פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

24 טיפים שימושיים וגאוניים שכל חולה ניקיון חייב להכיר

העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים: מצד אחד אלה שחיים בשלום ובשלווה עם מצבורי האבק וקורי העכביש שנערמים בכל פינה בבית וסביר להניח שאלא אם חרב מוצמדת לראשם לא יטרחו לנקות אותו, ומנגד, אלה שעוברת בגופם התרגשות בכל פעם שהם חולפים על פני המדף של מוצרי הניקוי בסופר, אותם אנשים שעבורם כל דקה פנויה היא הזדמנות נפלאה לקחת מטאטא, מגב ומטלית ולצאת למסע ניקיונות ברחבי הבית, סתם לשם ההנאה.

אם גם אתם משתייכים לקבוצה השנייה ומחשיבים את עצמכם כ”פריקים של ניקיון”, הפוסט הזה, שמכיל 24 טיפים שימושיים וגאוניים במיוחד שכל חולה ניקיון חייב להכיר, הוא במיוחד בשבילכם.  אז קחו שפריצר ונקו את המסך, שימו כפפות גומי על הידיים כדי שלא יתלכלכו מהעכבר, ותתחילו לגלול. בהצלחה!

הכניסו את הספוג שלכם לחימום במיקרוגל לפני שאתם מתחילים לנקות על מנת להרוג 99% מהחיידקים שכבר נמצאים עליו. לאחר שתי דקות של חימום תנו לו להתקרר ואז תתחילו בניקיונות. על פי מחקרים מדובר בשיטה יותר אפקטיבית לחיסול החיידקים מאשר להכניס אותו למדיח הכלים.

Credit: Pixabay

נקו את הברז עם נייר שעווה על מנת לנקות ביעילות את כתמי המים וסימני האצבעות שהצטברו עליו.

Credit: Pixabay

השתמשו בתופסן על מנת להעמיד את הסקווץ’. זה יאפשר לו להתייבש בקלות ולא לצבור לאט עובש כתוצאה מרטיבות ובקטריות.

Credit: Pixabay

דרך מעולה לנקות את הפילטר של שואב האבק היא להכניס אותו למדיח כלים. עובד כמו קסם.

Credit: Pixabay

כשהחלק החיצוני של הטוסטר מתחיל להיות דביק ומלוכלך השתמשו בספוגית עם מים ומלח לימון, זה יחזיר את הברק לטוסטר שלכם.

Credit: Pixabay

להכין טוסט בטוסטר מלא בלכלוך ושאריות לחם מלפני שבועיים זה די מגעיל. על מנת לנקות את פנים הטוסטר כל שעליכם לעשות זה להשתמש במברשת שיניים ישנה. כמובן, חשוב מאוד לשים לב לפני שהטוסטר מנותק מהחשמל לפני שמתחילים לנקות בכדי למנוע תאונה מצערת.

Credit: Pixabay

איך מנקים את החלק שבין הזכוכית השקופה לדלת התנור שלכם? כל שעליכם לעשות זה לחבר לקולב מטלית דקה (עדיף אפילו מטלית לחה) באמצעות גומייה ולהשחיל את הקולב לחיץ בדלת התנור. הסבר יותר מפורט תוכלו למצוא כאן.

Credit: Pixabay

דרך יעילה לנקות מחבת יצוקה מבלי להרוס אותה היא להשתמש במלח גס אשר סופג את השומנים שדבוקים למחבת.

Credit: Pixabay

חור הניקוז בכיור שלכם נראה כמו הצרות שלכם? אפשר לגרום לו להיראות כמו מיליון דולר עם מברשת שיניים ישנה וכמה לימונים. שפשפו את כל הלכלוך שהצטבר שם עם מברשת השיניים ולאחר מכן שימו כמה חתיכות לימון ופשוט תנו למים לזרום קצת.

Credit: Pixabay

יש לכם בבית ציור שמן שצבר אבק והתלכלך? הטיפ הבא אמנם נשמע משוגע קצת אך הוא די גאוני, על מנת לנקות אותו, לכו למאפיה השכונתית שלכם, קנו בייגל/לחמניה ואז שפשפו בעדינות את הציור עם החלק הרך של הלחמנייה.

Credit: Pixabay

אחד הטיפים הכי בסיסיים לניקוי כלים הוא שימוש באבקת סודה לשתייה עם מים חמים. השילוב הזה יכול לעזור לכם לנקות כמעט כל דבר שיש בו כתמים קשים לניקוי של שמן או גריז. החל מהכיריים ועד חלקים יותר מאתגרים כמו המססנת של התנור (בתמונה למטה).

Credit: Pixabay

גם מכונת הכביסה שלנו צריכה ניקוי מדי פעם. על מנת לנקות את מכונת הכביסה עליכם לשפוך לתוכה מים עם חצי ליטר אקונומיקה, המתינו כשעה ורק לאחר מכן הפעילו אותה לזמן האורך ביותר שניתן (ללא אבקת כביסה וללא בגדים כמובן). לאחר שהמכונה מסיימת לעבוד תשפכו לתוכה שוב מים חמים וחומץ לבן. המתינו שוב כשעה ולאחר מכן תנו למכונה לעבוד שוב (ללא אבקת כביסה, בגדים ואקונומיקה).

