פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אמיתי לגמרי: מסתבר ששתיית קפה עלולה להקטין לכן את החזה

בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ. אבל קודם לכן הוא ברא את הוויכוח הבלתי נגמר: קפה – זה טוב לבריאות או שעושה לנו רק רע? לשתות גג מנה ביום או שאפשר שלוש בכיף? רע ללחץ הדם או טוב לכליות?

כמות בלתי סבירה של מחקרים נערכו בניסיון למצוא תשובה, אבל מסקנה חד משמעית אין ובינתיים הפופולריות של המשקה השחור רק עולה. אז בזמן שאתם מוזגים עוד מנה, הנה מחקר על קפה שהמסקנה שלו נשמעת הזויה אבל היא אמתית לגמרי: שתיית קפה עלולה להקטין את החזה.

קפה וחזה 1

האמת היא שהמחקר הזה, שהובילה רופאה אונקולוגית בשם הלנה ג'רנסטרום, בכלל ניסה לבדוק האם יש קשר בין גודל החזה לסרטן השד. תוך כדי העבודה, החוקרים גילו ששתיית 3 כוסות קפה ביום מפחיתה את הסיכוי לחלות במחלה. אבל אז המחקר העלה עוד מסקנה, קצת פחות קשורה: לחצי מ-270 הנשים שנבדקו יש גן שגורם לכיווץ השד.

זה לא הסוף. מסתבר שעבור נשים שנושאות את הגן הספציפי הזה, שתיית קפה תביא להקטנת החזה – וככל שישתו יותר כך הוא ימשיך לקטון. מכורות לקפה, אין צורך להתחיל לשנות מינונים ולעבור גמילה מקפאין (לפחות לא מהסיבה הזאת), כי לא מדובר בהתכווצות שתביא להעלמות החזה. ברור שלא. מדובר בשינוי די מזערי בגודל וסביר להניח שאפילו יהיה קשה להבחין בהבדלים רק במבט.

אבל בתכלס, אין איך להתחמק מזה, השילוב של הגן המדובר ומכונת אספרסו יכולים לשנות את ממדיו של החזה. מצד שני, הוא גם יכול להפחית את הסיכויים לחלות בסרטן השד. אז אולי דווקא כן כדאי להמשיך לשתות? בכל מקרה, הזדמנות טובה להזכיר שכשזה מגיע לסרטן השד – גילוי מוקדם מציל חיים. אז לכו להיבדק!

קפה חזה 3

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...