פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ספיידרמן, מאחוריך: פיתוח טכנולוגי מאפשר לטפס על קירות

כילדים, וגם כמבוגרים, יצא לנו לעצום את העיניים ולדמיין איך זה היה מרגיש אם היינו יכולים פשוט להגיע לבניין, לשים עליו את הידיים ולטפס. בלי כח משיכה, בלי סכנת נפילה ובעיקר הרגשת החופש.

 ובכן, עד היום לא נמצא בנאדם שננשך ע”י עכביש והתחיל לטפסעל קירות, לירות כורי עכביש מהזרוע ולאמץ אויב בצבע ירוק. אולם, סטודנטים להנדסה באוניברסיטת “אוטה סטייט” בארה”ב עיצבו והמציאו חליפה מיוחדת שמאפשרת לאדם לטפס על הקירות בדיוק כמו ספיידרמן. אומנם זה נשמע כצעצוע מגניב לילדים עשירים אבל הפרויקט עצמו הרבה יותר רציני מכפי שנדמה.

בכל שנה חיל האויר האמריקאי מקיימים תחרות המצאות בין האוניברסיטאות ברחבי הארץ, שמטרתן סיוע לצבא האמריקאי באמצעות פיתוחים מעניינים ומקוריים, והחבר’ה הצעירים מהקולג’ התעלו על כל השאר וזכו בפרויקט. החליפה משתמשת בואקום [תת לחץ] ובעזרת שתי דסקיות גומי “מדביקה” את גיבור העל שלובש אותה למשטחים שטוחים. הכוחות המיוחדים של ארה”ב נדרשים לא פעם לעלות עם עשרות קילגורמים על הגב לגגות של בניינים בכדי לחלץ אנשים, לרוב במקרים בהם אין מעלית, והמדרגות חסומות, ולכן פיתוח טכנולוגי מהסוג הזה, לכשיהיה מעט יותר יעיל, יכול לסייע רבות ללוחמה יעילה יותר בשטח בנוי.

חשוב להבין שהפרויקט הוא רק בתחילת דרכו, ויכול כמובן בעתיד לשמש את כולנו ולא רק את הצבא.  מי יודע אולי בעוד כמה שנים, בבוקר תקנו לילדים שלכם צעצוע מגניב ואחר הצהריים תמצאו אותם על התקרה. צפו בסרטון ההדגמה של ההמצאה המשונה הזאת.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...