סערה בכוס קפה (של שופרסל)

הסיפור של אלישע כהן וכוס הקפה, התחיל בשבוע שעבר כשנגמרו הכוסות לשתיה חמה במשרדו. אלישע ירד לסניף שופרסל הקרוב, חיפש כוסות מתאימות ורכש שרוול של ‘כוסות קפה איכותיות’ המיוצרות תחת מותג “שופרסל”. שמח וטוב לב חזר אלישע למשרד להכין לעצמו כוס קפה.

לרוב, ההפתעות מגיעות בפעולות הפשוטות של החיים, ואחת כזאת ציפתה לאלישע. לאחר שהכין את הקפה המיוחל והתכוון לשתות אותו, גילה להפתעתו כי הכוס החלה להתקלף וציפוי דבק פנימי ומסתורי נשר לתוך השתיה החמה. בסטטוס שהעלה אלישע לפייסבוק הוא כותב: “אני לא יודע אם החומרים שיוצאים מהכוס מסוכנים או מסרטנים… אבל אסור בשום פנים ואופן להמשיך למכור את המוצר.”

אבל כאן רק החל סיפורו של אלישע מול חברת שופרסל. כאזרח למופת רצה אלישע ליידע את שירות הלקוחות של חברת שופרסל על הבעיה החמורה במוצר אותו הם משווקים. אולם, לאחר ניסיונות רבים בהם לא הצליח להשיג את נציגי שירות הלקוחות של החברה, הוא התייאש והחליט להזהיר את הצרכנים דרך הפייסבוק והיו-טיוב. אלישע פרסם את הסרטון הבא ביוטיוב, סרטון המציג את הכוס המפורקת, ובנוסף פרסם סטטוס נגד שופסרל בפרופיל הפייסבוק האישי שלו.

בעקבות פניית אתר ‘שאריות ברשת’ לחברת “שופרסל”, נציגת שירות של החברה יצרה קשר עם אלישע ומסרה לו: “אנחנו נשלח אליכם נציג שייקח את המוצר כדי לבדוק אותו במחלקת הבקרה של החברה ונודיע לך במכתב מה קרה עם זה בסוף”

בסופו של דבר, הגיעה גם התגובה המיוחלת של “שופרסל”: “מדובר בתקלה נקודתית שעולה לראשונה ולא ידוע לנו על תלונות לקוחות בנדון. יצוין כי חומר הגלם ממנו עשויות הכוסות עומד בכל תקני המזון המחמירים ביותר בדיקת האירוע הספציפי תימשך לרבות מול יצרן הכוסות כדי לוודא מניעת הישנות המקרה. עוד יצוין כי טענותיו של הלקוח בנוגע לפנייתו לשירות הלקוחות בחברה תיבדקנה ובכל מקרה ייווצר עמו קשר כדי לקבל את מלוא הפרטים אודות התקלה. יודגש כי על פי הגורמים המוסמכים בחברה – החומר שנראה בתמונה מתקלף מהכוס אינו חומר מסוכן ואין כל חשש לבריאות המשתמש.”

בקיצור, אל דאגה, גם אם הכוס מתקלפת, לא נורא, עדין אפשר לשתות אותה. כשאתם אוכלים גלידה, אתם לא אוכלים את הגביע? נקודה למחשבה.

איש תקשורת, מייסד אתר שאריות ברשת , מגיש תוכנית "עד הבית" ברדיו "גלי ישראל",ובעלים של משרד יח"צ Follow-Up.
ישורון תורג

לייק לפטריה בפייסבוק