מעולה: הצוות הרפואי של "שערי צדק" בקליפ קורע להעלאת המודעות להיגיינת נקיות

כפות הידיים שלנו, כפי שידוע לכל, הן מקור קלאסי להעברת חיידקים. הידיים שלנו פעילות במהלך כל היום, נוגעות בדברים, מעבירות חפצים, נוגעות בכפות ידיים אחרות ובעיקר מלכלכות ומזדהמות מחיידקים שאנחנו לא מרגישים בקיומם.

סכנת הזיהום קיימת בכל מקום, אך הופכת מוחשית ומסוכנת יותר במיוחד בתוך מסדרונות בתי החולים שם נמצאים חולים רבים שנמצאים בסכנת הידבקות גבוהה. לכן, חשוב מאוד שהצוות הרפואי כולו וכמובן המבקרים בבתי החולים, יקפידו על היגיינת כפות ידיים וישטפו ויחטאו את הידיים לאחר כל פעילות.

במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים הפיקו סרטון מקסים ומצחיק במיוחד, בו הצוות הרפואי מתגייס על מנת להעלות את המודעות להיגיינת ידיים באמצעות קאבר נהדר לשיר "הפינאלי" של סבלימינאל, בו כל המילים הוסבו כמובן לטובת הידיים, סניטייזרים והיגיינת ידיים.

הקליפ מציג חיידק שחודר לבית החולים, כשהצוות הרפואי מנסה לעצור אותו ולמנוע ממנו מלפגוע בחולים ובאנשי הצוות. המילים מצחיקות, המחק בינוני פלוס, והסניטייזרים חוגגים.

כל השחקנים בקליפ הם חלק מהצוות הרפואי של "שערי צדק" כשבתפקיד הראפר הראשי משחק פרופסור יחיאל שלזינגר, מנהל אגף הילדים ביחידה למחלות זיהומיות , ואליו מצטרפים האחות פועה קופיט, ד"ר יונתן סטנלי ממחלקת נשים וגם הכוכבת ליאורה ביר מיח' המחלקות הזיהומיות. גם שאר אנשי הצוות בבית החולים הם חלק מהחגיגה, באחד הקליפים היותר משעשעים שיכלתם לדמיין שיצולמו בבית חולים.

היגיינת ידיים 2

קרדיטים:

בימוי צילום ועריכה: מני ספייר  |   מילים והקלטות: איתי בר (חסה)  |  מפיק: זאב קסלר  |  כוריאוגרף: רון כהן
"זה החיידק" הופק עבור המרכז הרפואי שערי צדק  |  משתתפים: צוות המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים

לייק לפטריה בפייסבוק