חשוב מאוד לשים כפפות כשאתם משתמשים באקונומיקה ואפילו לפתוח חלונות על מנת שלא תנשמו את האדים הרעילים שלה.

Credit: Pixabay

יש לכם עובש במכונת הכביסה? על מנת לנקות אותו תוכלו להשתמש במטלית רטובה עם קצת אקונומיקה. הניחו את המטלית על האזור עם העובש למשך חצי שעה ולאחר מכן שפשפו את האזור עם מברשת שיניים.

Credit: Pixabay

המייבש שלכם זקוק לניקוי כל חצי שנה, ובמיוחד פתח האוורור של המייבש (הוונטה) שעלול לגרום סכנה של ממש כשהוא נסתם, כיוון והדבר יכול לגרום לחימום יתר של המכונה ובמקרים מסוימים להתלקחות ושריפה. על מנת לנקות את המכונה עליכם קודם כל לנתק אותה מהחשמל. לאחר מכן תשלפו את המסנן והכניסו לפתח שלו מברשת גמישה ו/או צינורית של שואב אבק. הסבר יותר מפורט תוכלו למצוא כאן.

Credit: Pixabay

לנקות את המגהץ שלכם זו לא בעיה. כל שעליכם לעשות על מנת להחזיר לו את הברק זה לקחת נייר שעווה או נייר עטיפת סנדויצ’ים ולפזר עליו מלח כמו בתמונה למטה. כוונו את המגהץ לעוצמת החום הגבוהה ביותר, ותעבירו אותו על המלח בתנועה סיבובית למשך דקה. המלח יסיר את הלכלוך וישאיר אותו על הנייר.

Credit: Pixabay

המסילות של החלון מלוכלכות? על מנת לנקות אותן השתמשו בצמר גפן עם חומץ. טיפ גאוני שעובד כמו קסם.

Credit: Pixabay

מזרון מלוכלך יכול להיות מאוד מסוכן לבריאות, בין אם המזרון הוא בן חודשיים או מספר שנים. עם כל תנועה של גופנו על המזרן – אנו נושמים אבק, קרדיות וחומרים רעים אחרים אשר גורמים לכאבי ראש ואלרגיות. השתמשו באבקת סודה לשתייה על מנת לנקות מזרן מלוכלך. כל שעליכם לעשות זה לפזר אבקת סודה לשתייה על המזרן, לחכות חצי שעה ולשאוב.

Credit: Pixabay

כתמים עקשניים במיוחד שיש לכם על השטיח בבית אפשר להסיר באופן הבא: הרטיבו מטלית עם מים וחומץ לבן והניחו אותה על האזור המלוכלך. לאחר מכן הניחו את המגהץ למשך 30 שניות על המגבת. זה צריך לפתור את הבעיה. במידה והכתם על השטיח עקשן במיוחד חזרו על הפעולה פעם נוספת.

Credit: Pixabay

נקו את התריסים עם גרב בודדת לאחר שהרטבתם אותה עם מים וחומץ. עוד פרטים תוכלו למצוא כאן.

Credit: Pixabay

עם הזמן המנורות בבית צוברות אבק, ניתן לנקות אותן בקלות באמצעות מברשת. אין צורך להוציא את הנורות, רק חשוב לעבוד בזהירות.

Credit: Pixabay

כל מי שיש לו נרות בבית יודע שהם צוברים כמות נכבדת של אבק לאורך הזמן ומאוד קשה לנקות אותם ו/או להדליק אותם לאחר מכן. על מנת להיפתר מהאבק שמצטבר על הנרות יש דרך פשוטה וקלה. השתמשו בצמר גפן עם קצת אלכוהול.

Credit: Pixabay

את המטאטא שלכם בבית מומלץ לתלות הפוך כאשר החלק עם השערות נמצא כלפי מעלה. זה שומר על המטאטא נקי ומונע מהקצוות שלו להתעקם וכך להישאר אפקטיבי לזמן רב יותר.

Credit: Pixabay

איך מנקים את הדוש במקלחת? השתמשו בשקית מלאה בחומץ לבן עם כמה טיפות של לימון. את ראש המקלחת הכניסו לתוך השקית וסגרו אותה באמצעות גומיה. השאירו את זה ככה למשך הלילה וביום למחרת הסירו את השקית ונגבו את ראש המקלחת עם מטלית לחה.

Credit: Pixabay

על אף שהוא כל הזמן בתנועה, גם המאוורר שלכם צובר הרבה אבק ולכן צריך לנקות אותו. על מנת לנקות את המאוור תוכלו להשתמש בסולם וציפית ישנה כרית באופן הבא:

Credit: Pixabay

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...