה על ידי משרד הפנים בצד שמאל ובצד ימין זאת שהסכימו לקבל בסוף התהליך.

12049725_10153085177841669_3019318798411239239_n

אי אפשר שלא לתהות בנוגע לסיפור הזה האם נחצה פה שוב גבול הטעם הטוב שבו משרד הפנים יכול להשפיל אזרחים ולקבוע שהם לא יקבלו את הדרכון בטענה שהתמונה שלהם חשופה מדי.

יש לציין שבפורטל השירותים והמידע הממשלתי אשר דרכו ניתן לחדש דרכון, ישנן הנחיות רלוונטיות לתמונות אשר מעבירים למשרד הפנים אך הן נוגעות לאיכות התמונה ולגודל שלה וממש לא מתייחסות לאופן הלבוש של האזרח אשר מבקש לחדש את הדרכון.

נשמח לדעת מה אתם חושבים בנושא, האם זה לגיטימי שמשרד הפנים יבקש להחליף את התמונה במקרה הזה או בכלל מסיבות שאינן קשורות לטיב התמונה? מהו גבול הטעם הטוב לפי דעתכם והאם הוא נחצה פה? מוזמנים להוסיף את התגובה שלכם לשרשור בפייסבוק.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק